Férfi kézi NB I: végül magabiztosan nyert a Veszprém

2017.03.14. 19:37
A szünetben még csak három góllal vezetett a címvédő Telekom Veszprém a Cegléd ellen, de végül tizenkettővel nyert a férfi kézilabda NB I-ben.

A hétvégi BL-meccsen visszatérő Aron Pálmarsson újra a pályán volt a házigazda veszprémieknél, az izlandi légiós ezúttal két góllal zárt. Hét találattal Dragan Gajic és Blaz Blagotinsek bizonyult a mezőny legeredményesebbjének.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
TELEKOM VESZPRÉM–CEGLÉDI KKSE 34–22 (15–12)
Veszprém, 900
néző. V: B. Pech K., Vágvölgyi M.
VESZPRÉM: Borbély – Gajic 7 (1), Gulyás 2, Blagotinsek 7, Chema Rodríguez, Terzic, Iváncsik 1. Csere: Pálmarsson 2, Kopljar, Milasevic 2 (1), Molnár 5, Szakály 2, Szeitl 3, Szita 2, Ligetvári 1. Edző: Xavier Sabaté
CEGLÉD: Bősz – Megyeri 1, Radovic 2, Tóth, Grbovic 3, Andelic 6, Lászlai 2. Csere: Mojsilov (kapus), Hódi 3, Szabó, Gidai, Fiar 2, Perisic, Dr. Bíró 3, Dávid. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 11. perc: 4–6. 23. p.: 10–8. 34. p.: 18–13. 45. p.: 26–18
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/2 ill. 1/0
Xavier Sabaté:
– Az első félidőben jól játszott a Cegléd. Sok fiatal játszott nálunk, most van rá lehetőségük. Nagyon örülök neki, mert szeretek velük dolgozni. Az utolsó két mérkőzésen az utolsó 15 perceket már ők játszották. Magas szinten játszottak, nagyon kemény másfél évet dolgoztunk együtt. Most már száz százalékig a jövőre koncentrálunk.
Nagy Károly: – Nehéz helyzetben érkeztünk, a balátlövőink sérültek, az iránytót műtötték, a beálló többhetes kihagyás után játszott. Mindenki lehetőséget kapott, adtunk lehetőséget a fiataloknak, tisztesen helytálltunk, de a szakmaiságba nem mennék bele.

1. Telekom Veszprém 21 20 1 668–474 +194 40
2. Mol-Pick Szeged 19 19 637–417 +220 38
3. Grundfos Tatabánya KC 18 13 2 3 473–436 +37 28
4. CYEB Budakalász 19 11 8 462–487 –25 22
5. Csurgói KK 18 10 2 6 480–437 +43 22
6. Balatonfüredi KSE 19 10 1 8 490–467 +23 21
7. Ceglédi KKSE 19 6 3 10 457–503 –46 15
8. Sport36-Komló 20 5 5 10 479–533 –54 15