A Veszprém visszahódította a bajnoki címet a Szegedtől

2019.05.26. 17:47
Visszahódította a Veszprém a kézilabda hazai trónját a Szegedtől, amely 11 gólos hátrányba került a finálé első meccsén. A visszavágón a Veszprém okos játékkal két-három gólon tartotta ellenfelét, ezért nem fenyegette veszély az összesített előnyét, és a végén még a döntetlent is elcsípte. A bakonyi gárda 26. magyar bajnoki aranyát szerezte meg.
A bajnokcsapat: a Telekom Veszprém (Fotó: Török Attila) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 27–27
(14–14)
Szeged, 3500
néző. Vezette: Kurtagic, Wetterwig (svédek)
SZEGED: SEGO – Sostaric, Maqueda 4, Bombac 2, Bánhidi, Zsitnyikov 1, Källman 2. Csere: Canellas 4 (2), Gaber 4, BODÓ 4, Sigurmannsson 2, Henigman, BALOGH ZS. 4 (3). Edző: Carlos Pastor
VESZPRÉM: MIKLER – Lékai 4, NAGY L. 3, Blagotinsek 1, Mackovsek, Terzic, STRLEK 5. Csere: Sterbik (kapus), Tönnesen 4, Marguc 2, NILSSON 4, Mahé 2, Nenadics 1, Ilics 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 6. p.: 4–1. 8. p.: 4–4. 13. p.: 6–5. 16. p.: 8–6. 19. p.: 10–7. 22. p.: 10–9. 25. p.: 11–10. 28. p.: 13–11. 32. p.: 14–15. 37. p.: 18–15. 50. p.: 23–20
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0
Bajnok: Veszprém (62–51)
Carlos Pastor:
– Megérdemelten bajnok a Veszprém, edzője néhány hónap alatt megváltoztatta az együttes arculatát. A döntő már az első meccsen eldőlt, és úgy jártunk, mint a BL-negyeddöntőben a Vardar ellen. Mégis dicsérnem kell csapatomat, mert kiváló idényt zárt, a bajnoki finálé visszavágóján is az utolsó pillanatig harcolt. Nagy volt a várakozás ebben az idényben, ebből a Magyar Kupa-győzelmet sikerült elérni.
David Davis: – Nagyon sokunk munkájának az eredménye a bajnoki aranyérem. Kivette a részét belőle minden játékosunk, a klubban mindenki hozzátett valamit, és segített, így vagy úgy lendített a csapaton. Ellenfelünkkel szemben háromszor vesztettünk ebben az idényben, de a legfontosabb párharcot megnyertük. A bajnoki arany önmagáért beszél.

Csodát vártak a szegedi szurkolók a bajnoki döntő visszavágóján, bár lelkük mélyén azért érezhették, hogy tizenegy gólt ledolgozni még a félelmetes csarnokukban is kivételes tett volna. A veszprémiek lényegesen nyugodtabban viselkedtek, bár a találkozó előtt azt fejtegették, hogy a párharc nem lefutott.

Csakhogy rögtön az első félidőben kiderült, hogy nagyon felkészült egymásból a két csapat, így nehezen tudták egymást meglepni. Vezetett-vezetgetett a Szeged, öt perc alatt háromgólos előnybe került, jött is Davis időkérése, amelyen emelt hangon figyelmeztette játékosait, hogy szedjék össze magukat.

Összeszedték.

A kapuban remekelt Mikler, a gólokat elosztották egymás között, és azt sem bánták, hogy Bánhidi Bence már a 12. percben kiállt piros lappal. A Szegeden látszott, hogy nagyon akar, két-három góllal vezetett is, de ennél jobban nem sikerült elmennie. A félidő végére ráadásul ez az előny is elfogyott, így a szünetben már valószínűnek tűnt, hogy ez a Szeged a mai Veszprémet nem tudja egy félidő alatt tizenegy góllal legyőzni (14–14).

