Férfi kézi NB I: PLER-bravúr Csurgón, távolodik a Tatabánya

2015.11.18. 19:57
A bajnoki éllovas Tatabánya három góllal legyőzte a Mezőkövesdet a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján, és négy pontra növelte előnyét a három meccsel kevesebbet játszó Szeged előtt. A PLER meglepetésre nyert Csurgón.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MEZŐKÖVESDI KC 27–24 (15–12)
Tatabánya, 750 néző. V: Bócz, Wiedemann
TATABÁNYA: MIJATOVICS – Vujovics 4, BODÓ 7, Juhász Á., Krszmancsics 3, Mazák 2, PÁSZTOR 5. Csere: Borbély (kapus), DÉNES, Katzirz 1, Szöllősi Sz. 2, Díaz 1, Crnoglovac 1, Lele, Törő 1, Vaskó. Edző: Vladan Matics
MEZŐKÖVESD: Liszkai – BENIS 5(2), Grünfelder 1, HAJDU 5, Füstös, Antal 1, Szepesi 3. Csere: HOLLÓ (kapus), RADNIG 7, Horváth L., Csirics 1, Trivkovics, Kiss R., Kovács P. 1. Edző: Skaliczky László
Az eredmény alakulása: 8. perc: 5–1. 15. p.: 10–5. 23. p.: 11–8. 27. p.: 14–10. 34. p.: 17–12. 42. p.: 20–15. 48. p.: 20–19. 53. p.: 23–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, illetve 3/2
Vladan Matics: – Feleslegesen okoztunk szenvedést magunknak. Az első félidőben azt hittük, már elintéztünk mindent. Van nekünk két jó szélsőnk, akik azonban rutintalanok. A kínai figurát én is kedvelem, de megvan annak is az ideje… Jókor jött ez a nehéz mérkőzés, mert ráébresztett minket arra, hogy csapatnak kell maradnunk, csak akkor lehetünk sikeresek.
Skaliczky László: – A kezdeti nehézségek után rendeztük a sorainkat, és felnőttünk a feladathoz, Remélem, „hasznos" ellenfelei tudtunk lenni a Tatabányának az EHF-kupa-meccs előtt. Összességében elégedett vagyok a látottakkal.FÉRFI KÉZILABDA NB I

CSURGÓI KK–PLER BUDAPEST 22–26 (12–16)
Nagyatád, 550 néző. V: B.Pech K., Vágvölgyi M.
CSURGÓ: Bartucz – Gebhardt, Pazin, Pordán, Mota 4 (1), Faluvégi 1, Nagy M. Csere: Székely (kapus), Herbert, Gazdag 5 (1), Vadkerti 2, Csavor 5, Döme, Hornyák P. 2 (2), Hadziomerovics, Dimitrievszki 3. Edző: Sótonyi László
PLER: Kránitz – Laurencz 1, LEIMETER 7 (2), Bakos Gy. 3, Benmiloud 2, LÓKODI 4 (2), Radjenovics 3. Csere: Tóth N. (kapus), Bohács 2, Oláh T 1, Nagy Sz. 3 (1), Tóth P., M. Mikita, , Farkas T., Sinkovits B., Bordács. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 12. p.: 3–6. 14. p.: 3–8. 16. p.: 4–9. 19. p.: 6–11. 24. p.: 8–13. 28. p.: 10–14. 34. p.: 13–17. 41. p.: 14–20. 44. p.: 15–21. 51. p.: 18–21. 55. p.: 19–24
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 6/5
MESTERMÉRLEG:
Sótonyi László:
– Gratulálok a PLER fiataljainak, teljesen megérdemelten győztek.
Hutvágner István: – Úgy gondolom, ez a bajnokság legnagyobb meglepetése. Örülünk a győzelemnek. A Csurgó inkább a nemzetközi kupára készült.

1. Grundfos Tatabánya KC 15 12 2 1 400–328 +72 26
2. Pick Szeged 12 11 1 390–301 +89 22
3. Balatonfüredi KSE 13 8 1 4 348–296 +52 17
4. Csurgói KK 14 8 1 5 357–344 +13 17
5. Váci KSE 13 6 2 5 359–373 –14 14
6. Ceglédi KKSE 13 5 3 5 342–346 –4 13
7. Komló 13 5 1 7 318–357 –39 11
8. Balmazújváros KK 13 5 1 7 309–319 –10 11