Férfi kézi NB I: tízgólos sikerrel kezdett a Szeged

2016.09.03. 20:21
A Mol-Pick Szeged tízgólos egri sikerrel kezdte a férfi kézilabda NB I 2016–2017-es idényét.

A Tisza-parti klub hivatalos honlapjának beszámolója szerint a szezon első gólját az egyik új szerzemény, Denis Buntic szerezte, a hajrában pedig sérülése után pályára lépett Pásztor Imre kapus is, aki élete első NB I-es gólját lőtte.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
EGER SBS ESZTERHÁZY–MOL-PICK SZEGED 23–33 (11–13)
Eger,
860 néző. V: Nagy F., Túróczy J.
EGER: STOCHL – Vancsics 1, RADOJEVICS 4, Takács 2 (1), Petro 1, DOBÓ ZS. 5, ANTL 5. Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Kocsis Cs. 2, Dutra 1, Szűcs 1, Lezák 1, Menyhárt. Edző: Tóth Edmond
SZEGED: Sego – Sostaric 1, BUNTIC 5, Källman 3, BLAZEVIC, Zubai 1, Skube 1. Csere: Pásztor (kapus) 1, Bodó 3, Gaber 2, GORBOK 3, Balogh Zs. 4 (3), Rodrigez 2, Petrus 2, BÓKA 5. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 12. p.: 3–6. 18. p.: 6–7. 24. p.: 8–9. 36. p.: 12–16. 42. p.: 13–18. 48. p.: 14–23. 54. p.: 18–28
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Tóth Edmond:
– Az első félidőt még fizikálisan is jól bírtuk, aztán a szünet után amikor kellettek volna a cserék, nem tudtam kihez nyúlni. Meghatározó játékosok hiányoztak a belső posztokról, nem tudtunk kellően frissíteni. A szabálymódosításokkal is éltünk, kicsit beavatva a nézőket az újdonságokba. Örülök, hogy bő félórán keresztül izgalmas meccset játszottunk a Szegeddel.
Juan Carlos Pastor: – Köszönet az egri szurkolóknak, akik második látogatásunk alkalmával is megtöltötték a csarnokot. A nyitott védekezésről hamar át kellett állnunk a hatos falra, ami eredményesebbnek bizonyult az egri támadókkal szemben. Jól küzdöttünk, mindenki kivette a részét a győzelemből.