Férfi kézi NB I: pontot lopott a Balmaz Komlóról

2017.02.11. 20:08
A Tatabánya Gyöngyösön aratott győzelmével megerősítette harmadik helyét a férfi kézilabda NB I tabelláján. A Balmazújváros bravúrral szerzett pontot Komlón, míg az Orosháza legyőzte a Balatonfüredet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
B. BRAUN GYÖNGYÖS–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 26–31 (14–15)
Gyöngyös, 800 néző. V: Hargita G., Markó G.
GYÖNGYÖS: Holló – Országh 2, REZNICEK 10 (4), Duris 2, HEGEDŰS M. 3, LELE 6, Kovacsics 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Juhász K., Becsirovics, Jóga, Mikita, Németh T. 1, Loncar 1, Urbán. Edző: Debre Viktor
TATABÁNYA: Tóth M. – Pásztor 2, SZŐLLŐSI SZ. 3, Dénes, VRANJES 5, Bozovics 6, VUJOVICS 7 (4). Csere: Székely (kapus), Grigoras 2, Szőllősi B. 3, Sipos, Juhász Á. 3. Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–6. 18. p.: 8–8. 24. p.: 12–12. 36. p.: 17–18. 42. p.: 19–20. 48. p.: 19–25. 54. p.: 22–27
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Debre Viktor:
– Negyven percig tartottuk a lépést a Tatabányával, aztán elfáradtunk, a cserékkel már gondjaink adódtak. A vendégek nagytestű beállósa rengeteg gondot okozott., A Tatabánya rutinos csapat, és ezt jól kihasználta.
Matics Vladan: – Tartottam a mérkőzéstől, a szezon eleje gyakran tartogat izgalmakat. Ezúttal a támadójátékunk sokkal jobban működött, mint a védekezés, ennek köszönhetően látványos mérkőzésen vagyunk túl. Gyöngyösről minden csapatnak nehéz lesz pontokkal távoznia.FÉRFI KÉZILABDA NB I

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–BALATONFÜREDI KSE 24–22 (12–12)
Orosháza, 350 néző. V: Andorka, Hucker
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M., Ferenczi 1, SRSEN, MILAS 5, Markoszki 3, Németh L. 1. Csere: Miklós, Szabó L. (kapusok), KNEZEVICS 8 (3), ANTAL 3, Z. Radojevics, Morva Z., Tárkányi, Németh G. 1, Komporály 2. Edző: Buday Dániel
BALATONFÜRED: Fazekas – Gábori 1, Kasparek 3, Szemjonov 3, KEMÉNY 4, GYŐRI 6 (2), Varsandán M. Csere: RISTANOVICS (kapus), Gerdán, Debreczeni 2, Zdolik 3, Kancel, Németh B., Petrovszki, Szilágyi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása: 10. perc: 54. 14. p.: 7–4. 18. p.: 7–7. 22. p.: 9–10. 34. p.: 15–13. 42. p.: 17–15. 50. p.: 21–17. 54. p.: 23–18. 59. p.: 23–21
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG:
Buday Dániel :
– Ma nagyon egymásra talált a csapat és a közönség, le a kalappal előttük. Óriási munkát végeztek.
Csoknyai István: – Amire készültünk, azt nem tudtuk megvalósítani. A védekezésünk nem funkcionált és támadásban is kevesebbet nyújtottunk a vártnál.

SPORT 36 KOMLÓ–BALMAZÚJVÁROSI KK 22–22 (10–11)
Komló, 700
néző. V: Bacs, Bóna
KOMLÓ: GRANIC – GEPHARDT 3, OBRADOVICS 5, Katzirz, Nagy Z., JERKOVICS 6, Markovics 4 (1). Csere: Selymes (kapus), Szőlősi B., Marcsek, Szögi 1, Kékesi 1, Laufer 2 (2). Edző: Kilvinger Bálint
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Tomic 1, Sztojanovics 1, Hanták 2, István, Vranac 1, KEKEZOVICS 5 (2). Csere: Rasic, Balázs 1, BALI 4, Mateo 2, JORDAN 4, Martinez 1, Temesvári, Simovics. Edző: Serra Cortina
Az eredmény alakulása. 14. perc: 8–5. 20. p.: 8–8. 39. p.: 12–14. 53. p.: 19–18. 59. p.: 21–22
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Kizárva: Balázs (60. perc)
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Kilvinger Bálint:
– Sok hibával játszottunk ahhoz, hogy győzni tudjunk, de küzdöttünk és így egy pontot szereztünk.
Serra Cortina: – Tudtuk, hogy nehéz pálya a komlói, nem tudom, mennyire jó ez az eredmény, mert mindkét csapatnak kellett volna a két pont. Nagyot harcoltak a fiúk, szerintem a döntetlennel is léptünk egyet felfelé.

1. Telekom Veszprém 17 16 1 538–386 +152 32
2. MOL-Pick Szeged 15 14 1 481–323 +158 29
3. Grundfos Tatabánya KC 15 11 2 2 382–345 +37 24
4. Csurgói KK 14 8 2 4 366–329 +37 18
5. Balatonfüredi KSE 16 7 1 8 402–395 +7 15
6. CYEB Budakalász 14 7 7 339–356 –17 14
7. Ceglédi KKSE 15 6 2 7 359–388 –29 14
8. Sport36-Komló 16 5 4 7 378–422 –44 14