Férfi kézi: nem bírt a Plockkal a Veszprém BL-ellenfele

2019.05.22. 22:25
Luka Cindric (balra) négy gólt szerzett a Plock ellen (Fotó: sport.interia.pl)
Idegenben, a Wisla Plock otthonában játszott 26–26-os döntetlent a Kielce címvédő férfi kézilabdacsapata a lengyel bajnoki döntő első mérkőzésén.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, 3–0-ra, 8–5-re, a félidőben pedig 14–11-re is vezettek, sőt a 32. percben már négy volt az előnyük (15–11). A Kielce innen kezdte meg a felzárkózást, négy perc alatt kiegyenlített (15–15), és a 42. percben Alex Dujshebaev találatával a mérkőzésen először át is vette a vezetést.

Úgy tűnt, már nem engedi ki a kezéből a győzelmet, hiszen az 57. percben is 26–23 volt a javára. A hajrát azonban megnyomta a Plock, és végül a meccs legeredményesebb játékosa, Michał Daszek hetedik találatával sikerült döntetlenre menteni az eredményt (26–26).

A visszavágóra szombaton, 18 órakor kerül sor Kielcében.