Férfi kézi NB I: tíz góllal nyert a Szeged a Komló ellen

2018.10.09. 19:55
Magabiztos győzelemmel hangolt a Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a vasárnapi, Flensburg elleni Bajnokok Ligája-rangadóra, a Tisza-partiak hazai pályán tíz góllal győzték le bajnokin a Komlót.

A továbbra is százszázalékos szegedi együttesben az egyaránt magyar válogatott Bodó Richárd hét, míg Balogh Zsolt hat gólt szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MOL PICK SZEGED–SPORT36 KOMLÓ 39–29 (21–14)
Szeged, 1500
néző. V: Felhő, Öcsi T.
SZEGED: Alilovic 1 – Rodríguez 2, Maqueda 2, Henigman 2, BÁNHIDI 4, KÄLLMAN 4, Bombac 3 (1). Csere: Sego, Nagy M. (kapusok), Zsitnyikov 2, BALOGH ZS. 6 (4), Sz. Szunajko 1 (1), BODÓ 7, BLAZEVIC 3, Canellas 1, Kaspárek 1. Edző: Carlos Pastor
KOMLÓ: Selymes – Gebhardt 3, Obradovic, F. Szunajko 3, Grünfelder 1, JERKOVIC 6, Markovics 2. Csere: Szabó M. (kapus), Katzirz, Kovács M. 1, Balázs 2, Pál Á. 3, Matic 6 (1), Manojlovics 2, Marcsek, Szkokán. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 10. p.: 7–2. 14. p.: 11–6. 21. p.: 15–10. 26. p.: 18–11. 32. p.: 23–15. 39. p.: 26–19. 44. p.: 30–21. 50. p.: 35–25. 56. p.: 36–27
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– Gőzerővel készülünk a vasárnapi, Flensburg ellen Bajnokok Ligája-mérkőzésre. Kulcsembereink pihentetése érdekében tizenöt percenként sorokat cseréltünk. A Komló jó csapat, biztosra veszem, hogy jól szerepel majd az EHF-kupában.
Kilvinger Bálint: – Testközelből láthattuk, hogy milyen színvonalon kézilabdázik Európa legjobb formában lévő együttese. Az eredménnyel és a mutatott játékunkkal egyaránt elégedett vagyok.

1. Szeged 7 7 256–179 +77 14
2. Tatabánya 6 4 1 1 158–143 +15 9
3. Veszprém 4 4 143–90 +53 8
4. Csurgó 5 4 1 133–126 +7 8
5. Gyöngyös 5 3 1 1 138–121 +17 7
6. Balatonfüred 6 3 3 157–157 0 6
7. Komló 6 3 3 156–170 –14 6