Férfi kézi NB I: sokba került a gyöngyösi gólszünet

2016.11.18. 20:12
Nem bírt egymással a Gyöngyös és az Eger a férfi kézilabda-bajnokság pénteki esti mérkőzésén. A 21–21-es végeredmény miatt foghatják a fejüket a gyöngyösiek.

Bár bő hét perccel a vége előtt a hazai pályán játszó Gyöngyös még 21–18-ra vezetett, a hátralévő időben már egyszer sem tudta bevenni a vendégek kapuját. Az Eger kihasználta a gólképtelenséget, s ledolgozta a különbséget. A pontszerzést jelentő hétméterest hét másodperccel a vége előtt dobta be Radoslav Antl.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
10. FORDULÓ

10. FORDULÓ

B. BRAUN GYÖNGYÖS–EGER SBS ESZTERHÁZY 21–21 (12–10)
Gyöngyös, 1100
néző. V: Dobrovits, Tájok
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Országh 1, Malandrin 3, Juhász K. 1, HEGEDŰS M. 3, Lele 5 (2), Kovacsics 1. Csere: Ivanisevics (kapus), Mikita, Reznicek 3, Németh T. 2 (2), Duris 1, Rasics 1, Urbán, Sipeki. Edző: Debre Viktor
EGER: Stochl – Vancsics 2, Radojevics 3 (1), BAJORHEGYI, KISS G., PETRO 3, ANTL 8 (4). Csere: REPÓTH (kapus), Dutra 2, Szabó P. 1, Lezák, DOBÓ 2, Padla. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 7–2. 18. p.: 8–4. 25. p.: 10–5. 36. p.: 13–12. 42. p.: 15–15. 48. p.: 18–17. 54. p.: 21–19
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Debre Viktor: – Kiélezett mérkőzésen született döntetlen. A számunkra megnyugtató kezdés után az ellenfél váltott, mi pedig elbizonytalanodtunk. A mérkőzésen többször is azt éreztem, hogy túlságosan tiszteljük az ellenfél kapusát.
Tóth Edmond: – A rossz kezdés ellenére rászolgáltunk a döntetlenre, a pontszerzést a nagy akarásnak, határtalan lelkesedésünknek köszönhetjük.

1. Telekom Veszprém 15 14 1 473–338 +135 28
2. MOL-Pick Szeged 10 10 328–219 +109 20
3. Grundfos Tatabánya KC 10 8 2 262–235 +27 16
4. Csurgói KK 9 6 1 2 243–212 +31 13
5. Balatonfüredi KSE 11 5 1 5 285–270 +15 11
6. B.Braun Gyöngyös 9 4 1 4 218–232 –14 9
7. CYEB Budakalász 9 4 5 213–233 –20 8
8. Sport36-Komló 11 3 2 6 252–297 –45 8