Férfi kézi NB I: tízgólos szegedi siker a PLER ellen

2015.09.05. 19:27
A férfi kézilabda NB I 3. fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai pályán 36–26-ra legyőzte a fővárosi PLER-t.

A delmagyar.hu tudósítása szerint a papírformának megfelelően a szegediek kezdtek erősebben, és Bombac találatával az 5. percben már 4–0-ra vezettek.

Igen ám, de az első két meccsüket elveszítő budapestiek nem adták fel, Bujdosó és Radjenovics vezérletével a 11. percre már csak egy gól volt a felek között (5–4).

A vendégek az első negyedóra végéig tartották magukat (7–5), de ezt követően Wyszomirski alaposan belelendült, csak úgy, mint elöl a társak, akik a 29. percre már hétgólosra duzzasztották a különbséget (15–8).

A 39. percben Lókodi találatánál ismét szorosnak kezdett látszani a meccs (19–15), de az átmeneti feltámadást Csuruvijáék egy 6–0-s sorozattal törték meg (25–15).

A hajrában a hazaiak sort cseréltek, az egyetlen kérdés pedig az maradt, hogy meglesz-e a közte tíz a végén, és bár kétszer is feljöttek hétre a vendégek, végül ennek is örülhettek a szegedi szurkolók (36–26).

Az újonc váciak a harmadik meccsükön is veretlenek maradtak, 3–10-es kezdést követően egy találattal nyertek Orosházán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–PLER BUDAPEST 36–26 (16–10)

Szeged, 1000néző.V:Bacs, Bóna
SZEGED: WYSZOMIRSKY – Fekete B. 2, Vranjes 3, Blazevic, CSURUVIJA 7 (2), Goncalves 1, BOMBAC 3 (2). Csere:Sierra (kapus), BALOGH ZS.4, Parrondo1, Velky1, ILYÉS3,Hegedűs M.3, Ancsin4, A. García4, Mindegía. Edző:Carlos Pastor
PLER: Boros – BUJDOSÓ 5, Leimeter 2, Bakos Gy., Kocsi, Lókodi 4 (1), Radjenovics 2. Csere:Kránitz (kapus), BENMILOUD5, Oláh T., NAGY SZ.5, Tóth P.1, M. Mikita, Vízler1, Fiar1, Farkas T. Edző:Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0.12. p.:5–4.17. p.:7–5.22. p.:11–7.27. p.:14–8. 33.p.:18–12. 40. p.:22–15.46. p.:26–18.53. p.:32–22.57. p.:34–24
Kiállítások:8, ill. 6 perc
Hétméteresek:4/4, ill. 2/1
Carlos Pastor: –
Mind védekezésben, mind támadásban sokat hibáztunk. Örömteli viszont, hogy a pihenő alapembereink helyén játszó fiatalok teljesítményével elégedett lehetek.
Hutvágner István: –Más célok, más lehetőségek. Tisztességgel helytálltunk a Szeged otthonában.

3. FORDULÓ

CSURGÓI KK–MEZŐKÖVESDI KC 31–26 (16–13)
Csurgó, 500néző.V:Herczeg, Südi
CSURGÓ: Bartucz – Hornyák P. 2 (1), CSAVOR 6, Faluvégi 1, Jerebie 3, Mota 2, Nagy M. 1. Csere:Balogh T. (kapus), Herbert, Pordán , Gazdag5 (2),Vadkert G.1, Gebhardt4, J. Mikita2,Hadziomerovic3, Dimitrievszki1. Edző:Sótonyi László
MEZŐKÖVESD: Liszkai – Benis 2 (1), Antal 2, HAJDU 6, Ciric 6 (1), Grünfelder, Radnic 4. Csere:Holló (kapus), Vollarevics, Szepesi, Kovács P. , Füstös, Kiss, Molnár F.1, Trivkovics5. Edző:Skaliczki László
Az eredmény alakulása: 17. perc: 7–7.26 p.:14–11.36 p.:19–15.40 p.:21–16.47 p.:27–17.52 p.:27–22.56 p.:30–23
Kiállítások:14, ill. 8 perc
Hétméteresek:5/3, ill. 3/2
Sótonyi László: –
Az egész mérkőzés alatt hullámzó teljesítményt nyújtottunk, de összességében ismét tettünk egy lépést előre.
Skaliczki László: –Egy hét alatt két nehéz bajnoki és a hosszú utazás sok volt nekünk. A csapat küzdőszellemét nem érheti kritika.

Grundfos Tatabánya KC–Eger SBS-Eszterházy 27–19 (14–10)
Tatabánya, 750 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Tatabánya: Mijatovics – Pásztor 1, KRSZMANCSICS 5, Dénes, KATZIRZ 1, SZÖLLŐSI SZ. 3, Díaz 2. Csere: BORBÉLY (kapus), BODÓ 5, VUJOVICS 4 (2), Lele, Juhász Á. 1, MAZÁK 3, Vaskó 1, Rosta M. 1, Gábor M. Edző: Matics Vladan.
Eger: KOVÁCS J. – Vancsics 2, PADLA 5, Dimitrovszki, Szűcs B. 2, Dobó 2, Iváncsik Á. 1. Csere: Bajorhegyi, Halász 2 (1), Kocsis Cs., Takács B., Kiss G. 1, SZABÓ P. 4, Lezák, Szilágyi. Edző: Rosta István.
Az eredmény alakulása, 7. p.: 2-2, 10. p.: 3-4, 18. p.: 8-8, 26. p.: 14-10, 37. p.: 16-14, 46. p.: 21-15, 55. p.: 24-17.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 3/1.
Matics Vladan: –
Érződött még a mezőkövesdi „kudarc" a srácokon. Nagyon akartak, így túlidegeskedték az első félidőt. Aztán a folytatásban fokozatosan kerekedtünk ellenfelünk fölé.
Rosta István: – A nagyapám bányász volt, így bányásznapon, biztos nagyon örült volna, hogy a dédunokája gólt lőtt, még ha nekünk is...

