Férfi kézi NB I: otthon nyert a Füred, Egerben az Orosháza

2016.05.08. 20:25
A férfi kézilabda NB I rájátszásában a Balatonfüred 26–22-re nyert a Vác ellen hazai pályán, míg az alsóházban az Orosháza 25–23-ra győzött az Eger vendégeként.

NB I, FÉRFIAK, RÁJÁTSZÁS AZ 1-6. HELYÉRT
BALATONFÜREDI KSE–VÁCI KSE 26–22 (11–12)
Balatonfüred, 500
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori, PETROVSZKI 4, SZÖLLŐSI B. 6, Bánhidi 1, ZDOLIK 4, Bóka 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus), GERDÁN 1, Németh B., Győri 1, Törteli, Gyene 4 (1), Ligetvári 3, Kancel, Kaszparek 1. Edző: Csoknyai István
VÁC: Tóth M. – Vasics 1, Bartók 2 (1), Csisztabajev, PAVLOVICS 3, Vucsicsevics 3, Császár. Csere: VITÁRIS (kapus), Fekete, POPOVICS 4 (3), Asztrasapkin 2, Czene, TERENYI 3, PÁL 3, Munkácsi 1. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 11. p.: 3–5. 21. p.: 8–8. 24. p.: 8–12. 34. p.: 13–12. 42. p.: 15–16. 50. p.: 20–20. 56. p.: 21–22. 58. p.: 23–22
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4
Csoknyai István:
– Ezúttal gyengén játszottunk, de nagyot küzdöttünk, és jó hajrával fontos győzelmet arattunk. Ez a Csurgó ellen kevés lesz...
Zsiga Gyula: – Hősiesen álltuk a sarat, a végére sérülések miatt elfogytunk, és fegyelmezetlenségeinket megbüntette a Füred.

NB I, FÉRFIAK, RÁJÁTSZÁS A 7–14. HELYÉRT
EGER SBS ESZTERHÁZY–OROSHÁZI FKSE 23–25 (11–13)
Eger, körcsarnok, 550
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
EGER: Radulescu – LEZÁK 4, Dobó Zs. 2, TAKÁCS 6, PETRO 6, Szabó P., Antl 2. Csere: Kovács J. (kapus), Bajorhegyi 1, Szűcs, Padla 1, Kiss G., Radcsenko 1. Edző: Tóth Edmond
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor, NÉMETH G. 5, ZABIC 7, Milos 2, Mazics 1, Németh L. 2. Csere: Miklós (kapus), Radojevics 1, Varsandán Á., KNEZEVICS 5 (4), Buday, Stranigg 2. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 3–7. 18. p.: 5–9. 24. p.: 7–11. 36. p.: 14–17. 42. p.: 15–18. 48. p.: 19–21. 54. p.: 22–23
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/4
Tóth Edmond:
– Sajnálom, hogy csalódást okoztunk a közönségnek. Míg a legutóbbi hazai meccsen elbírtuk a terhet, addig ezúttal nem. Hiányoltam a tüzet a játékosokból. Döntő szituációkban megremegett a kéz. Nem veszíthetjük el a hitet, mennünk kell tovább.
Vladan Jordovics: – Harcos, kemény mérkőzésen nyertünk egy olyan csapat otthonában, amely hazai környezetben eddig állta a sarat. Megmutattuk, hogy nagyon veszélyes vendégek vagyunk. Végig vezettünk, uraltuk a mérkőzést, megérdemelten nyertünk.