Férfi kézi NB I: otthon nyert a Veszprém, idegenben a Szeged

2018.12.06. 20:06
A Veszprém otthon, a Szeged idegenben nyert az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság csütörtöki játéknapján.

A szegediek folytatták kiváló őszi szereplésüket, és Stefan Sigurmannsson vezérletével gond nélkül szereztek két pontot Gyöngyösön. Visszatért a bajnokcsapatba az utóbbi két BL-találkozót kihagyó Jonas Källman, akinek meggyógyult a beszakadt felkarizma. A svéd balszélső négy gólt lőtt – vagyis a háromhetes kihagyás után a formáját is visszanyerte.

A sárülésektől sújtott Tatabánya hatalmas csatára készült a feltörekvő, nagyszerű őszt záró Csurgó ellen, és meg is kellett izzadnia a két pontért. Demis Grigoras, Juhász Ádám és Milos Vujovics azonban remek napot fogott ki, a hazaiak védelme pedig megszűrte a csurgói akciókat.

A Telekom Veszprém a nyáron megerősített Ferencvárost fogadta, amely éppen a rekordbajnoktól szerződtette két kulcsjátékosát, Ancsin Gábort és Schuch Timuzsint. A Fradi taktikai okokból a második félidőben fiatalokkal állt fel – sok tapasztalatot szerezhettek a derekasan küzdő ifjak a világ egyik legjobb klubcsapata ellen. A vendégegyüttes a mérkőzés elején még vezetett is 3–2-re, a nyolcadik percre viszont könnyedén fordította meg az állást Lékai Máté és Borut Mackovsek révén a Telekom. Horváth Attila edző csapata mégsem engedte el könnyen a bajnoki címe visszaszerzésére törő, jól összpontosító gárdát. A 24. percig ott loholt a nyakán, tartotta a két-három gólos távolságot. A szünet előtti percekben aztán Iman Jamali triplájával, valamint Mirsad Terzic találatával már kilencre nőtt a különbség.

A folytatás sem tartogatott nagy fordulatot, Holdosi Bence dupláját 5–0-s veszprémi sorozat követte, így a játékrész derekára minden fontos kérdés eldőlt. A ferencvárosiak trénere a második félidőben már sokkal több lehetőséget adott fiatal játékosainak, akik nem rettentek meg a nehéz feladattól. Akadtak technikai hibáik, ám a Veszprém már nem erőlködött, hogy számottevően növelje az előnyét. A végére ki is engedett a hazai gárda, amely így is az elvárható különbséggel verte meg a bajnoki élcsoportra tapadó FTC-t.

A veszprémiek egyik legjobbja, Mikler Roland is dicsérte a Fradi fiataljait.

„Remélem, kapnak majd lehetőséget azokon a meccseken is, amelyek nekik fontosak és a csapatuknak lesz esélye – mondta Mikler. – Nem szerettük volna olyan mederbe terelni a mérkőzést, amit senki sem lát szívesen, sem mi belülről, sem a közönség. A végére már akkora különbség alakult ki, hogy visszavehettünk a tempóból, de így is komolyan vettük a meccset.”

