Bodó-varázslat Veszprémben, 11 év után újra bajnok a Szeged!

2018.05.20. 14:49
A Mol-Pick Szeged nyerte meg a férfi kézilabda NB I 2017–2018-as idényét, mivel a döntő második felvonásán csak három góllal kapott ki a Telekom Veszprémtől. A Tisza-partiak az első félidőben összesítésben már tíz találattal is vezettek, de a bakonyiak felálltak a padlóról és az utolsó másodpercekig izgalmassá tették a párharcot. Amikor úgy tűnt, hogy a Veszprém megtörheti ellenfelét, Bodó Richárd rendre átlendítette csapatát a holtponton, így a Szeged 11 év után ismét bajnok!
A bajnokcsapat (Fotó: Török Attila) – a képgalériát ide kattintva tekinthetik meg!

VESZPRÉM:
Alilovic – Gajic 4 (2), Nagy 2, Sulic 1, NENADICS 4, Ilics 3, MANASZKOV 4. Csere: Mikler (kapus), Schuch, TÖNNESEN 5, Terzic, Blagotinsek 3, Jamali 3
Edző:
Ljubomir Vranjes
SZEGED:
Sego – SOSTARIC 4, Gaber, Thiagus Petrus 2, Bánhidi 1, Källman 3, SKUBE 4. Csere: Srsen 1, BODÓ 7, Sigurmannsson 2 (2), Gorbok, Balogh, Blazevic 1, Zsitnyikov 1
Edző:
Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–5. 17. p.: 5–11. 22. p.: 9–12. 37. p.: 16–19. 43. p.: 21–19. 55. p.: 26–23
Kiállítások:
10, ill. 10 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 3/2
Ljubomir Vranjes: –
Nemcsak a mai naphoz gratulálok, hanem az előzőhöz is. A Szeged jobb volt, jobban támadott és védekezett is. Próbáltuk ledolgozni a négygólos hátrányt, végül csak három sikerült. Nem vagyok százszázalékosan megelégedve a taktikával, de küzdöttünk, igazán. Egy nagyon jó csapat ellen maradtunk alul. Jó lecke volt, hogy szükség van a következő lépésre. Hét meccset vesztettünk, négy oké, négy nem. Játszottunk jól is és rosszul is, túl sok volt a hullámvölgy és hullámhegy. A következő szezonban adott a feladat, előre kell lépnünk. Szomorú, mérges és csalódott vagyok. Néhány játékos, aki rengeteget dolgozott ezért a csapatért, elmegy – akik maradnak és jönnek, velük kell felkészülnünk a következő idényre.
Juan Carlos Pastor: –
Nagyon örülök a bajnoki címnek. Nagyon jó döntőt játszottunk, megérdemelten nyertünk a két mérkőzés alapján. Jók voltunk az első félidőben, míg a másodikban kínlódtunk, nem tudtunk gólt lőni, nem sikerültek a támadásaink. Amikor visszajött a Veszprém a meccsbe, szenvedtünk a végén, de végül jó döntéseket hoztunk, és elhittük, hogy meg tudjuk csinálni. Decemberben nagyon rosszul állt a csapat, köszönöm Csányi úrnak, hogy mellénk állt és bízott a munkánkban. A játékosaimnak is köszönöm a munkáját, azoknak, akik a pályán voltak, és azoknak is, akik a pálya mellől támogattak minket. A családomnak dedikálom ezt a bajnoki címet, mert távol vannak tőlem és sokat szenvednek miattam. Különösen édesapámnak ajánlom, aki augusztusban hunyt el, és mindig azt kérdezte, mikor verem meg Chema Rodríguez csapatát. Ugyan Chema már nem játszik itt, de sikerült nyernünk.

Bajnok: a Szeged, 58–57-es összesítéssel

BOLDOG SZEGEDI NYILATKOZATOK A MECCS UTÁN

SZEGEDI ÜNNEPLÉS VESZPRÉMBEN

Az otthon 32–28-ra győzni tudó szegediek szenzációsan kezdték a második meccset, a hazaiaknak már a nyolcadik percben időt kellett kérniük (1–5). Túlzás lenne állítani, hogy hatottak Ljubomir Vranjes intelmei, a 16. percben Stas Skube újabb góljával már tíz volt közte összesítésben (5–11) – zúgott is a „hol a csapatunk” a veszprémi lelátón.

Mikler Roland beállítása viszont lendületet adott a címvédőnek, Jamali Iman bombáival elkezdett kapaszkodni a Veszprém, de a szünetben így is hárommal ment a trónkövetelő (14–17).

A fordulást követően beragadt a Szeged, ám Schuch Timuzsin kiállítása után visszaállt a közte három (16–19). A hazaiak védekezése viszont nagyon felkeményedett ezt követően, 20–19-nél már Carlos Pastornak kellett időt kérnie.

Az utolsó bő negyedórára gyakorlatilag egyszemélyes csapattá formálódott a Szeged, Bodó Richárd tartotta együttesét a párharcban, azonban a Veszprém az 55. percben így is hárommal vezetett (26–23).

Amikor már úgy tűnt, teljesen megtöri ellenfelét a vendéglátó, Bodó újra rendkívül fontos gólokat szerzett, és a záró percet kétgólos különbséggel kezdték meg a felek. A finisben ellenállhatatlan Kent Robin Tönnesen visszahozta csapatát az aranykapuba, és Blaz Blagotinsek az utolsó másodpercben szorongatott helyzetből meg is szerezhette volna a döntő gólt, de próbálkozása kimaradt, így a Szeged 11 év után újra bajnok (29–26)!

Az utolsó 23 perc 57 másodpercben hét gólt szerzett a Szeged, s ebből hatot Bodó!

A Szeged 17 ezüstérem mellett fennállása harmadik bajnoki címét szerezte, a 25-szörös bajnok Veszprém pedig tizedik alkalommal lett második az élvonalban.

Szegedi öröm Veszprémben: 11 év után újra bajnokok a Tisza-partiak (Fotó: Török Attila)