Mikler Roland ma is remekül védett (Fotó: Török Attila)

Így is lett. A Szegedet lelkesen hajtotta a közönsége, a hazaiak többször is három góllal „ elhúztak”, Gaber nagyon küzdött, a búcsúzó Balogh belőtte a heteseket, de a másik oldalon Strlek és Nilsson nem hagyta lemaradni csapatát.

Feljavult Sego, nagyokat védett Mikler, a félidő felétől azonban már érezhető volt, hogy itt csak a győzelem lehet a cél a Szeged számára. Úgy tűnt, sikerrel is jár, de a Veszprém nem akarta hagyni, és az utolsó pillanatokban szerzett góllal egyenlített. 27–27

Ezzel a bakonyi gárda egy év után visszaült a trónra, megnyerte a 26. magyar bajnoki címét, de még előtte áll egy hatalmas feladat: a Bajnokok Ligája négyes döntője Kölnben. Oda is bizakodva utazhat.

A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
1. Telekom Veszprém
(William Accambray, Blaz Blagotinsek, Uros Borzas, Dávid Márk, Dörnyei Borisz, Alekszandar Djurdjevics, Ernei Bence, Dragan Gajic, Gödör Bence, René Toft Hansen, Hornyák Bence, Momir Ilics, Iman Jamali, Kurucz Máté, Lékai Máté, Ligetvári Patrik, Borut Mackovsek, Kentin Mahé, Dejan Manaszkov, Gasper Marguc, Melnyicsuk Viktor, Mikler Roland, Nagy László, Petar Nenadics, Andreas Nilsson, Palasics Kristóf, Sterbik Árpád, Manuel Strlek, Lev Szuharev, Szűcs Bence, Mirsad Terzic, Kent Robin Tönnesen, edző: David Davis)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Veszprém egy év szünet után újra bajnok! 27–27

