A bajnok és kupagyőztes Veszprémé lett a Szuperkupa is

2015.08.29. 15:56
Amikor belelendült a Veszprém, a Szegednek nem volt ellenszere (Fotó: Szabó Miklós)
A bajnok és kupagyőztes MVM Veszprém nyerte meg a férfi kézilabda Szuperkupát, miután 26–24-re legyőzte a Mol-Pick Szegedet. Az eredmény szorosabb, mint amit az összkép sugall, a Veszprém már nyolc góllal is vezetett, és győzelmét nem fenyegette semmi.

Jól kezdett a Szeged, hiszen a meccs elején 2–0-ra is vezetett már, de nagyjából eddig is volt esélye. Ilicsék percek alatt fordítottak (3–2), majd 5–4 után kezdték leszakítani az ellenfelüket.

Chema révén az első negyedóra végén már három (8–5), a 18. percben pedig már négy (10–6) volt közte, és bár Bombacék a 20. percre visszajöttek mínusz kettőre, egy 5–0-s sorozattal állva hagyta a Veszprém a Tisza-partiakat (15–8).

A második félidőre Sierra nagyszerű formába lendült, de a szegediek balszerencséjére a bajnokhoz érkező Miklerrel nem tudtak mit kezdeni, és hiába fordultak 16–11-gyel a csapatok, a 37. percben már ismét hét volt a különbség (19–12).

A szegediek még büntetőből is csak elvétve tudták bevenni az elképesztő formában védő Mikler kapuját, a veszprémiek ugyan messze nem teljesítettek hibátlanul, az utolsó negyedóra kezdetén már nyolcgólos volt a differencia (23–15).

A hajrát megnyomták a Tisza-partiak, 24–16 után 5–0-s sorozatot produkáltak (24–21), és bár az utolsó percben a mínusz egyért is támadhattak, a Veszprém győzelmét nem fenyegette veszély (26–24).

FÉRFI KÉZILABDA SZUPERKUPA
VESZPRÉM KC–MOL PICK SZEGED 26–24 (16–11)
Győr, 5000
néző. V: Dobrovits, Tájok
VESZPRÉM: Alilovic – MARGUC 7 (1), Sulic 2, Nagy L. 3, Schuch, ILICS 5 (1), Chema Rodríguez 1. Cs: MIKLER (kapus), Gulyás, Iváncsik G., Pálmarsson, Sliskovic 1, Zeitz 3, A. Nilsson 2, Ugalde, Lékai 2. Edző: Carlos Ortega
SZEGED: Wyszomirski – Parrondo 4 (2), Balogh Zs. 1, Mindegia 2, Zubai, GONCALVES 3, Csuruvija. Cs: Sierra (kapus), Källmann 3, BOMBAC 6 (4), Ancsin 3, Vranjes, Blazevic, Prodanovics 1 (1), Robledo 1, Illyés. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 10. p.: 5–3. 14. p.: 8–5. 20. p.: 10–8. 25. p.: 13–8. 37. p.: 19–12. 43. p.: 21–14. 48. p.: 24–16. 54. p.: 24–20
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 10/7
Carlos Ortega:
– Kezdettől uraltuk a játékot, így a szünetig megnyugtató előnyre tettünk szert. A jelentős különbség birtokában a fiataloknak is lehetőséget adtunk, és az ekkor elkövetett hibáinkat kihasználva a Szeged fel tudott zárkózni. Összességében végig kezünkben tartottuk az irányítást, győzelmünk nem forgott veszélyben.
Carlos Pastor: – Tipikus felkészülési mérkőzés volt, mert bár ez egy kupa, azért mégiscsak felkészülésnek számít. Az elején görcsösen játszottunk, a végén viszont felszabadultabbá vált a csapat, és fel tudtunk zárkózni a Veszprémre. Nem vagyunk még csúcsformában, de van nagyjából három hetünk a Bajnokok Ligája rajtjáig.

