Férfi kézi NB I: utolsóként, „tisztességgel esett ki” a PLER

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2016.06.01. 21:07
A férfi kézilabda NB I alsóházi rájátszásának utolsó fordulójában az Eger otthon 29–21-re legyőzte a hozzá hasonlóan kieső PLER-t, így viszont utolsó előttiként zárta az évet.

A következő szezonban az NB I-es szereplésre az élvonal 1–12. helyezettje, valamint az NB I/B keleti és nyugati csoportjának bajnoka, az Algyő és a Budakalász szerzett jogot.

Az NB I végeredménye: 1. MVM Veszprém, 2. Mol-Pick Szeged, 3. Grundfos-Tatabánya, 4. Balatonfüred, 5. Csurgó, 6. Vác, 7. Kőnig Trade-Balmazújváros, 8. Mezőkövesd, 9. Orosháza-Linamar, 10. B.Braun Gyöngyös, 11. Sport36-Komló, 12. Cegléd, 13. Eger SBS-Eszterházy, 14. PLER-Budapest

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 14. FORDULÓ

KŐNIG–TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–SPORT36 KOMLÓ 30–20 (17–8)
Balmazújváros, 700
néző.V:Herczeg, Südi
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda1, Morva, HANTÁK4, Simovics3, LAZICS3, KEKEZOVICS7. Csere:PAJKÓ (kapus), Pérez1, Tomic3, Oláh G.2, Korsós, István1, BALÁZS S.1, Vranac, TEMESVÁRI4. Edző:Füzesi Ferenc
KOMLÓ: Selymes – Oszlár1, SEBESTYÉN4, Trkulja, NAGY Z.2, JERKOVICS3, WÉBER3 (2). Csere:Granic (kapus), Marcsek1, Laufer2 (2),Pethő, Hoffmann1, Sunajko, Szemikov3, Zuder. Edző:Kilvinger Dávid
Az eredmény alakulása. 5. perc:3–3.14. p.:9–6.22. p.:14–7.38. p.:19–13.44. p.:21–15.50. p.:26–16.56. p.:28–19
Kiállítások:4, ill. 10 perc
Hétméteresek:1/0, ill. 5/4
Füzesi Ferenc:
– Rossz előjelek után jó játék az utolsó hazai mérkőzésünkön. A szurkolóknak nagyköszönettel tartozom, tartozunk ezért a mérkőzésért is, és az egész szezonért, nélkülük ez nem sikerülhetett volna.
Kilvinger Dávid:– Egy-két játékosommal kapcsolatosan volt bennem kérdőjel, de a kérdéseimre ma választ kaptam. Hosszú, küzdelmes szezonon vagyunk túl, következhet a jól megérdemelt nyári pihenő.

MEZŐKÖVESDI KC–CEGLÉDI KKSE28–24 (14–11)
Mezőkövesd, 650
néző.V:Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD: Balogh T. – Benis1, Hajdu G.2, RADNIC4, ANTAL SZ.3, Grigorjev1, SZEPESI6 (2). Csere:Holló (kapus), Füstös 1, GRÜNFELDER 4, Kiss R. 1, Kovács B. 1, Trivkovic 2, Mekaru, MOLNÁR F. 2, Bozoljac. Edző:Skaliczki László
CEGLÉD: Mojsilov – Megyeri1, Perisic2, BÍRÓ4, Grbovic1, ANDELIC4, HÓDI4. Csere:Bősz, Abramovic (kapusok), Karanovic, Kun 2, Országh 1, Sipeki, Borsos, LEPSÉNYI 5, Tóth N. Edző:Jakab László
Az eredmény alakulása. 4. perc:3–3.9. p.:5–4.15. p.:8–6.20. p.:10–8.24. p.:12–10.35. p.:17–13.40. p.:19–15.49. p.:23–17.55. p.:25–20
Kiállítások:2, ill. 6 perc
Hétméteresek:4/2, ill. 2/0
Skaliczki László
: – Győzelemmel búcsúztunk közönségünktől, akárcsak én Mezőkövesdtől. Együttesem a rájátszásban nagyszerű teljesítményt nyújtott és ehhez csak gratulálni tudok. Mindenkinek köszönöm az elmúlt két és fél évet, a felejthetetlen élményeket.
Jakab László: – A bennmaradást már korábban elértük, így játékosaim fejében átértékelődött ez a mérkőzés. Arra törekedtünk, hogy élvezzük a játékot, ez azonban csak itt-ott sikerült.

EGER SBS ESZTERHÁZY–PLER–BUDAPEST29–21 (11–13)
Eger, körcsarnok, 850
néző.V:Tomecskó–Hunyadi, Unyatinszki
EGER: KOVÁCS J. – Vancsics2, PADLA4, TAKÁCS4 (2), PETRO1, Dobó Zs.3, ANTL8. Csere:BAJORHEGYI, Kiss G., Radcsenko, Kocsis Cs., Szabó P. 3, Szűcs, Iváncsik Á. 1, Lezák 3. Edző:Tóth Edmond
PLER: TÓTH N. – Bujdosó, LEIMETER7, Benmiloud2, M. Mikita1, Lókodi3 (1), Radjenovics2. Csere: Kránitz (kapus), Bakos Gy., Laurencz Sz.2, Nagy Sz.3, Kocsi, Oláh T., Farkas T., Vizler1. Edző:Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 6. perc:1–0. 12. p.: 5–1. 18. p.: 6–7. 24. p.: 9–11. 36. p.: 14–13. 42. p.: 19–15. 48. p.: 22–16. 54. p.: 24–18
Kiállítások:8, ill. 8 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 4/1
Tóth Edmond:
– A nagy mérkőzéseket nem játszani kell, hanem megnyerni!
Hutvágner István:– Szörnyű érzés hatvan év után búcsúzni az élvonaltól, ráadásul az én edzőségem mellett. Egy nem tisztességes bajnokságban, mi tisztességgel estünk ki.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–OROSHÁZI FKSE LINAMAR26–21 (12–11)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 700
néző.V.:Bacs J. Bóna Sz.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Szalafai2, Oliveira, Nagy B.2 (1), Debreczeni, BALI6, Kovacsics2. Csere:Tamási (kapus), Sándor Á.2, Ménfői3 (1),Jovetics3, Rédai1, Marczinkó2, Koller3, Juhász K., Becsirovics. Edző:Debre Viktor
OROSHÁZA: Miklós G. – Komporály2, Suhonjics, Cemas1, Mazics3, VLADOJEVICS5, Németh L. Csere:Herjeczki (kapus), Buday2, Szeitl, Stranigg, KNEZEVICS5 (1),Berta, Varsandán Á.1, Németh G.2, Pásztor M. Edző:Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 6. perc:4–1.12. p.:5–5.18. p.:9–7.24. p.:11–8.36. p.:13–12.42. p.:15–12.48. p.:17–16.54. p.:20–18
Hétméteresek:5/2, ill. 1/1
Debre Viktor:
– Jól zártuk az évet ezzel a győzelemmel, örülök neki, hogy az utolsó mérkőzésünkön jól teljesítettünk.
Vladan Jordovics:– Az 53. percig ki-ki meccset játszottunk. Amikor a végén ellenfelünk négy góllal elhúzott, mindent megpróbáltunk, de a sérültjeink nélkül nem tudtunk elég rutinosak lenni a végjátékban.