Férfi kézi NB I: szorongatott a Gyöngyös, de nyert a Veszprém

2017.04.03. 19:54
Blaz Blagotinsek hat góllal terhelte meg a gyöngyösi kaput (Fotó: NS-archív)
A férfi kézilabda NB I 9. fordulójából elhalasztott mérkőzésén az erősen tartalékos felállásban szereplő Telekom Veszprém 28–23-ra legyőzte a Gyöngyöst.

A vendégek egyáltalán nem aludtak be a mérkőzés elején, és folyamatosan magukhoz ragadták a kezdeményezést, a 23. percben 8–6-ra vezettek.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe bejutó veszprémiek a 26. percben szerezték meg először a vezetést (9–8), de hiába léptek el gyorsan hárommal (12–9), a gyöngyösiek nem törtek meg, és rendre visszakapaszkodtak látótávolságba.

A 45. percben húzott el először öt góllal a Veszprém (20–15), de az 58. percben megint csak három volt a felek között (26–23), ezt követően viszont már csak a házigazda talált be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 9. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MECCSEN
TELEKOM VESZPRÉM–B. BRAUN GYÖNGYÖS 28–23 (12–10)
Veszprém, 600néző. V:Sándor L., Szikszay Cs.
VESZPRÉM:
Mikler – SZAKÁLY4,Ancsin1,BLAGOTINSEK6,Milasevics2 (2),Szita2,Iváncsik G.2. Csere: Kopljar1,Molnár1,Szeitl, Ubornyák3,LIGETVÁRI5,Tóth A.1. Edző:Xavier Sabaté
GYÖNGYÖS:Rózsavölgyi – ORSZÁGH4,Reznicek1,Duris1,Hegedűs2,Kovacsics3(1),Mikita2. Csere: Holló (kapus), Urbán2,Keresztes1,Loncar3,Oliveira2,Juhász1 (1),Jóga, Tóth G., Becirovic1. Edző: Nigrinyi Tibor
Az eredmény alakulása. 5. perc:0–2.17. p.:4–6.26. p.:9–8.45. p.:20–15
Kiállítások:4, ill. 4 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 2/2
Xavier Sabaté: –
Jó mérkőzést játszottunk, a győzelem volt a cél, ez sikerült. Több játékosunk pihenhetett, s szerettem volna játékidőt adni a fiatal játékosoknak, végig legalább négy a pályán volt. Sokat kell még tanulniuk, de ha nem játszanak, akkor lehetetlen. Nagyon jól játszott Ubornyák, aki jól dolgozik, alázatos, szerintem ma ő volt a legjobb.
Nigrinyi Tibor: –Elégedettek lehetünk a mérkőzéssel. Jó volt egy igazán jó csapat otthonába látogatni, tudtuk gyakorolni a taktikát. Küzdenünk kellett, hogy ne maradjunk le. Igyekeztünk kihasználni a lehetőséget.

1. Telekom Veszprém 24 23 1 753–541 +212 46
2. MOL-Pick Szeged 20 19 1 659–441 +218 38
3. Grundfos Tatabánya KC 19 14 2 3 503–462 +41 30
4. Csurgói KK 21 13 2 6 559–506 +53 28
5. Balatonfüredi KSE 22 12 1 9 576–545 +31 25
6. CYEB Budakalász 22 12 1 9 539–562 –23 25
7. Sport36-Komló 23 7 5 11 554–611 –57 19
8. Orosházi FKSE- LINAMAR 22 9 13 554–608 –54 18