A Veszprém visszahódította a bajnoki címet a Szegedtől

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 27–27 (14–14)
Szeged, 3500 néző. Vezette: Kurtagic, Wetterwig (svédek)
SZEGED: SEGO – Sostaric, Maqueda 4, Bombac 2, Bánhidi, Zsitnyikov 1, Källman 2. Csere: Canellas 4 (2), Gaber 4, BODÓ 4, Sigurmannsson 2, Henigman, BALOGH ZS. 4 (3). Edző: Carlos Pastor
VESZPRÉM: MIKLER – Lékai 4, NAGY L. 3, Blagotinsek 1, Mackovsek, Terzic, STRLEK 5. Csere: Sterbik (kapus), Tönnesen 4, Marguc 2, NILSSON 4, Mahé 2, Nenadics 1, Ilics 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 6. p.: 4–1. 8. p.: 4–4. 13. p.: 6–5. 16. p.: 8–6. 19. p.: 10–7. 22. p.: 10–9. 25. p.: 11–10. 28. p.: 13–11. 32. p.: 14–15. 37. p.: 18–15. 50. p.: 23–20
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0
Bajnok: Veszprém (62–51)
MESTERMÉRLEG
Carlos Pastor: – Megérdemelten bajnok a Veszprém, edzője néhány hónap alatt megváltoztatta az együttes arculatát. A döntő már az első meccsen eldőlt, és úgy jártunk, mint a BL-negyeddöntőben a Vardar ellen. Mégis dicsérnem kell csapatomat, mert kiváló idényt zárt, a bajnoki finálé visszavágóján is az utolsó pillanatig harcolt. Nagy volt a várakozás ebben az idényben, ebből a Magyar Kupa-győzelmet sikerült elérni.
David Davis: – Nagyon sokunk munkájának az eredménye a bajnoki aranyérem. Kivette a részét belőle minden játékosunk, a klubban mindenki hozzátett valamit, és segített, így vagy úgy lendített a csapaton. Ellenfelünkkel szemben háromszor vesztettünk ebben az idényben, de a legfontosabb párharcot megnyertük. A bajnoki arany önmagáért beszél.
ÖSSZEFOGLALÓ
Csodát vártak a szegedi szurkolók a bajnoki döntő visszavágóján, bár lelkük mélyén azért érezhették, hogy tizenegy gólt ledolgozni még a félelmetes csarnokukban is kivételes tett volna. A veszprémiek lényegesen nyugodtabban viselkedtek, bár a találkozó előtt azt fejtegették, hogy a párharc nem lefutott.
Csakhogy rögtön az első félidőben kiderült, hogy nagyon felkészült egymásból a két csapat, így nehezen tudták egymást meglepni. Vezetett-vezetgetett a Szeged, öt perc alatt háromgólos előnybe került, jött is Davis időkérése, amelyen emelt hangon figyelmeztette játékosait, hogy szedjék össze magukat.
Összeszedték.
A kapuban remekelt Mikler, a gólokat elosztották egymás között, és azt sem bánták, hogy Bánhidi Bence már a 12. percben kiállt piros lappal. A Szegeden látszott, hogy nagyon akar, két-három góllal vezetett is, de ennél jobban nem sikerült elmennie. A félidő végére ráadásul ez az előny is elfogyott, így a szünetben már valószínűnek tűnt, hogy ez a Szeged a mai Veszprémet nem tudja egy félidő alatt tizenegy góllal legyőzni (14–14).

