Férfi kézi NB I: tízzel nyert a Fradi, javított a Csurgó

2019.02.09. 20:40
A Ferencváros tízgólos győzelmet aratott a Komló felett, a Gyöngyös nehezen nyert a Dabas ellen, míg a sereghajtó Vecsés majdnem pontot rabolt a Ceglédtől a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Csurgó könnyedén nyert Mezőkövesden.

Az FTC a Mol-Pick Szeged elleni vereségtől eltekintve mind a hat eddigi hazai meccsét megnyerte a bajnokságban, így a szombat esti, Komló elleni összecsapását is. A zöld-fehérek az első félidő végén 4–0-s rohanással hétgólos előnyt építettek ki maguknak a szünetre (17–10), majd ezt még öt találattal megtoldva a második játékrész elején 22–10-re elhúztak. A komlóiak ebben az időszakban csaknem tíz percen át nem dobtak gólt. Mindezek után már nem volt kérdéses, hogy melyik csapat nyeri meg a mérkőzést. Azt egyébként túlzás lenne állítani, hogy kisasszonyharc folyt volna a pályán, hiszen a két együttest összesen 19 (9, illetve 10) kétperces kiállítással büntették.FTC a Mol-Pick Szeged elleni vereségtől eltekintve mind a hat eddigi hazai meccsét megnyerte a bajnokságban, így a szombat esti, Komló elleni összecsapását is. A zöld-fehérek az első félidő végén 4–0-s rohanással hétgólos előnyt építettek ki maguknak a szünetre (17–10), majd ezt még öt találattal megtoldva a második játékrész elején 22–10-re elhúztak. A komlóiak ebben az időszakban csaknem tíz percen át nem dobtak gólt. Mindezek után már nem volt kérdéses, hogy melyik csapat nyeri meg a mérkőzést. Azt egyébként túlzás lenne állítani, hogy kisasszonyharc folyt volna a pályán, hiszen a két együttest összesen 19 (9, illetve 10) kétperces kiállítással büntették.

A Gyöngyös úgy verte meg egy góllal a Dabast (28–27) – és szerezte meg ezzel sorozatban a negyedik győzelmét –, hogy az első találat után a 44. percig nem vezetett. A vendégek az utolsó percben támadhattak az egyenlítésért, ám Marinko Kekezovics lövését Tóth Mihály hárította.

A sereghajtó Vecsés közel állt ahhoz, hogy megszerezze első pontját a bajnokságban, de végletekig kiélezett meccsen végül 25–24-re kikapott a Ceglédtől. A győztes gólt 57:14-nél Marko Davidovics lőtte.

A Csurgó három vereség után a kieső helyen lévő Mezőkövesd magabiztos felülmúlásával javított (36–21).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC
SPORT 36-KOMLÓ 30–20 (17–10)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Bócz, Wiedemann
FERENCVÁROS: R. MIJATOVICS – Bujdosó 3, Ordzsonikidze 2, ANCSIN 7, Schuch, ANDJELICS 6, Pálos G. Csere: Zernovic (kapus), Tóth J. 1, HOLDOSI 6, Oláh T. 2, Szakály B., Bali, Dósa 1, Prainer 2 (1), Lukács P. Edző: Horváth Attila
KOMLÓ: Granic – Szkokán 2, Obradovic 4, F. Szunajko 1, Grünfelder 1, Matic 2, Markovics 3 (2). Csere: Djurdjevics, Szabó M. (kapusok), Katzirz D., Balázs S. 1, Marcsek, Gebhardt Á. 1, Manojlovity 2, Hoffmann J. 3 (2). Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–3. 18. p.: 10–6. 23. p.: 11–9. 36. p.: 22–10. 41. p.: 24–14. 51. p.: 26–17
Kiállítások: 18, ill. 20 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4
Horváth Attila:
– Csapatom szenzációsan játszott, a legutóbbi, egri mérkőzésen elkövetett hibáinkból sikerült tanulnunk. Örülök, hogy fiataljaink támadásban és védekezésben is hozzá tudtak tenni az együttes teljesítményéhez.
Kilvinger Bálint: – A Ferencváros megérdemelten győzött. Minden létező hibát elkövettünk, ami nagy különbségű vereséget eredményezhet. Voltak hiányzóink, de ez nem mentség egy ilyen meccsen.

