Férfi kézi NB I: plüssmaci- és gólzápor Szegeden

2013.12.07. 19:30
A férfi kézilabda NB I 15. fordulójában a Pick Szeged hazai pályán 35–25-re legyőzte az SZESE Győrt, így továbbra is hibátlan mérleggel áll.

A delmagyar.hu beszámolója szerint a szezon utolsó hazai találkozó előtt immár hagyományosan repkedtek plüssmacik a pályára a jótékonysági akció keretein belül, a hazai csapat pedig a gólok számában igyekezett csatlakozni ehhez.

Az első 14 mérkőzését egyaránt megnyerő, Győrben 31–19-re diadalmaskodó szegediek már a mérkőzés elején elléptek a vendégektől, és Zubai vezérletével gyorsan megléptek 8–2-re.

Az első negyedóra végére Gebhardt közelebb lopta ugyan együttesét (10–6), a félidőre azonban így is majdnem megvolt a közte tíz (20–11).

A fordulást követően a vendégek ébredtek előbb (20–13), Larholm betörése után azonban már megvolt a kétszámjegyű különbség (23–13), még ha ez nagyon növekedni már nem is akart a későbbiek során. A szegediek végül így is nagyon simán, 35–25-re nyertek, így 15. szezonbeli fellépésüket is behúzták.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
PICK SZEGED–SZESE GYŐR 35–25 (20–11)
Szeged, 2500
néző. V: Felhő, Öcsi
SZEGED: Mikler – Parrondo 1, Balogh Zs. 2, Mindegía 2, ZUBAI SZ. 5, Ilyés 4, Kekezovics 1. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, LARHOLM 6 (3), Vadkerti 2, Sulc 4, ANCSIN 5, Vranjes 2, Budai, Hegedűs M. 1. Edző: Carlos Pastor
GYŐR: Lorger – GEBHARDT 7 (2), Németh G. 2, Rosta M., Hernández, MOTA 4 (2), Halász L. 2. Csere: Somogyi (kapus), Gubó 1, Tóth E., Gál K., Simon B. 2, Kalmár 1, Rivnyák 1, Szabó A. 3, Terenyi 2. Edző: Magí Serra
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 13. p.: 8–5. 20. p.: 13–8. 26. p.: 17–11. 35. p.: 23–13. 42. p.: 27–16. 49. p.: 29–18. 56. p.: 32–22
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Carlos Pastor:
– A második félidőben gyorsan elhúztunk tíz góllal, a folytatásban a fiatalokat is pályára küldtem. A sok mérkőzés miatt igyekeztem pihentetni kulcsjátékosainkat.
Magí Serra: – Az első félidőben kissé megilletődötten kézilabdáztunk, a szünet után látottakkal viszont elégedett vagyok.

15. FORDULÓ

MEZŐKÖVESDI KC–CEGLÉDI KKSE 25–27 (13–10)
Mezőkövesd, 700
néző. V: Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD: KOVÁCS J. – Benis 1, Djukics 3, Grünfelder 1, Trivkovics 1, DOBÓ 7, SZEPESI 7. Csere: Kiss O. (kapus), Gyuris, Bakos 2 (2), Szűcs 2, Bán, Kurbely 1, Molnár F., Fekete L., Kleis. Edző: Avar György
CEGLÉD: BARTUCZ 1 – POCSAI 6 (2), Antal Sz. 2, Vujovics, BÍRÓ 7, Takács 1, Varga P. Csere: Bősz (kapus), Endrédi, Tóth N., Dengi 1, Lászlai 3, Lepsényi 1, Lakos, PERISICS 5. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 9. p.: 4–4. 20. p.: 8–7. 23. p.: 11–9. 28. p.: 13–9. 37. p.: 14–14. 43. p.: 17–16. 47. p.: 18–20. 51. p.: 21–21. 58. p.: 25–26
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2
Avar György:
– Nem bírtuk el a nagy tétet.
Kökény István: – Jobban bírtuk erővel a fordulatokban gazdag meccs végét, és ekkor jobban is játszottunk. Ennek gyümölcse a két pont.

B.BRAUN GYÖNYÖS–PLER BUDAPEST 29–28
(14–13)
Gyöngyös,
700 néző. V: Hargitai G., Markó G.
GYÖNGYÖS:
HUDÁK – Szalafai 5, Bakos D. 3, Frey 5, Sándor Á. 2, HAJDU 4, Varsandán M. 2. Csere: Tamási (kapus), Debreczeni 2, Mekaru 1, Koller 3, Iváncsik Á. 2 (1), Sándor R., Szöllősi. Edző: Gulyás István
PLER:
Szabó T. – Rév, MARCZINKÓ 5, Bakos Gy. 2, Mikita J. 4, Varga L., Autch 2 (2). Csere: Kránitz (kapus), Mousavi 2, Mikita M. 4, Nagy B. 2, Leineter 1, Németh T. 4, Vancsics J. 2, Győrfi. Edző: Hutvágner István.
Az eredmény alakulása.
6. perc: 3–1. 12. p.: 6–2. 18. p.: 8–6. 24. p.: 12–10. 36. p.: 17–15. 42. p.: 19–18. 48. p.: 23–22. 54. p.: 27–26
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 3/2
Gulyás István: –
Nem játszottunk szépen, felelőtlenül, olykor talán nagyképűen is kézilabdáztunk, a győzelem azonban mindent feledtet.
Hutvágner István: –
A hazai pálya minden előnyét élvező Gyöngyös megérdemelten nyert, a kis csapatoknak ez a sorsa, hogy az ilyen mérkőzéseket elbukják.

CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 29–24 (13–14)
Csurgó,
Sótonyi László Sportcsarnok. 800 néző. V: Herczeg P., Südi P.
CSURGÓ:
Wiszomilszky – Pukouszki 4, Borsós T. 1, Lele 4, Szöllősi Sz. 2, AGUIRREZABALAGA 6. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Grebenár 1, Gazdag 1, OLÁH G. 5 (2), Pordán 3, Országh, Golubovics, Nagy M. 2, Balogh T. (kapus). Edző: Imre Vilmos
BALATONFÜRED:
Székely – Juhász 2, Pásztor 3, ZDOLIK 6, GRIGORIEV 5, Tombor, Kovács Gy. Csere: Komendant (kapus), Várhidi 3, Lelkes, Szöllősi B. 2, Kovács Gy., Faluvégi 2, Nagy D. 1, Németh B., Vasvári, Bujtár. Edző: Sótonyi László
5. perc: 2–3. 8. p.: 3–5. 13. p.: 4–7. 18. p.: 5–9. 24. p.: 9–9. 26. p.: 11–12. 29. p.: 12–14. 34. p.: 16–15. 40. p.: 19–16. 44. p.: 20–18. 49. p.: 29–19. 54. p.: 26–20. 56. p.: 27–21. 59. p.: 29–22
14, ill. 10 perc
3/3, ill. 1/1
Imre Vilmos: –
Ezt a győzelmet Magyarország legjobb szurkolótáborának ajánlom, a fáradtság látszott rajtunk, de az év utolsó hazai mérkőzésével boldog ünnepeket kívánok mindenkinek.
Sótonyi László: –
Különös érzés volt ez a mérkőzés számomra, mindig meghatottan jövök (haza) Csurgóra. A mérkőzésen ellenfelünknek olyan lehetőséget adtunk, amit egy ilyen jó csapat kihasznál.