Így is lett. A Szegedet lelkesen hajtotta a közönsége, a hazaiak többször is három góllal „ elhúztak”, Gaber nagyon küzdött, a búcsúzó Balogh belőtte a heteseket, de a másik oldalon Strlek és Nilsson nem hagyta lemaradni csapatát.
Feljavult Sego, nagyokat védett Mikler, a félidő felétől azonban már érezhető volt, hogy itt csak a győzelem lehet a cél a Szeged számára. Úgy tűnt, sikerrel is jár, de a Veszprém nem akarta hagyni, és az utolsó pillanatokban szerzett góllal egyenlített. 27–27
Ezzel a bakonyi gárda egy év után visszaült a trónra, megnyerte a 26. magyar bajnoki címét, de még előtte áll egy hatalmas feladat: a Bajnokok Ligája négyes döntője Kölnben. Oda is bizakodva utazhat.
A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
1. Telekom Veszprém (William Accambray, Blaz Blagotinsek, Uros Borzas, Dávid Márk, Dörnyei Borisz, Alekszandar Djurdjevics, Ernei Bence, Dragan Gajic, Gödör Bence, René Toft Hansen, Hornyák Bence, Momir Ilics, Iman Jamali, Kurucz Máté, Lékai Máté, Ligetvári Patrik, Borut Mackovsek, Kentin Mahé, Dejan Manaszkov, Gasper Marguc, Melnyicsuk Viktor, Mikler Roland, Nagy László, Petar Nenadics, Andreas Nilsson, Palasics Kristóf, Sterbik Árpád, Manuel Strlek, Lev Szuharev, Szűcs Bence, Mirsad Terzic, Kent Robin Tönnesen, edző: David Davis)
2. Mol-Pick Szeged
3. Grundfos Tatabánya KC
4. Balatonfüredi KSE
5. Csurgói KK
6. HE-DO B. Braun Gyöngyös
7. Ferencvárosi TC
8. RotaChrom Dabas
9. Sport36-Komló
10. DVTK-Eger
11. CYEB Budakalász
12. Mezőkövesdi KC
13. Ceglédi KKSE
14. Vecsési SE
PERCRŐL PERCRE
MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Veszprém egy év szünet után újra bajnok! 27–27




58. perc: Bodó bombázott Miklerbe, aki fájlalta is utána a mellkasát.













47. perc: Ilics nagy lövését Sego védte.
47. perc: Gaber került ziccerbe, de ott volt Mikler, aki ma is remekül véd, bár most a kapufa is kisegítette.


45. perc: Marguc kapott labdát a jobb oldalon, nem tudott eléggé felkanyarodni, csak a kapufát találta el.
44. perc: Balogh került helyzetbe, Mikler azonban ott volt, megint nagyot védett.




41. perc: Nagy lövését védte a remek formába lendült Sego.
40. perc: A hetest Canellas fölé pattintotta. Talán megijedt Sterbiktől.
39. perc: Bombac próbált kínai figurát kiharcolni, Lékai akadályozta Sostaricot, hetes.
38. perc: Gaber fordult be, de a lövése elakadt Miklerben. Az ellentámadásból Strlek került ziccerbe, de Sego védett.



36. perc: Marguc próbálkozott, Sego védett. A másik oldalon Balogh lövését ártalmatlanította Mikler.


33. perc: Sokáig támadott a Veszprém, végül Mackovsek lövését szedte ki a bal alsóból Sego.

32. perc: Tönnesen mehetett ki két percre lerántás miatt.

31. perc: Veszprémi helyzettel kezdődött a második félidő, de Nenadic lövését Sego védte.


ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, tizenegy gólt kellene rávernie a Szegednek a Veszprémre a második félidőre... 14–14



29. perc: Lékai elejtette a labdát, de az ellentámadásnál Maqueda lépéshibája sem volt túl jó megoldás.
28. perc: Bodó próbálkozott nem túl jó helyzetből, fölé is ment a lövés.







23. perc: Strlek ejtése fölé ment. Az ellentámadásból Sostaric tört be, ezúttal a kapufát találta el.


21. perc: Kölcsönös hibázások után Sostaric került ziccerbe, de Mikler kiváló mozdulattal védett.

20. perc: Tönnesen rontott lövése után az elöl maradt Källman kapta a labdát, de a visszarontó Mikler a bal combjával védett.


18. perc: Blagotinsek gyűjtöget rendesen, ez a második kétperce.

17. perc: Sigurmannsson labdát szerzett, Canellas lövését viszont védte Mikler.





