Férfi kézi NB I: otthon nem hibázott a Csurgó

2018.09.09. 19:16
Az első fordulóban elszenvedett súlyos vereség után hazai pályán javított a Csurgó, amely a 10. percben még hátrányban volt ugyan, de onnantól kezdve végig kézben tartva a mérkőzést 29–24-re legyőzte a Mezőkövesdet a férfi kézilabda NB I 2. fordulójában.

FÉRFI NB I
Csurgói KK–Mezőkövesdi KC 29–24 (13–9)
Csurgó, 700 néző. Vezette: Földesi, Halász A.
CSURGÓ: ZAPONSEK – VASICS 9 (1), TOSZKICS 2, Hadziomerovic 1, Vasvári, Kovacevic 2, HANUSZ 3. Csere: Balogh T. (kapus), Oslak 1, CEHTE 5, Kerkovits, ASZTRASAPKIN 5, Nagy Sz. 1, Varjú, Szeitl, Farkas. Edző: Bencze József
MEZŐKÖVESD: TÓTH K. – Kovács P. 1 (1), STANKOVICS 5, Martins, Krivokapics, KOVÁCS B. 5, Menyhárt 3. Csere: Pásztor I. (kapus), Horváth L. 1, JANCSÓ 3 (1), Rodic 3, JÓGA 2, Zelei 1, Dávid. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–2. 11. p.: 4–4. 16. p.: 8–6. 23. p.: 10–6. 26. p.: 12–7. 35. p.: 16–13. 39. p.: 19–14. 45. p.: 21–17. 53. p.: 25–22. 58. p.: 28–24
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Bencze József:
– Az első játékrészben sok hibát vétettünk, emiatt nem tudtunk nagyobb előnyt kicsikarni. A második félidőben a gyenge védekezés miatt sok gólt kaptunk. A támadójátékunkon van még mit javítani.
Buday Dániel: – A mérkőzés előtt megbeszéltek alapján elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. Hiányzott az a kis plusz, hogy közelebb kerüljünk a Csurgóhoz és szorosabbá tegyük a találkozót. FÉRFI NB I