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–VÁCI KSE 24–25 (13–10)
Orosháza, 347 néző. V: Medve, Nagy L.
OROSHÁZA:
Herjeczki – Komporály3, Suhonjic2, BUDAY7 (2), Mazics4, Cemas1, Németh L.2. Csere:Miklós (kapus), Berta, Smojver2, Stranigg1, Németh G., Tárkányi1, Knezevics, Pásztor M.1.Edző: Vladan Jordovics
VÁC: TÓTH M. – Vaszics1, Asztrasapkin4 (2), Pavlovics1, Tyiskov, LENDVAY9, Popovics2. Csere: Vitáris (kapus), Császár, Bartók3 (1), Kökény, Terenyi, Vucsicsevics, PÁL5, Munkácsi,Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása.9. perc: 5–1.18. p.: 10–3.25. p.: 11–7.32. p.:13–12.39. p.:18–14.43. p.:18–17.51. p.:21–21.54. p.:22–24.59. p.:24–25.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Vladan Jordovics
: – Nem szeretem, ha a csapat korán szerez nagy előnyt, mert ebből törvényszerű a visszaesés. A tapasztalt játékosokkal kiálló váciak türelmesen, mi pedig türelmetlenül kézilabdáztunk, sok ziccert kihagytunk, engedtük őket felzárkózni és megbüntettek bennünket.
Zsiga Gyula: – Álmosan kezdtünk, de fokozatosan felgyorsultunk, masszívvá és dinamikussá váltunk. Hallottam a játékosok szívműködését, óriásit harcoltak.

CEGLÉDI KK SE–KŐNIG TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK 28–26 (13–12)
Cegléd, 780 néző. Vezette: Andorka M., Hucker R.
CEGLÉD: ABRAMOVICS – Lászlai 3, Lepsényi 3, Tóth N. 2, BÍRÓ B. 11/3, Perisic 3, Országh 1. Cserék: Bősz (kapus), Borsos T., GRBOVIC 5, Andelic, Megyeri, Kun, Hódi. Edző: Kökény István
BALMAZÚJVÁROS: Teodor – KEKEZOVICS 7, Vranac 2, Balázs S. 2, Simovic 1, Korsós 1, Mateo 1. Cserék: Pajkó (kapus), Oláh G. 4/3, Balda 4, Temesvári, Morva 1, István P. 3. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása: 6.p. 3-2, 13.p. 5-4, 20.p. 8-8, 26. p. 11-10, 36.p. 15-12, 45.p. 18-17, 49.p. 19-19, 52.p. 23-19, 57.p. 24-23
Kiállítások: 12 ill. 10 perc
Hétméteresek: 3 /3 ill 3/3
MESTERMÉRLEG:
Kökény István: –
A fordulatos rangadón megint a szív és a közönség győzelme volt ez a mai.
Füzesi Ferenc: – Jól küzdöttünk, de Bíró Balázs klasszisa eldöntötte a mérkőzést

BALATONFÜREDI KSE–SPORT 36-KOMLÓ 31–25 (18–12)
Balatonfüred, 600néző.V:Bócz, Wiedemann
BALATONFÜRED:
Fazekas – GYENE 4 (1), Petrovszki 1, BÁNHIDI 6, Gerdán, ZDOLIK 7 (1), BÓKA 6 (1). Csere:Rózsavölgyi (kapus), Németh B.2 (1),Törteli2, Szöllősi Balázs, Ligetvári, Gábori, Vasvári, Kaspárek2 (1),Kemény1. Edző:Csoknyai István
KOMLÓ: GRANIC 1 – SZANAD 4, KORDICS 4, SZÖLLŐSI BENCE 6, Nahajenka 2, JERKOVIC 5, I. Markovics 3. Csere:Selymes (kapus), Hoffmann, Szögi B., Sunajko, Sebestyén, Oszlár, Laufer. Edző:Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc:0–2.8. p.:4–5.14. p.:8–6.19. p.:9–9.22. p.:11–10. 27.p.:15–10. 35. p.:20–12. 43. p.:24–15.49. p.:28–19.56. p.:29–23
Kiállítások:8 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek:5/5, ill. 2/0
Csoknyai István:
– Nem ízlett nekünk a Komló stílusa, ezért nem tudtuk megismételni az első két fordulóban nyújtott jó játékunkat. Gőzerővel készülünk a szerdai, Vác elleni mérkőzésre.
Ratko Djurkovics:– Elégedettek lehetünk, mert az esélyesebb Füred otthonában derekasan helytálltunk.

1. Balatonfüredi KSE 3 3 92–63 +29 6
2. Csurgói KK 3 3 84–76 +8 6
3. Grundfos Tatabánya KC 3 2 1 82–64 +18 5
4. Ceglédi KKSE 3 2 1 83–78 +5 5
5. Váci KSE 3 2 1 84–81 +3 5
6. Pick Szeged 2 2 70–52 +18 4
7. Orosházi FKSE 3 2 1 76–67 +9 4
8. Mezőkövesdi KC 3 1 2 67–87 –20 1