Férfi kézi NB I: otthon nyert a Csurgó és a Tatabánya

2012.09.07. 20:03
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság első fordulójában a Csurgó a Cegléd, míg a Tatabánya az Orosháza ellen nyert pályaválasztóként.

A csurgói találkozót a hazai klub tájékoztatása szerint zárt kapuk mögött rendezték, mivel egy tűzoltósági igazolás hiányzott, és ezért a nagyatádi rendőrkapitányság megtiltotta a szurkolók beengedését a csarnokba.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 1. FORDULÓ
CSURGÓI KK–CEGLÉDI KKSE 30–23 (12–9)
Csurgó, Városi Sportcsarnok. V: Hargitai, Markó
CSURGÓ: Wyszomirski – ORSZÁGH 7, Kedzo 1, SZŐLLŐSI 7, Simon 1, Katzirz 1 (1), Nagy M. 2. Cs: Pallag, Balogh T. (kapusok), Herbert 2, SZÉLES 3, Borsos, VADKERTI 5, Csonka 1, Füstös, Győri. Edző: Bakó Botond
CEGLÉD: Erdélyi – POCSAI 6, Takács B. 1, Gyuris 1, BÍRÓ B. 7, Lepsényi 2, Varga P. 4. Cs: Lengyel, Lakos (kapusok), Savón, Tóth N., Hódi 2, Benke, Misael, Csőke. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 14. p.: 4–6. 19. p.: 8–6. 29. p.: 12–9. 41. p.: 18–13. 56. p.: 29–20
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/0
Bakó Botond: – Kevesen, üres csarnokban, nagyon akarva magabiztosan győztünk.
Kökény István: – Az első félidőben még tartani tudtuk a csurgói csapatot, a második félidőben azonban kijött, hogy erősebbek, összeszokottabbak.
GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–OROSHÁZI FKSE-LINMARA 28–24 (16–13)
Tatabánya, 600 néző. V: Medve, Nagy L.
TATABÁNYA: Szente – Törő, Dobó, Dénes, PORDÁN 2, DIAZ 4, HARSÁNYI G. 8 (5). Cs: Bartucz (kapus), Kiss Á. 3, LELE 7 (2), Pásztor 1, Bodó, Iváncsik Á. 3. Edző: Debre Viktor
OROSHÁZA: Pajkó – Balda 3 (2), DUKICS 7, Morva, MAZICS 3, Bali, Kanyó Á. Cs: Herjeczki, Szabó P. (kapusok), BAJUSZ 9 (3), Holpert 2, Berta, Harsányi V., Benmiloud. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–2. 14. p.: 8–4. 25. p.: 15–9. 35. p.: 20–14. 48. p.: 25–22. 55. p.: 27–22
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 6/5
Debre Viktor: – Idénykezdetnek jó volt, a héten rengeteg gonddal küzdöttünk, de megoldottuk, győzelmünk magabiztos volt.
Füzesi Ferenc: – Jól küzdöttünk, hiszen végig szorossá tudtuk tenni a találkozót.