Férfi kézilabda NB I: Pécsen kapott ki a Tatabánya

2012.10.05. 20:16
A férfi kézilabda NB I-ben két hazai siker született a pénteki napon: a Pécs a Tatabányát, a Cegléd a Kecskemétet győzte le. A Tatabánya első vereségét szenvedte el, a Pécs először nyert az idei bajnokságban.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
PVSE–GRUNDFOS TATABÁNYA 23–19 (9–7)
Pécs, 400 néző. V: Hargitai, Markó
PÉCS: NIKOLICS – SZEPESI 5, Hajdú G. 2, SZÖLLŐSI B. 8, Grünfelder 3, Kurbely 4 (1), Papp M. 1. Cs: LÉVAY, SZÖGI, Milovits, Bujtár. Edző: Koleszár György
TATABÁNYA: Szente – Pásztor Á., Putics 1, Dénes J., Dobó Zs., Pordán 4, Törő. Cs: Bartucz (kapus), Lele 4, Bodó 2, Salamon 2, Iváncsik Á., Kiss Á. 2 (1), Urban 4. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 19. p.: 8–2. 39. p.: 14–10. 43. p.: 14–13. 54. p.: 20–16
Kiállítás: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Koleszár György: – Most nem játszottunk olyan látványosan, mint a Veszprém ellen, viszont eredményesek voltunk.
Debre Viktor: – Sajnos, egy fontos meccset vesztettünk el, a Pécs jól játszott, mi viszont katasztrofálisan.
CEGLÉDI KKSE–KECSKEMÉTI KSE 35–28 (20–12)
Cegléd, 800 néző. V: Tomecskó, Unyatinszki
CEGLÉD: Erdélyi – POCSAI 4, Savón 3, BÍRÓ 4, ANTAL 8, Lepsényi 4, Hódi 5. Cs: LENGYEL (kapus), Tóth N. 1, Gyuris 4, Takács 1, Benke, Csőke 1. Edző: Kökény István
KECSKEMÉT: KISS O. – Erdős, ACUSI 9, Rossoni 2, Kupcsik, Varsandán Á. 3, Temesvári 6 (1). Cs: Tóth E., Vancsics 7 (1), Kun 1. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 12. p.: 9–4. 16. p.: 11–8. 23. p.: 16–8. 34. p.: 21–15. 40. p.: 27–17. 54. p.: 30–23
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 4/2
Kökény István: – Fölényes győzelmet arattunk. Tempós játékot kértem a fiúktól, és bár ellenfelünk feltámadt, a lerohanásokból adódó ziccereket nagyon jó százalékban értékesítettük.
Avar György: – A tervünket nem sikerült megvalósítanunk. Több mint negyven perc előnyt adtunk a Ceglédnek.

1. MKB Veszprém KC 6 6 240–142 +98 12
2. Pick Szeged 6 6 216–140 +76 12
3. Grundfos Tatabánya KC 6 4 1 1 154–138 +16 9
4. Csurgói KK 6 4 2 155–163 –8 8
5. Balatonfüredi KSE 5 3 1 1 126–118 +8 7
6. B.Braun Gyöngyös 5 2 2 1 140–144 –4 6
7. FTC-PLER 6 2 1 3 155–160 –5 5
8. Orosházi FKSE 5 1 1 3 124–135 –11 3