60. Véget ért a mérkőzés.
60.
Passzív miatt elveszik a Veszprémtől, de a léc hárít.
pedig büntet. 25–21
56. Rossz bejátszás, de Ancsin az üres kapu fölé lő.
56. Ancsin
betörésből kozmetikáz. 24–21
56.
Bombac kapott a fejéhez, ápolni kell, Nagyot kiküldik.
55. Sierra megint véd, feljöhet háromra a Szeged.
51.
Újabb veszprémi eladott labda, szegedi időkérés.
50. Bombac labdaszerzése után Mikler megint véd.
49. Ancsin
most kaput talál, szépít is. 24–17
48. Zeitz
visszaállítja a nyolcat. 24–16
48. Bombac
a bal felsőbe lőtt. 23–16
47. Lékai labdát szerez, visszakapja Nagytól, de a lécre lövi a ziccert. A túloldalon hetes.
44.
Zeitz védekezett belül. Mikler védi Prodanovics hetesét is.
43. Marguc
a jobb szélről eredményes. 21–14
43.
Mikler is véd már akkor egyet, Balogh átlövésénél.
42. Sierra
védi Marguc hetesét.
41.
Lékai betörését hétméteres követi. Nagyot esett, fájlalja a kezét rendesen. Thiagus Petrus lökte el, pihenhet két percet.
41. Eladott labda itt és ott.
40. Zubai és Sulic
páros kiállítása. Ma még nem volt ilyen. Mert egyébként nem túl meglepő...
37.
A hetespárbajban most a szegediek jöhetnek.
37. Marguc
nem ront, a bal felsőbe lőtt. 19–12
37.
Veszprémi hetes jöhet.
36. Miklernek
hetesből sem lehet, Parrondo büntetőjét is hárította.
36. Ilics
szabálytalankodott Zubaival szemben, hetes, két perc.
35. Mikler sem akar lemaradni.
35.
Nagy lövésénél Sierra védett hatalmasat.
34. Thiagus lövése egy kézről a bal alsóba pattant. 18–12
33.
A kapkodás végén Marguc nyugszik meg először, a jobb felsőbe lőtt. 18–11
33.
Balogh lövése után Mikler véd, majd két csúnyán eladott labda.
33.
Ilics a világ végéről lőtt, de Sierra hárít.
33.
Mikler hatalmas bravúrral mutatkozik be, Mindegía ziccerét védte.
32.
A labdaszerzés után viszont indul Lékai, és növeli az előnyt. 17–11
31. Lékait blokkolják passzívnál.
31. Folytatódik a mérkőzés. Mikler érkezik majd a veszprémi kapuba.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Időn túli szabaddobás. Källman fölé húzza.
30.
Eladja a bajnok, Sulic ráadásul még egy két percet is kap.
30.
Időt kérnek a veszprémiek.
29. Nagyot
a hátrány sem zavarja, betör, és a jobb alsóba lő. Thiagus is hamar kihasználja a helyzetet. 16–11
24.
A játékvezetők megunták a lökdöséseket, Vranjes kiáll két percre.
23. Ancsin átlövése a bal alsó mellett kötött ki.
22.
Már úgy tűnt, ez a támadás is elhal, de Nilsson összeszedte a labdát, befordult, és betalált. 11–8
22.
Sok a hiba mindkét oldalon.
20. Bombac
betörésből szépít. 10–8
20. Pálmarsson mellé szálló lökettel debütált.
19. Källman
a bal szélről szépít. 10–7
18. Chema
robog a labdaszerzés után. 10–6
17.
Ilics szétlövi a két kapufa találkozását.
Alilovic támadásnál lement hátrányban, Iváncsik jön be.
10.
Parrondo újabb hetest harcolt ki a Szegednek.
10. Ilics
pedig nem kegyelmez. 5–3
9.
Bombac hetesét és a kipattanó utáni ziccert is védi Alilovic.
9. Ilics
rögvest felel. 4–3
8. Mindegía
alulról engedte el, egyenlít. 3–3
8.
Alilovic lábbal véd, de marad a Szegednél.
Zubai harcolt ki hetest, Bombac a kapu jobb oldalába lőtt. 0–2
3. Zeitzot szorongatják rendesen, nem is talál kaput.
2.
Mindegíáé a meccs első gólja. 0–1
1. Nagy Lászlót
villámgyorsan leküldték.
1. A szegediek kezdték el a találkozót.

ELŐZMÉNYEK

A férfiak párharca rendre kemény csatát hoz, igaz, legtöbbször a bajnoki címvédő, az elmúlt szezonban Bajnokok Ligája-döntős Veszprém örülhet.

„A felkészülésünk jól halad, nagyon motiváltan várjuk a Szuperkupát, amelyen mindenképpen győzni szeretnénk – idézi a veszprémiek honlapja Nagy Lászlót, a gárda csapatkapitányát. – A Szeged elleni párharcoknak mindig megvan a pikantériájuk a két fél rivalizálása miatt, ez mindenkiben fokozza a várakozásokat a találkozó kapcsán. Győzelemmel szeretnénk tehát debütálni az új idényben.”

A Tisza-partiaknál Zubai Szabolcs, aki először lesz csapatkapitány, nyilatkozatában szintén arra utalt, hogy a veszprémiek elleni párharc mindig különleges.

„Egy Szeged–Veszprém csatának varázsa van, minden játékos ezt várja. Egy profi sportoló csak úgy léphet pályára, hogy minden meccset szeretne megnyerni. Mi is ezen leszünk, nem is lehet más a célunk. A bokám rendben van, jó erőben vagyok, sokat edzettünk. A két új fiú, Thiagus Petrus és Marko Csuruvija gyorsan beilleszkedett, így minden ideálisan alakult a felkészülésünk alatt” – mondta a beállós.