Férfi kézi NB I: óriási csatában vendégsiker Komlón

2019.02.01. 19:43
Két szoros mérkőzést rendeztek a férfi kézilabda NB I 14. fordulójának pénteki játéknapján: a Gyöngyös 24–23-ra győzött a Komló vendégeként, míg a Cegléd hiába vezetett szinte végig a Mezőkövesd ellen, a vendégek hazavittek egy pontot (20–20).

A fordulót azonos pontszámmal a 6-7. helyen váró Komló és Gyöngyös mérkőzésén, a hazaiak 18–16-os vezetését követően négy vendéggól következett, ám ez még nem hozott végleges fordulatot.

A komlóiak képesek voltak visszaszerezni az előnyt, megtartani azonban nem: az utolsó kilenc percben háromszor a kapuba találó Milan Sajin 58:33-nál lőtt gólja értékes győzelmet ért a vendégeknek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

SPORT 36 KOMLÓ–HE–DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–24 (11–10)
Komló, 800
néző. Vezette: Herczeg P., Südi P.
KOMLÓ: Granic – Szkokán 2, OBRADOVIC 4, Szunajko 2, GRÜNFELDER 2, Matic, Markovics 5 (1). Csere: Djurdjevics (kapus), KATZIRZ, Kovács M. 1, Manojlovics, Jerkovic 3, Balázs S. 2, Gebhardt 2 (1), Marcsek. Edző: Kilvinger Bálint
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – GÁBORI 7, MARKEZ 4, Vilovszki 2, Gerdán, Varsandán 3, Duris 1. Csere: Herceg, Ubornyák 1, SAJIN 6, Sipeki, István, Németh T. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 13. perc: 4–4. 20. p.: 7–7. 38. p.: 15–15. 43. p.: 18–16. 47. p.: 18–20. 57. p.: 23–22
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. –
Kilvinger Bálint:
– Ahhoz, hogy egy ilyen kiélezett mérkőzést megnyerjünk, a tiszta gólhelyzeteinket mindenképpen be kell lőni. Sajnálom, hogy ebben ezúttal pontatlanok voltunk.
Konkoly Csaba: – Nagyszerűen küzdöttünk. Úgy jöttünk, hogy nyerünk, de nagyon sokat kellett érte tenni nagybetűs csapatként. Komlón szinte lehetetlen győzni, nekünk sikerült.

CEGLÉDI KK SE–MEZŐKÖVESDI KC 20–20 (8–7)
Cegléd, 600
néző. Vezette: Horváth, Marton
CEGLÉD: TAMÁSI – Lászlai 2, Juhász 3, GÁBOR 5, Vucskovics, ZOBEC 7, Kecskeméti. Csere: Szabó 1, Davidovics, Mikita, Spekhardt, Pocsai 2 (1), Schäffer, Müller. Edző: Jakab László
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR – Menyhárt 3, Halilbegovic 1 (1), Radnic 1, Jóga 1, Stankovic 1, Kovács P. 1. Csere: Győri (kapus), Dávid, HORVÁTH 5 (1), Martins 1, Jancsó 2 (1), Kovács B. 4. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 9. p.: 3–0. 13. p.: 3–3. 20. p.: 4–3. 36. p.: 11–9. 39. p.: 15–15. 54. p.: 17–18
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3
Jakab László:
– Elvesztettünk egy pontot. Ennyi ziccer kihagyásával nem lehet meccset nyerni. A védekezés nem volt rossz, de a húsz gól nagyon kevés.
Buday Dániel: – Igazi alsóházi csata volt nagy küzdéssel és rengeteg hibával. Szerintem igazságos döntetlen született. Dolgozunk tovább, de úgy néz ki, hogy Radnicot sajnos hosszú időre elvesztettük.

1. Szeged 16 16 569–404 +165 32
2. Veszprém 13 11 2 456–307 +149 22
3. Tatabánya 13 10 1 2 355–306 +49 21
4. Csurgó 13 8 2 3 353–337 +16 18
5. Balatonfüred 13 9 4 345–321 +24 18
6. Gyöngyös 15 8 1 6 406–405 +1 17
7. Komló 14 7 1 6 370–394 –24 15
8. FTC 13 7 6 334–325 +9 14