Férfi kézi SEHA-liga: ezúttal nyert a Veszprém Szkopjéban

2016.09.11. 22:05
Megnyerte harmadik mérkőzését a férfi kézilabda SEHA-ligában a Telekom Veszprém: a Celje elleni győzelem és a Vardar elleni tegnapi vereség után a bakonyiak 23–20-ra győztek a Metalurg Szkopje ellen.

Nem volt könnyű 24 órája a veszprémieknek, hiszen a Vardar elleni kudarc után a mai nap során a macedón fővárosban tapasztalható földrengéseket is át kellett élniük. Az elmúlt hetek munkája és a szombati meccs okozta fáradtság benne volt a csapatban, ugyanakkor a félidő közepére magához ragadta a kezdeményezést Xavi Sabaté gárdája.

Az első játékrész közepén 5–4-re vezettek a veszprémiek, majd a szünetre négy gólra (10–14) hizlalták az előnyt, és a második félidőben sem engedték a ki a kezükből az előnyt, bár az utolsó negyedórára közelebb zárkózott a Metalurg. A Veszprém végül 23–20-ra nyert, így három ponttal zárta a szkopjei túrát.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Metalurg Szkopje (macedón)–Telekom Veszprém 20–23
(10–14)
Szkopje. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
METALURG: Arszics – Koszteszki 2, Brajovics 3, Mladenovics 3, Pesevszki, Taleszki 2, Marcec 3. Csere: Tomovszki (kapus), Kuzmanovszki 1, Nelovszki 4, Petrov, Obradovics, Velkovszki, Pecenkovszki, Palevszki, Krsztevszki 2 (2). Edző: Lino Cervar
VESZPRÉM: Mikler – Gajic 5 (2), Nagy L. 1, Lékai 2, A. Nilsson 1, M. Ilics 3 (1), Ugalde
Csere: Alilovic (kapus) 1, Schuch, Terzic 1, Blagotinsek 2, Sliskovic 3, Chema Rodríguez, Iváncsik G., Ancsin G. 2, Gasper Marguc 2. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–0. 21. p.: 6–8. 38. p.: 14–17. 51. p.: 16–21
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Xavier Sabaté:
– Védekezésben jó teljesítményt nyújtottunk, Mikler Roland jól védett, a kapus és a védőfal közötti összhang is jó volt. A második félidőben látszott a csapaton, hogy a héten már a negyedik meccsünket játszottuk és fáradtak voltunk. Sokat kell még dolgoznunk, főleg támadásban kell még sokat javulnunk. Minden játékosom élvezi a bizalmamat, mindenki keményen dolgozik, és tudom, hogy a jövőben minden rendben lesz.