Férfi kézi NB I: óriási fordulat a sereghajtók meccsén

2013.03.08. 20:03
A férfi kézilabda NB I tabellájának (forduló előtti) két sereghajtója találkozott a 22. forduló pénteki játéknapján: a házigazda Pécs 29–28-ra legyőzte az Orosházát, így az utóbbi zárta az utolsó helyen az alapszakaszt.

A pécsiek nagyszerű hajrával nyerték meg az alapszakasz utolsó fordulójának keretében megrendezett mérkőzést; a szünetben még az Orosháza vezetett hat góllal (11–17).

FÉRFI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ
22. FORDULÓ, PÉNTEKI MÉRKŐZÉS
PÉCSI VSE– OROSHÁZI FKSE LINAMAR 29–28 (11–17)

Pécs, 1200 néző. V: Horváth P., Marton B.
PÉCS: Nikolics – Papp M., Kurbely, Szöllősi B. 2, Grünfelder 2 (1), HAJDU G. 11, SZEPESI 5 (1). Cs: BŐSZ (kapus), Lévay, Hajdu T., SZÖGI 7, Bujtár 2. Edző: Koleszár György
OROSHÁZA: Herjeczki – BALDA 6 (2), Djukics, Berta, Raffai, BALI 3, KANYÓ Á. 5. Cs: Szabó P. (kapus), MAZICS 5, Morva 2, Bajusz 4, Lászlai 2, Harsányi V. 1. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 8. perc: 0–4. 13. p.: 4–7. 20. p.: 5–13. 27. p.: 8–17. 42. p.: 18–20. 46. p.: 19–24. 57. p.: 26–27
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2
Koleszár György: – Mint az egész szezonban, most is két arcát mutatta a csapat, szerencsére a második félidőben a szebbiket.
Füzesi Ferenc: – Nagy közhellyel élve: mennyből a pokolba.

1. MKB Veszprém KC 19 18 1 706–449 +257 36
2. Pick Szeged 19 17 1 1 645–469 +176 35
3. Csurgói KK 20 15 5 528–516 +12 30
4. Grundfos Tatabánya KC 19 10 2 7 501–497 +4 22
5. FTC-PLER 19 8 2 9 501–512 –11 18
6. B.Braun Gyöngyös 19 6 4 9 473–512 –39 16
7. Balatonfüredi KSE 19 6 1 12 466–524 –58 13