60. perc: Tönnesen nem hagyta, hogy nyerjen a Szeged, egy alulról megeresztett dobással egyenlített. 27–27
59. perc: Jól védekezett a Veszprém, Maqueda csak szabaddobást kapott. Aztán megint ő próbálkozott, kiharcolt egy hetest. A hetest Balogh belőtte. 27–26
59. perc: Szegedi időkérés.
58. perc: Sego lábbal védett, de maradt a labda a Veszprémnél, Strlek nem zavartatta magát, nagyszerű gólt szerzett. 26–26
58. perc: Bodó
bombázott Miklerbe, aki fájlalta is utána a mellkasát.
57. perc: Elrontott szegedi lehetőség után lassacskán szövögette támadását a Veszprém. Tehette, mert összesítésben nagyon nagy az előny. Azért Ilics dobott még egyet. 26–25
55. perc: Strlek nem engedte, hogy tovább törjön előre a Szeged, szépen csavart a kapuba. 26–24
55. perc: Sigurmannsson ziccere a bal alsóban kötött ki. 26–23
54. perc: Ezek Nilsson percei is, most is Ilicstől kapta az átadást, már nem is védekeztek vele szemben, ő meg belőtte. 25–23
53. perc: Bodó ezúttal is Gabernek adta a labdát, egy hetes összejött. A hetest Balogh a jobb alsóba lőtte. 25–22
53. perc: Nilsson kapta a labdát Ilicstől, összeszedte, és a kapu bal oldalába lőtt. 24–22
52. perc: Újra három gól a Szeged előnye, mert Bodó most passzolt, Gaber pedig belőtte. 24–21
51. perc: Türelmesen játszott támadásban a Veszprém, Marguc kapta a lehetőséget a jobb szélen, és biztosan belőtte. 23–21
50. perc: Lékai labdát vesztett, a hazai közönség egy utolsó rohamra biztatta a szegedieket. Bodó ezt magára vette, óriási gólt lőtt a szaggatottról a bal alsóba. 23–20
49. perc: Mackovsek kapott egy kisbüntetést, mert ellökte Gabert. Hetes is. A hetest Balogh a bal fölsőbe pattintotta. 22–20
49. perc: Nilsson keveredett ziccerbe, Maqueda visszarántotta, de így is bedobta. Maquedának is járt a két perc. 21–20
48. perc: Az előbb Tönnesen volt a bűnös, kiküldték két percre.
48. perc: Gaber töprengett, hogy elessen-e, vagy inkább passzoljon, inkább passzolt, Bodó pedig bevágta. 21–19
47. perc: Ilics
nagy lövését Sego védte.
47. perc: Gaber került ziccerbe, de ott volt Mikler, aki ma is remekül véd, bár most a kapufa is kisegítette.
46. perc: Tönnesent senki sem zavarta, így aztán a kapu jobb oldalába lőtt. 20–19
45. perc: Megint kettővel vezet a Szeged, Canellas a bal alsóba lőtt átlövésből. 20–18
45. perc: Marguc kapott labdát a jobb oldalon, nem tudott eléggé felkanyarodni, csak a kapufát találta el.
44. perc: Balogh került helyzetbe, Mikler azonban ott volt, megint nagyot védett.
44. perc: Emberelőnybe került a Szeged, mert Terzic bántotta Gabert kétpercet érően.
42. perc: Nagy László kapott szép átadást Ilicstől, és könnyű gólt szerzett. 19–18
42. perc: Nem figyeltek a gól után a veszprémiek, Balogh észrevette mindezt, és a bal alsóba pattintott. 19–17
41. perc: Zsitnyikov lövését védte Mikler, Lékai gyorsan indult, és bevágta a ziccert. 18–17
41. perc: Nagy
lövését védte a remek formába lendült Sego.
40. perc:
A hetest Canellas fölé pattintotta. Talán megijedt Sterbiktől.
39. perc: Bombac
próbált kínai figurát kiharcolni, Lékai akadályozta Sostaricot, hetes.
38. perc: Gaber fordult be, de a lövése elakadt Miklerben. Az ellentámadásból Strlek került ziccerbe, de Sego védett.
37. perc: Lékai lövését védte Sego, de a kipattanóra lecsapott Strlek, és bevágta. 18–16
37. perc: Veszprémi időkérés.
37. perc: Megszórta magát a Szeged, ezúttal Bombac lőtt gólt, talán maga sem tudja, hogyan... 18–15
36. perc: Marguc
próbálkozott, Sego védett. A másik oldalon Balogh lövését ártalmatlanította Mikler.
35. perc: Sego védte Mahé lövését, Canellas gyors volt, és Mikler lába közt talált a hálóba. 17–15
34. perc: Canellas passzából Källman pattintott a kapu közepébe. 16–15
33. perc:
Sokáig támadott a Veszprém, végül Mackovsek lövését szedte ki a bal alsóból Sego.
32. perc: Balogh nem túl jónak tűnő passzát Gaber összeszedte, és a jobb alsóba lőtt. 15–15
32. perc: Tönnesen
mehetett ki két percre lerántás miatt.
32. perc: Balogh eladott labdája után Mahé maradt elöl, és remekül lőtt a hálóba. 14–15
31. perc:
Veszprémi helyzettel kezdődött a második félidő, de Nenadic lövését Sego védte.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

A búcsúzó szegedi játékosok (Fotó: Török Attila)

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, tizenegy gólt kellene rávernie a Szegednek a Veszprémre a második félidőre... 14–14

