Férfi kézi NB I: öt veszprémi is hibátlanul lőtt Füreden

2014.02.04. 19:31
A címvédő veszprémi csapat 39–25-re nyert a Balatonfüred vendégeként a férfi kézilabda NB I alapszakaszának 18. fordulójában.

A veszprémi klub honlapjának statisztikája szerint Chema Rodríguez, Cristian Ugalde (mindketten 4/4), Uros Vilovszki, Gulyás Péter és Renato Sulic (mindhárman 3/3) is hibátlan lövőszázalékkal zárta a meccset.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Zdolik Bence volt, igaz, 7 góljához 18 próbálkozásra volt szüksége.

A másik keddi mérkőzésen a juniorválogatott újabb skalpot gyűjtött be, a fiatalok két góllal múlták felül a Ceglédet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–MKB-MVM VESZPRÉM 25–39 (10–19)
Balatonfüred, 800
néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: Székely – Nagy D. 1, GRIGORJEV 5, Szöllősi B. 3, Kovács Gy. 1, ZDOLIK 7 (1), Pásztor 2. Csere: Komendánt (kapus), Gerdán, Németh B. 2, Juhász, Bóka 2, Kis Á., Bánhidi, Tombor 1, Kemény 1. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás 3, Sulic 3, Nagy L. 3, Ilics 4 (1), Terzic 1, RODRÍGUEZ 4. Csere: Vilovszki 3, IVÁNCSIK G. 6, SCHUCH, IVÁNCSIK T. 6 (3), Ruesga 1, Mocsai 1, UGALDE 4. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 8. p.: 5–3. 14. p.: 5–12. 28. p.: 8–18. 40. p.: 14–25. 52. p.: 20–35
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 5/4
Sótonyi László:
– Két napon belül a második nehéz meccsünket játszottuk, ez sok nekünk. A Veszprém más szinten kézilabdázik, nekünk más ellenfelekkel szemben kell nyernünk.
Carlos Ortega: – A védekezéssel elégedett voltam az első félidőben, a folytatásban viszont néha kihagyott játékosaim koncentrációja. A szünetig minden kérdés eldőlt, összességében nincs okom panaszra.

PROVIDENT JUNIOR VÁLOGATOTT–CEGLÉDI KKSE 27–25 (14–12)
Balatonboglár, 300
néző. V: Felhő, Öcsi
JUNIORVÁLOGATOTT: KISÉK – Bonyhádi 3, Ligetvári 3, Szeitl 1, Törteli 1, Pordán, Gyene 3 (1). Csere: RÓZSAVÖLGYI, Vizes 5 (4), Albert Tóth 3, Gulyás 1, Vasvári 1, Pásztor 3, Bujdosó, Priczel 2, Horváth D. 1. Edző: Csoknyai István
CEGLÉD: BŐSZ – Varga P. 1, Lepsényi 3, Tóth N. 4, BÍRÓ 10 (4), Perisic I. 2, Endrédi. Csere: BARTUCZ, Dengi, Hódi 1, Benke 4 (1), Vujovic M., Csőke, Bányai, Lakos, Antal Sz. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2 11. p.: 4–4 17. p.: 9–7 20. p.: 10–10 25. p.: 12–10 34. p.: 15–14 37. p.: 15–17 39. p.: 15–19 42. p.: 18–20 46. p.: 22–20 50. p.: 24–22 54. p.: 26–22 58. p.: 26–24
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5
Csoknyai István:
– Összességében elégedett vagyok, helyén volt a szíve a srácoknak, végigharcolták a mérkőzést. Voltak bizonytalan perceink, ezért nem dőlt el már sokkal hamarabb a mérkőzés.
Kökény István: – Azokban a percekben, amikor a motivációnk alább hagyott és biztosak voltunk a dolgunkban, a juniorok mindig megfordították az állást. Sajnálom az eredményt, mert győzni jöttünk.

1. Pick Szeged 18 18 589–395 +194 36
2. MKB-MVM Veszprém 19 18 1 679–420 +259 36
3. Csurgói KK 19 15 2 2 555–464 +91 32
4. B.Braun Gyöngyös 19 11 4 4 521–517 +4 26
5. Grundfos Tatabánya KC 18 11 3 4 462–420 +42 25
6. Balatonfüredi KSE 20 10 3 7 540–514 +26 23
7. Ceglédi KKSE 19 6 13 455–547 –92 12
8. Orosházi FKSE 19 4 4 11 455–525 –70 12