Férfi kézi NB I: villantottak az egriek, de ez kevés volt

2015.11.20. 20:12
A Balatonfüred 31–23-ra nyert hazai pályán az Eger ellen a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján. A másik mai mérkőzésen a Komló 25–19-re győzött Orosházán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–EGER SBS-ESZTERHÁZY 31–23 (16–10)
Balatonfüred, 500
néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 2, KASPAREK 4, Gerdán, Bánhidi 2, ZDOLIK 6, Bóka 2. Csere: Rózsavölgyi (kapus), NÉMETH B. 3, Győri 1, Törteli, Szöllősi B. 4 (2), Gyene 3 (1), Nemes 1, LIGETVÁRI 2 (1), Kemény 1. Edző: Csoknyai István
EGER: Kovács J. – LEZÁK 4, Padla 3, Dobó 2, Kocsis 2, Szabó P. 3, Iváncsik Á. 2. Csere: REPÓTH, Tudor (kapusok), Szűcs B. 1, Kiss G. 1, Szilágyi, Bajorhegyi 1, Vancsics J., TAKÁCS B. 4 (2), Menyhárt. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 11. p.: 6–3. 16. p.: 9–4. 23. p.: 11–8. 28. p.: 14–9. 35. p.: 19–11. 42. p.: 23–16. 48. p.: 24–19. 55. p.: 28–22
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Csoknyai István:
– Amit elterveztünk, azt meg is csináltuk. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni, és dicséretesen teljesítettek a legfiatalabbak is.
Rosta István: – Kilenc válogatott ellen újoncként a második félidőben már villantottunk valamit a tudásunkból.FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–SPORT36 KOMLÓ 19–25 (8–13)
Orosháza, 350
néző. V: Herczeg, Südi
OROSHÁZA: Herjeczki – Komporály 2, Suhonjic 1, Mazics, Berta, STRANIGG J. 11, Tárkányi. Csere: Miklós (kapus), Buday 4 (2), Knezevics 1, Cemas, Németh G., Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
KOMLÓ: GRANIC – Szanad 3, Szemikov 2, Nakhajenka, SZÖLLŐSI BENCE 2, MARKOVICS 9 (5), JERKOVIC 6. Csere: Selymes (kapus), Marcsek 1, Nagy Z., Szögi, Sunajkó 2, Sebestyén. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 8. p.: 2–2. 11. p.: 2–4. 14. p.: 5–5. 20. p.: 6–9. 27. p.: 7–11. 33. p.: 11–13. 38. p.: 11–17. 42. p.: 14–18. 48. p.: 15–21
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5
Vladan Jordovics:
– Tapasztalt, magasabb, erősebb játékosokból állt a Komló, mi sajnos rengeteg technikai hibát vétettünk. Próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, de nem sikerült.
Ratko Djurkovics: – Tudtam, hogy az Orosházának nagyon kell a győzelem, rajtunk volt kisebb nyomás. Hetek óta jó formában vagyunk, ami ma sem tört meg. Gratulálok az Orosházának, hogy sportszerűen játszott.

1. Grundfos Tatabánya KC 15 12 2 1 400–328 +72 26
2. Mol-Pick Szeged 12 11 1 390–301 +89 22
3. Balatonfüredi KSE 14 9 1 4 379–319 +60 19
4. Csurgói KK 14 8 1 5 357–344 +13 17
5. Váci KSE 13 6 2 5 359–373 –14 14
6. Ceglédi KKSE 13 5 3 5 342–346 –4 13
7. Komló 14 6 1 7 343–376 –33 13
8. Balmazújváros KK 13 5 1 7 309–319 –10 11