FÉRFI KÉZILABDA NB I
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–MOL-PICK SZEGED 22–27 (11–14)
Gyöngyös, 1400
néző. V: Bonifert, Olah
GYÖNGYÖS: BUZOGÁNY – Urbán, Markez 1, Gerdán, Herceg 2, VARSANDÁN 4 (1), Ubornyák 3. Csere: Vilovszki, Németh T., Sipeki 3, GÁBORI 3, Milorad Krivokapics 4 (1), István P. 1, Dávid, Gráf 1 (1). Edző: Konkoly Csaba
SZEGED: Sego – SOSTARIC 4, Balogh Zs. 3, J. Canellas 1, Bánhidi 3, Zsitnyikov 1, KÄLLMAN 4. Csere: Sigurmannsson 6 (6), Gaber 2, Bodó, Maqueda 2, Bombac 1, Sz. Szunajko. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 3–5. 18. p.: 6–9. 24. p.: 9–12. 36. p.: 12–16. 42. p.: 15–20. 48. p.: 16–23. 54. p.: 18–25
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 8/6
Konkoly Csaba:
– Mi tagadás, a fejekben már a szombati mezőkövesdi fellépés járt. A bravúrosan védő Buzogány Barna sokat segített, hogy állva maradjunk. A sok technikai hibával megnehezítettük a saját dolgunkat.
Juan Carlos Pastor: – Jól kezdtük a mérkőzést, csak a gólok hiányoztak. Kimaradó ziccereink száma a húszhoz közelített. Mindent megtettünk a győzelemért, megyünk haza pihenni.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 28–26 (15–12)
Tatabánya, 1000
néző. V: Herczeg, Südi
TATABÁNYA: Bartucz – GRIGORAS 8, Vrankovics, VRANJES 3, JUHÁSZ Á. 6, Szöllősi B. 3 (3), VUJOVICS 5 (2). Csere: Székely (kapus), Ilyés 2, Dénes, Pásztor 1, Sipos. Edző: Vladan Matics
CSURGÓ: Zaponsek – VASZICS 6 (3), Toszkics, HADZIMEROVIC 2, Vasvári, Kovacsevics 4, Nagy Sz. 4. Csere: BALOGH T. (kapus), Hanusz 2, ASZTRASAPKIN 6 (1), Szeitl, Cehte, Oszlak 2. Edző: Bencze József
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 6/4
Matics Vladan:
– Lelkes közönségünk magas hőfokú és jó színvonalú mérkőzést látott. A második félidőben Balogh kapus védései visszahozták a csurgói reményeket, de a hajrában két kulcspillanatban is gólt tudtunk lőni. Ellenfelünk nagyot küzdött, ám mi is megmutattuk, mekkora a Bányász-szív.
Bencze József: – Szerintem is jó színvonalú találkozó volt, amelyen nagy csatára késztettük a bajnoki bronzérmes, EHF-kupa-szereplő Tatabányát. Tudtuk, hogy a hazaiak védelme rettentően erős és hatékony. Ez beigazolódott.

TELEKOM VESZPRÉM–FERENCVÁROS 36–23 (19–10)
Veszprém, 3000
néző. V: Altmár, Horváth M.
VESZPRÉM: MIKLER – LÉKAI 4, Terzic 1, Nagy L. 4, R. Toft Hansen 1, Mackovsek 3, Strlek 4. Csere: Ilics 2, Tönnesen 2, Gajic 5 (1), Nilsson 2, Mahé 1 (1), JAMALI 6, Ernei, Hornyák 1. Edző: David Davis
FTC: Zernovic – Bujdosó 1, Ancsin 1, Andjelics 2, Debreczeni 3, Ordzsonikidze 3, Pálos. Csere: Mijatovics (kapus), HOLDOSI 5, Schuch 1, Szakály 3, Oláh 2, Pordán 1, Lukács 1, Mikita, Kovacsics. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–3. 8. p.: 6–3. 24. p.: 13–10. 43. p.: 25–12. 53. p.: 31–18
Kiállítások: 2 ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2 ill. –
David Davis:
– Komolyan vettük a mérkőzést, ennek örülök. Elvárható, hogy mindegy, ki ellen lépünk pályára, mindent adjunk bele. Elégedett vagyok a találkozóval, de szeretnénk továbbra is fejlődni.
Horváth Attila: – Tét nélkül tudtunk játszani, mert nem volt esélyünk. Az első sornak voltak jó momentumai. Részfeladatokat kellett megoldanunk. Örülök, hogy a második félidőben a fiatalok is pályára léphetek, és jól szerepeltek.

1. Szeged 14 14 494–356 +138 28
2. Tatabánya 12 9 1 2 322–284 +38 19
3. Veszprém 11 9 2 375–258 +117 18
4. Csurgó 12 8 2 2 328–301 +27 18
5. Balatonfüred 11 7 4 293–279 +14 14
6. FTC 11 6 5 285–275 +10 12
7. Gyöngyös 12 5 1 6 314–333 –19 11
8. Komló 11 5 1 5 290–319 –29 11