Férfi kézi NB I: ötgólos orosházi vereség Tatabányán

2013.09.18. 20:11
A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában a Grundfos-Tatabánya hazai környezetben ötgólos győzelmet aratott a félidőben még csak egygólos hátrányban lévő Orosháza-Linamar ellen. A Tatabánya harmadszor nyert, az Orosháza harmadszor kapott ki.

FÉRFI KÉZI NB I
3. FORDULÓ

GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–OROSHÁZI FKSE 32–27 (16–15)
Tatabánya, 600
néző. V: Hargitai, Markó
TATABÁNYA: Szente – Pásztor Á. 4, Díaz 1, Dénes, ROSSONI 3, BODÓ 6, Kanyó Á. 3. Cs: Paul (kapus), DJUKICS 5, Katzirz 4, Nenadic, Kiss Á. Mazák 1, Juhász Á., HARSÁNYI G. 5 (2), Bartók. Edző: Debre Viktor
OROSHÁZA: Herjeczki – Balda 4, Morva 2, Mazics 1, Budai 3 (2), CZIFRA 6, Németh L. 1. Cs: IVANISEVICS (kapus), Benmiloud 1, BALI 6, Harsányi V. 1, Berta, Knezevics 1, Marics 1. Edző: Vladan Jordanovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 13. p.: 8–7. 19. p.: 13–9. 27. p.: 14–11. 35. p.: 20–16. 46. p.: 26–21. 56. p.: 29–25
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Debre Viktor:
– Azt kaptuk, amit vártunk. Keményen küzdött ellenfelünk, mi viszont nem most futottuk a legjobb formánkat. Mégis biztosan, megérdemelten nyertünk, mert egyszer sem engedtük ki a vezetést a kezünkből.
Vladan Jordovics: – Mint a Szeged ellen, ma is ötletesen és olykor jól játszottunk. Az első félidőben kihagytunk néhány ziccert, így a hazai csapatnak végig megvolt az előnye. A Tatabánya tapasztalt, jó csapat.

1. MKB-MVM Veszprém 4 4 156–90 +66 8
2. Pick Szeged 4 4 122–79 +43 8
3. Balatonfüredi KSE 4 3 1 106–86 +20 7
4. Grundfos Tatabánya KC 3 3 89–64 +25 6
5. Csurgói KK 3 3 86–61 +25 6
6. B.Braun Gyöngyös 3 1 1 1 85–89 –4 3
7. SZESE Győr 3 1 2 64–75 –11 2
8. Váci KSE 3 1 2 67–80 –13 2