Férfi kézi BL: Ilics nem játszhat vasárnap a Kiel ellen

2015.12.04. 09:01
Kulcsembere, a gólerős Momir Ilics nélkül lép pályára a Kiel elleni vasárnapi BL-csoportmeccsen az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata.

A klubvezetők tájékoztatása szerint veszprémiek szerb légiósa – aki 58 góljával a csapat legeredményesebb játékosa – a legutóbbi fordulóban, a PSG elleni győztes (28–20) hazai mérkőzésen szenvedett sérülést, ami már biztosan nem jön rendbe vasárnapig. Ilics azon a találkozón is nagyszerűen játszott, tíz góljával döntő érdemeket szerzett a sikerben. Pedig már az első góljánál megtörtént a baj: rosszul ért talajt, és a kéztőcsontjából letört egy 2-3 milliméteres darab. Az átlövő azt követően még kilenc alkalommal volt eredményes.

A Veszprém 15 ponttal az A-csoport élén áll, a Kiel 9 ponttal a negyedik. A két együttes már megütközött egymással a szezonban: október 17-én a Veszprém Arénában a hazaiak 29–27-re győztek, Ilics azon a mérkőzésen öt gólt szerzett, igaz, begyűjtött három kétperces kiállítást is.