30. perc: Maradt még egy gól a félidőre, Lékai maradt egyedül, és könnyen lőtt a kapu bal oldalába. 14–14
30. perc: Marguc nagyon gyorsan indult, és a góljával feljött egyre a Veszprém. 14–13
30. perc: Canellas szép labdaszerzése után Maqueda lőtt a jobb alsóba. 14–12
29. perc: Lékai
elejtette a labdát, de az ellentámadásnál Maqueda lépéshibája sem volt túl jó megoldás.
28. perc: Bodó próbálkozott nem túl jó helyzetből, fölé is ment a lövés.
27. perc: Sokáig támadott a Veszprém, passzívat is jeleztek a bírók, de Lékai így is betalált, méghozzá a léc alá. 13–12
26. perc: Szép szegedi támadást láthattunk, Bodó jó passzát Gaber váltotta gólra. 13–11
26. perc: Andreas Nilsson kapott szép átadást beállóban, és a hálóba pattintott. 12–11
25. perc: Bodó remekül ugrott fel, és kitartott a levegőben, ameddig csak lehetett, és a jobb alsóba lőtt. 12–10
25. perc: Szegedi időkérés.
25. perc: Nagy Lászlónak volt könnyű dolga, az üres kapuba lőtt az elherdált szegedi támadás után. 11–10
24. perc: Maqueda lábbal szerelt, ez két percet ért.
23. perc: Strlek ejtése fölé ment. Az ellentámadásból Sostaric tört be, ezúttal a kapufát találta el.
22. perc: Blagotinsek most megúszta a kiállítást, de azért a hetest befújták ellene. A hetest Canellas a bal fölsőbe dobta. 11–9
22. perc: Lékai hosszabb szünet után visszatért, és szép testcsel után már csak Segóval állt szemben, be is lőtte. 10–9
21. perc:
Kölcsönös hibázások után Sostaric került ziccerbe, de Mikler kiváló mozdulattal védett.
20. perc: Tönnesen kicsit váratlanul ugrott fel, és a bal alsóba pattintott. 10–8
20. perc: Tönnesen
rontott lövése után az elöl maradt Källman kapta a labdát, de a visszarontó Mikler a bal combjával védett.
19. perc: Elrontotta a Veszprém, gyorsan indult a Szeged, Gaber szép passzát Sigurmannsson lőtte a léc alá. 10–7
18. perc: Örvendezik a szegedi közönség, Bodó átlövése vágódott a kapuba. 9–7
18. perc: Blagotinsek
gyűjtöget rendesen, ez a második kétperce.
18. perc: Tönnesen vette észre, hogy lyuk támadt a szegedi falon, egy testcsel után betört, és a jobb alsóba lőtt. 8–7
17. perc: Sigurmannsson
labdát szerzett, Canellas lövését viszont védte Mikler.
16. perc: Henigman az imént állt be, máris mehetett vissza két perc pihenőre.
16. perc: Elrontotta a Veszprém, gyorsan indult a Szeged, Bombac pedig klasszikus „szeme közé” lőtt labdával szerzett kétgólos előnyt. 8–6
14. perc: Nyomul a Szeged, Zsitnyikov a blokk segítségével szerzett gólt. 7–6
14. perc: Strlek maradt egyedül a bal szélen, és biztosan lőtte be a helyzetét. 6–6
13. perc: Kettős hátrányból is gólt szerzett a Szeged, Maqueda passzát Gaber vágta a bal fölsőbe. 6–5
13. perc: Nenadic lövését védte Sego.
12. perc: Repkednek a kiállítások, most Källman ült le a padra két percre. Kettős előny.
12. perc: A videózás eredménye az lett, hogy mivel Bánhidi fültövön találta Mahét, piros lapot kapott, véget ért neki a meccs.
12. perc: De nem sikerült, mert Bánhidi kihagyta a ziccert. A rendezetlen védelem ellen Mahé próbált betörni, Bánhidi megállította. Videóznak.
11. perc: Mahénál szabálytalanságot láttak, újra előnybe kerülhetett a Szeged.
11. perc: Källman lőtt szép gólt, de a bírók úgy látták, hogy vonalra lépett előtte.
10. perc: Gyorsan indult az Építők, és Nenadic kegyetlenül bebombázta. 5–5
9. perc: Elrontott veszprémi támadás után Bombac alsó lövését védte szépen Mikler.
9. perc: Maqueda szinte lemásolta az előző gólját, megint két védő között tört be, csak most pattintott gólt szerzett. 5–4
8. perc: Máris egyenlő! Eladta a Szeged, Mahé pedig a saját térfeléről lőtt az üres kapuba. 4–4
8. perc: A hetest Strlek elhibázta, de a kipattanót megszerezte, és most már eredményes volt. 4–3
7. perc: Bánhidi labdát vesztett, lassacskán hozta fel a labdát a Veszprém, de aztán Mahé betörése után hetest kapott és emberelőnybe került. Zsitnyikov volt a tettes.
6. perc: Mackovsek felugrott lőni, de inkább Blagotinseket hozta játékba, aki a bal alsóba lőtt. 4–2
6. perc: Veszprémi időkérés. Davis indulatosan hívta fel a játékosai figyelmét a nagyobb koncentrációra.
5. perc: Lékai rontott lövése után megint Källman indult villámgyorsan, és nem hibázta el a ziccert. 4–1
5. perc: Maqueda tört be két védő között, és lőtt a rövid fölsőbe. 3–1
4. perc: Megtört a jég a veszprémi oldalon is, Nagy László lőtt a hazai kapuba. 2–1
3. perc: Lékai szeretett volna lőni, de Maqueda megállította. El is vesztette a Veszprém a labdát, Källman maradt elöl, és bevágta a ziccert. 2–0
3. perc: A hetest Canellas a hálóba pattintotta. 1–0
3. perc: Blagotinsek húzta vissza Bombacot, hetes és kétperces kiállítás.
2. perc: Kölcsönös hibázások mindkét oldalon, gólok nélkül.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Szeged tiszta kékben, a Veszprém tiszta pirosban játszik.

