Férfi kézi NB I: idegenben nyert az Orosháza, otthon a Kövesd

2016.05.28. 20:18
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alsóházi rájátszásában otthon nyert Mezőköved, idegenben az Orosháza, Komlón pedig a házigazdák döntetlent játszottak a Gyöngyössel.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
SPORT36-KOMLÓ–B.BRAUN GYÖNGYÖS 31–31 (17–15)
Komló, 800
néző. V: Dobrovits, Tájok
KOMLÓ: Granic – Szanad 1, JERKOVICS 11, Trkulja 2, Nagy Z., Markovics 5 (4), Szögi. Cs: SELYMES (kapus), Szemikov 8, Sebestyén 1, Oszlár 1, Sunajko 1, Marcsek, Wéber 1. Edző: Killinger Bálint
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Ménfői, Marczinkó 1, Juhász K. 3, Debreczeni 3, KOLLER 4, KOVACSICS 6. Cs: Tamási (kapus), Nagy B. 3 (3), Tóth G. 3 (1), Sándor Á. 1, Szalafai 2, Jovetics 2, Rédai 3. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 11. p.: 5–7. 25. p.: 13–11. 42. p.: 23–19. 53. p.: 24–28
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Killinger Bálint:
– Sajnálom, hogy nem tudtunk győzelemmel búcsúzni hazai közönségünktől, pedig ehhez csak a helyzeteinket kellett volna be
Debre Viktor: – Érdekes, kiegyenlített mérkőzés volt, felváltva vezetett a két csapat, mi is nyerhettünk volna, de döntetlen lett a vége.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 21–26 (10–12)
Balmazújváros, 700
néző. V: Bán, Szloska
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 2, Morva 2, Hanták 2, Simovics 1, Lazics, Kekezovics 3. Cs: Pajkó (kapus), Temesvári, Korsós, István, PÉREZ 2, Balázs 1, Tomic, OLÁH G. 5 (2), Vranac 3. Edző: Füzesi Ferenc
OROSHÁZA: MIKLÓS – KOMPORÁLY 5, Suhonjics 1, Milas, Radojevics 2, MAZICS 3, Németh L. 3. Cs: Herjeczki (kapus), STRANIGG 3, KNEZSEVICS 6 (5), Cemas 1, Varsandán 2, Pásztor M., Németh G., Berta, Szeitl. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 19. p.: 6–5. 25. p.: 7–8. 28. p.: 8–11. 41. p.: 11–17. 49. p.: 14–22. 56. p.: 16–25
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5
Füzesi Ferenc:
– Fatális mérkőzés! Nem sikerült semmi, amit elterveztünk, sőt az sem, amit nem. Se támadásban, se védekezésben nem sikerült megvalósítanunk, amit szerettünk volna.
Vladan Jordovics: – Újra bebizonyítottuk, hogy idegenben sokkal jobban játszunk, mint otthon, még úgyis, hogy fontos játékosainkat kellett nélkülöznünk. Valószínűleg idegenben felszabadultabban tudunk kézilabdázni. Fantasztikus mérkőzést nyertünk meg, mely az egész csapat győzelme.

MEZŐKÖVESD–PLER BUDAPEST 30–25 (14–13)
Mezőkövesd, 600
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MEZŐKÖVESD: BALOGH T. – Benis 1, ANTAL SZ. 4, Hajdu G. 1, MEKARU 11 (4), Radnic 4, SZEPESI 5 (2), Cs: HOLLÓ (kapus), Kovács B., Kovács P., Kiss R. 2, Füstös, Grünfelder 1, Trivkovic, Bozorjac 1, Horváth L. Edző: Skaliczki László
PLER: Kránitz – Sinkovits, Leimeter 1, Bakos 1, BENMILOUD 5, Nagy Sz. 3, Radjenovic 2. Cs: Tóth N. (kapus), Kocsi, BUJDOSÓ 5 (2), Tóth P., OLÁH T. 6, Fiar, Vizler 2, Mikita, Farkas T. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 6–7. 21. p.: 11–9. 24. p.: 13–10. 39. p.: 17–17. 47. p.: 21–20. 49. p.: 21–22. 53. p.: 25–22. 58. p.: 28–24
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Skaliczki László:
– Köszönöm a szurkolóknak azt, hogy ekkora éljenzésben részesítettek, és köszönöm a csapatnak is, hogy ilyen teljesítményt nyújtva győzött.
Hutvágner István: – A végletekig elfáradt csapatom erejéből az utolsó tíz percben már nem futotta tisztességes játékra.