Férfi kézi SEHA-liga: a Zagreb is pipa, még veretlen a Veszprém

2015.12.16. 20:44
Az MVM Veszprém 23–19-re győzött Varasdon a PPD Zagreb ellen, és továbbra is veretlen a nemzetközi sorozatban.

A mezőny legeredményesebb játékosaként a veszprémi Cristian Ugalde és Renato Sulic egyaránt öt gólt szerzett.

A Zagreb jól kezdett a mérkőzésen, 2–0-ra ls 4–2-re is vezetett, ám Nagy László és Renato Sulic megrázta magát, fordított is a Veszprém (5–8). Innen már nem is csúszott ki az irányítás a magyar csapat kezéből, mely a 23. percre már nyolcgólos előnyt épített (6–14), a szünetig pedig meg is tartotta ezt (8–16)..

A zágrábiak érezhették, hogy ebből már nem lesz bravúr, ez viszont nem akadályozta meg őket abban, hogy 12–21 után szépen közelebb zárkózzanak. A hajrá a hazaiaké volt, Tin Kontrec találata után már csak három volt közte (19–22) három perccel a vége előtt. Veszély végül nem fenyegette a Veszprém győzelmét, a 19–23-as végeredményt Sulic állította be.

„Először is szeretnék gratulálni a Zagrebnek a mai teljesítményükhöz, és különösen Veselin Vujovic mesternek az itt végzett munkájához. Nagyon tiszteljük a Zagrebet, éppen ezért alaposan készültünk a mai találkozóra. Az első félidőben jól védekeztünk, Alilovic nagyszerűen védett, és így sikerült nagy különbséget kialakítanunk. Ám a Zagreb – a sérültjei ellenére is – nagyon keményen harcolt a mérkőzés végéig. Az utolsó tíz percben csökkenteni tudták a különbséget, és még maradt is esélyük az utolsó három-négy percben. Ugyanakkor mindenképpen gratulálni kell a játékosainknak is a kemény küzdelemhez és a győzelemhez” – értékelt a handballveszprem.hu-nak Javier Sabaté, a veszprémiek trénere.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA

PPR ZAGREB (horvát)–MVM VESZPRÉM 19–23 (8–16)
Varasd, 1200
néző. V: Sztojkovics, Nikolics (szerbek)
ZAGREB: Stevanovic – HORVAT 3, Markoski 1, Sprem 1, Obranovic 2, Kontrec 2, PAVLOVIC 4. Cs: IVIC (kapus), Vujic 1, Rakovic, Sabljic 1, Kovacevic 1, Vrdoljak, Vukic, T. Valcic, Markovic 3 (2). Edző: Veszelin Vujovics
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gasper Marguc 4 (1), Nagy L. 2, Rodriguez, SULIC 5, Sliskovic 3, UGALDE 5. Cs: Schuch, Terzic, Pálmarsson 3, Nilsson 1, Lékai. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–2. 12. p.: 5–8. 23. p.: 6–14. 39. p.: 12–17. 48. p.: 13–22. 57. p.: 19–22.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1

1. Vardar 13 10 1 2 427–353 31
2. MVM Veszprem 10 9 1 333–216 28
3. PPD Zagreb 12 9 3 372–288 27
4. Tatran Presov 13 9 4 415–339 27
5. Meshkov Brest 11 7 4 338–288 21
6. Nexe 13 7 6 362–349 21