ELŐZMÉNYEK

Egymás ellen az NB I-ben
A Veszprém és a Szeged az egymás elleni 123. mérkőzésére készül.
Veszprémben:61 Veszprém-győzelem, 4 Szeged-győzelem
Szegeden:21 Veszprém-győzelem, 5 döntetlen, 31 Szeged-győzelem
Összesen:82 Veszprém-győzelem, 5 döntetlen, 35 Szeged-győzelem

„Meg kell mutatnunk a szurkolóinknak és az ellenfelünknek is, hogy nem roppantunk össze, hanem büszke csapatunk van, amely képes talpra állni és mindent megtenni a győzelemért– mondtaCarlos Pastor.Az első meccs után nagyon sajnáltam azokat a lelkes szegedi nézőket, akik elkísértek bennünket Veszprémbe, ahonnan csalódottan kellett távozniuk. A bajnoki döntőben, az idény csúcspontján nem ezt érdemelték, miként mi sem. Az európai küzdőtereken mostanában is láttunk őrületes meccseket, nagy különbségű vereséget, majd fordulatot a visszavágón. Az első célunk vasárnap a győzelem, aztán az, hogy a különbség minél nagyobb legyen.”

Az aranyosztásról a veszprémiek is álmodnak, de az ő vágyuk 11 gólos előnyben sokkal reálisabb.

„Remélem, hogy mi örülhetünk vasárnap, ennek az a feltétele, hogy újra okosan, koncentráltan, a magunk megszokottan erős iramában, kellően agresszívan játsszunk– mondtaDavid Davis. –Tavaly ősszel, amikor átvettem a csapatot, mélyről indultunk el, nagyon sok feladatot kellett közösen megoldanunk. Fél év alatt a nehézségek dacára is két nagy siker küszöbéig jutottunk. A bajnoki döntőnél jelenleg nincs fontosabb, a BL-ről még nem beszélünk. A sportban törvényszerű a körforgás, egy-egy sikert balsiker követ, majd fordítva. Idény közben voltunk lent, hiszen a Magyar Kupa-döntőt hajszállal elvesztettük, aztán viszont remek eredmények következtek. Ezt a sorozatot magas adrenalinszinten szeretnénk folytatni vasárnap – ennél előrébb jelenleg nem nézünk.”

A visszavágót is külföldi bírók vezetik, és ezen a mérkőzésen is segítségül hívhatják a videobírót. Utoljára szerepel magyar bajnoki mérkőzésen a Szeged csapatában Balogh Zsolt (Tatabánya), Pedro Rodríguez (Balatonfüred) és Marin Sego (Montpellier), valamint a Veszprémben Momir Ilics és Nagy László. A Szegedre tartó Mikler Roland NB I-es találkozón utoljára visel veszprémi mezt. Nem játszhat sérülés miatt a szegedi Alen Blazevic, a veszprémi Jamali Iman és René Toft Hansen, míg a csütörtökön combsérülést szenvedő Dejan Manaszkov szerepléséről vasárnap döntenek.