Férfi kézi-vb: Brazília simán legyőzte Lengyelországot

2017.01.14. 16:20
A szegedi Thiagus Petrus (balra) sokat tett a brazil győzelemért (Fotó: AFP)
A brazil válogatott 28–24-re nyert a lengyelek ellen a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokság A-csoportjában, míg a norvégok az oroszokat győzték le ugyanilyen különbséggel. A B-csoportban a szlovénok 26–25-re megverték Izlandot, a spanyolok pedig Tunéziánál bizonyultak jobbnak. Este a dánok Egyiptom, a macedónok Angola ellen győztek könnyedén.

A-CSOPORT

BRAZÍLIA–LENGYELORSZÁG

A norvégok után a braziloktól is kikapott a lengyel válogatott, amely kulcsemberei nélkül utazott a vb-re. A franciák elleni nyitó meccset kisebb sérülés miatt kihagyó Thiagus Petrus visszatért, masszívabb is lett vele a dél-amerikaiak védekezése. Mol-Pick Szeged átlövője egyszer vette be a lengyel kaput.

A brazilok az utolsó kilenc percben csak két gólt lőttek, de ez is bőven belefért nekik. A lengyeleket irányító Talant Dujsebajev nehezen viselte az újabb vereséget, a mérkőzés végén hevesen gesztikulálva próbálta meggyőzni a brazil szövetségi kapitányt valamiről.

NORVÉGIA–OROSZORSZÁG

Az oroszok az első félidőben elengedték ellenfelüket, ami nagy hibának bizonyult, mert a második játékrészben hiába javultak fel, nem tudták elkerülni a vereséget. A norvégok a lengyelek után egy igazán jó erőkből álló csapatot is megvertek, ezután jó eséllyel pályáznak a csoport második helyére. A szegedi Szergej Gorbok hat góllal az oroszok második legeredményesebb játékosa volt.

B-CSOPORT

IZLAND–SZLOVÉNIA

Szoros meccset várhattunk, és izgalmakban nem is volt hiány a Metzben, telt ház (elvileg 5054 néző) előtt lejátszott találkozón. A második félidőben végig fej fej mellett haladtak a felek, egy perccel a vége előtt Izland az egyenlítésért támadott, de Miha Zarabec labdát lopott, és eldöntötte a mérkőzést. Szlovénia veszprémi játékosai közül Blaz Blagotinsek nem lőtt gólt, Gasper Marguc egyszer talált be, míg a szegedi Matej Gaber háromszor volt eredményes.

TUNÉZIA–SPANYOLORSZÁG

Sima spanyol sikernek indult (12–6 is volt az állás Canellasék javára), Tunézia azonban már a szünetig felzárkózott mínusz kettőre, a második félidő közepén pedig egy gólra csökkenthette volna a különbséget, ám Gonzalo Pérez de Vargas hétméterest védett. A spanyolok végül is elkerülték a szoros hajrát, 26–21-re nyertek. Érdekesség, hogy a mérkőzés legjobbjának a tunéziai kapust, Makrem Misszauit választották.

ANGOLA–MACEDÓNIA

Kiril Lazarov majdnem feleannyi gólt dobott, mint Angola, a jobbátlövő vezérletével a macedónok könnyedén nyertek az afrikai csapat ellen.

D-CSOPORT

EGYIPTOM–DÁNIA
A dánok az első félidőben eldöntötték a pontok sorsát, a második 30 percet már energiatakarékos üzemmódban játszották le.