VECSÉSI SECEGLÉDI KKSE 24–25 (13–14)
Monor, Városi Sportcsarnok, 300
néző. V: Hargitai, Markó
VECSÉS: Kránitz – Takó 2 (1), MARCZINKÓ 3, Benmiloud 4, Lendvay, Vojinovics 4, VÍZLER 4. Csere: Vitáris (kapus), Nagy A., Radoszavljevics 5 (4), Simányi 1, Antal L., Antal M., Haszilló, Győrfi 1. Edző: Damir Sztojanovics
CEGLÉD: Tamási – GÁBOR M. 4, LÁSZLAI 6, JUHÁSZ K. 4, Vucskovics, Kecskeméti 2, Zobec 4. Csere: Mojszilov (kapus), Hódi, Szabó B. 1, Hajdu T., Schäffer, J. Mikita, Pocsai 2 (2), Spekhardt, Davidovics 2. Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 11. perc: 6–5. 26. p.: 10–13. 42. p.: 18–17. 54. p.: 23–23
Kiállítások: 12 perc, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Damir Sztojanovics:
– Rövid a kispadunk, és betegségek is nehezítették a helyzetünket. Nagyon küzdöttünk, de ez kevés volt a pontszerzéshez.
Jakab László: – Túlpörögtük a mérkőzést, de amikor nyugodtabban játszottunk, akkor átvettük az irányítást.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖSDABASI KC VSE 28–27 (11–13)
Gyöngyös, 850
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Gábori 1, MARKEZ 4, DURIS 4, VILOVSZKI 3, M. Herceg 1, Varsandán M. 3 (2). Csere: Buzogány (kapus), Urbán 2, NÉMETH T. 5, Sipeki L., Ubornyák, Gerdán, István P., SAJIN 5. Edző: Konkoly Csaba
DABAS: PALLAG – Országh 3, Lepsényi, Szimovics, Borsos 2, Szöllősi Sz. 4, MARINKO KEKEZOVICS 6. Csere: Podoba (kapus), TOKUDA 5, Bíró B. 4, I. Perisics 2 (2), Halász L., Zakics 1 (1), Kljujko, Kiss A. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 4–6. 18. p.: 5–9. 24. p.: 8–11. 36. p.: 14–16. 42. p.: 19–19. 48. p.: 25–21. 54. p.: 26–24
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Konkoly Csaba:
– Érzelmektől fűtött mérkőzésen sikerült nyerni. Ezúttal is nagybetűs csapatként győztünk, örülök, hogy ez az erényünk hétről hétre kidomborodik.
Tomori Győző: – Hatalmas tartásról tett tanúbizonyságot a Gyöngyös. Amikor ötgólos előnybe kerültünk, többször hibáztunk. A győzni akarásért elismerés illeti a csapatot, remélem, legközelebb pontosabbak leszünk.

MEZŐKÖVESDI KC–CSURGÓI KK 21–36 (9–19)
Mezőkövesd, 400
néző. V: Altmár, Horváth M.
MKC:
Pásztor Imre – Menyhárt 2, Halilbegovic 2, Stankovic 3, Martins 2, Horváth L. 2, Kovács P. 1. Csere: Győri (kapus), Jancsó 5 (4), Kovács B. 2, Rodics 2, Szabó D., Dávid M. Edző: Buday Dániel
Csurgó:
ZAPONSEK 2 – VASIC 8 (3), Asztrasapkin 4, HADZIOMEROVIC 5, Cehte 2, Toszkics 2, A. Kovacevic 3. Csere: Balogh T. (kapus), Varjú 2, Hanusz 2, Szeitl, Oslak 1, Kerkovits 2, Nagy Sz. 1, Farkas T. 1, Vasvári 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 7. perc:
2–4. 13. p.: 3–8. 20. p.: 5–10. 23. p.: 6–13. 27. p.: 7–17. 39. p.: 15–24. 47. p.: 17–28. 53. p.: 20–32
Kiállítások:
10, ill. 12 perc
Hétméteresek:
7/4, ill. 7/3
Buday Dániel: –
A játék minden elemében jobb volt a Csurgó, túlságosan tiszteltük az ellenfelet. Meghatározó embereink megsérültek, így hiányoztak, és most két hetünk van arra, hogy összerakjuk ezt a garnitúrát.
Bencze József: –
Kissé nehezen lendültünk játékba, majd magasabb fokozatba kapcsoltunk és egyre inkább elhúztunk. A hazaiak játékán látszott a sérültek hiánya.

1. Szeged 18 18 635–454 +181 36
2. Veszprém 14 12 2 487–331 +156 24
3. Tatabánya 14 11 1 2 385–332 +53 23
4. Csurgó 15 9 2 4 413–389 +24 20
5. Gyöngyös 16 9 1 6 434–432 +2 19
6. Balatonfüred 15 9 6 393–384 +9 18
7. FTC 15 8 7 388–371 +17 16
8. Komló 15 7 1 7 390–424 –34 15