13. perc: Nenadic lövését védte Sego.


12. perc: De nem sikerült, mert Bánhidi kihagyta a ziccert. A rendezetlen védelem ellen Mahé próbált betörni, Bánhidi megállította. Videóznak.
11. perc: Mahénál szabálytalanságot láttak, újra előnybe kerülhetett a Szeged.
11. perc: Källman lőtt szép gólt, de a bírók úgy látták, hogy vonalra lépett előtte.

9. perc: Elrontott veszprémi támadás után Bombac alsó lövését védte szépen Mikler.



7. perc: Bánhidi labdát vesztett, lassacskán hozta fel a labdát a Veszprém, de aztán Mahé betörése után hetest kapott és emberelőnybe került. Zsitnyikov volt a tettes.







3. perc: Blagotinsek húzta vissza Bombacot, hetes és kétperces kiállítás.
2. perc: Kölcsönös hibázások mindkét oldalon, gólok nélkül.

ELŐZMÉNYEK
| A Veszprém és a Szeged az egymás elleni 123. mérkőzésére készül. Veszprémben:61 Veszprém-győzelem, 4 Szeged-győzelem Szegeden:21 Veszprém-győzelem, 5 döntetlen, 31 Szeged-győzelem Összesen:82 Veszprém-győzelem, 5 döntetlen, 35 Szeged-győzelem |
„Meg kell mutatnunk a szurkolóinknak és az ellenfelünknek is, hogy nem roppantunk össze, hanem büszke csapatunk van, amely képes talpra állni és mindent megtenni a győzelemért– mondtaCarlos Pastor.–Az első meccs után nagyon sajnáltam azokat a lelkes szegedi nézőket, akik elkísértek bennünket Veszprémbe, ahonnan csalódottan kellett távozniuk. A bajnoki döntőben, az idény csúcspontján nem ezt érdemelték, miként mi sem. Az európai küzdőtereken mostanában is láttunk őrületes meccseket, nagy különbségű vereséget, majd fordulatot a visszavágón. Az első célunk vasárnap a győzelem, aztán az, hogy a különbség minél nagyobb legyen.”
Az aranyosztásról a veszprémiek is álmodnak, de az ő vágyuk 11 gólos előnyben sokkal reálisabb.

„Remélem, hogy mi örülhetünk vasárnap, ennek az a feltétele, hogy újra okosan, koncentráltan, a magunk megszokottan erős iramában, kellően agresszívan játsszunk– mondtaDavid Davis. –Tavaly ősszel, amikor átvettem a csapatot, mélyről indultunk el, nagyon sok feladatot kellett közösen megoldanunk. Fél év alatt a nehézségek dacára is két nagy siker küszöbéig jutottunk. A bajnoki döntőnél jelenleg nincs fontosabb, a BL-ről még nem beszélünk. A sportban törvényszerű a körforgás, egy-egy sikert balsiker követ, majd fordítva. Idény közben voltunk lent, hiszen a Magyar Kupa-döntőt hajszállal elvesztettük, aztán viszont remek eredmények következtek. Ezt a sorozatot magas adrenalinszinten szeretnénk folytatni vasárnap – ennél előrébb jelenleg nem nézünk.”
A visszavágót is külföldi bírók vezetik, és ezen a mérkőzésen is segítségül hívhatják a videobírót. Utoljára szerepel magyar bajnoki mérkőzésen a Szeged csapatában Balogh Zsolt (Tatabánya), Pedro Rodríguez (Balatonfüred) és Marin Sego (Montpellier), valamint a Veszprémben Momir Ilics és Nagy László. A Szegedre tartó Mikler Roland NB I-es találkozón utoljára visel veszprémi mezt. Nem játszhat sérülés miatt a szegedi Alen Blazevic, a veszprémi Jamali Iman és René Toft Hansen, míg a csütörtökön combsérülést szenvedő Dejan Manaszkov szerepléséről vasárnap döntenek.

Mikler késszúrásként élte meg két beállójuk kiesését







