Férfi kézi NB I: nyolcgólos szegedi siker a Csurgó ellen

2012.10.22. 18:39
Mikler Roland védései után fokozatosan húzott el a Szeged (Fotó: NS-archív, Fuszek Gábor)
A férfi kézilabda NB I 8. fordulójának hétfői mérkőzésén a Pick-Szeged hazai pályán 26–18-ra legyőzte a Csurgót.

A szegedi B-közép a mérkőzés előtt pár perccel kifeszített transzparenssel (Lementünk a büfébe, ha a Pick-hez méltóan akartok játszani és dolgozni, szóljatok!) indított, majd egy az egyben ki is ürült a szektor, a drukkerek tényleg az evést, ivást választották a kedvencek helyett. Ki is használta az alkalmat a népes – hatalmas dobbal is felszerelt – vendégtábor, és a „Hajrá, Csurgó!” zúgott a szegedi csarnokban.

A hazaiakat ez nem nagyon zavarta, Jonas Larholm és Ancsin Gábor góljaival kezdődött a meccs, amelyen kezdetben a válogatott Szöllősi Szabolcs találataival tartották magukat a csurgóiak (4–3).

Mikler Roland védései után fokozatosan húzott el a Szeged, és nem sokkal azután, hogy a Pick-szurkolók a 15. percben visszatértek, és átvették a „kezdeményezést” a szurkolásban a nagyon aktív csurgói vendégtábortól, Ancsin gólja után már öt góllal mentek a hazaiak (9–4). A 11 perces gólcsendet Nikola Kedzo szakította meg a vendégek részéről, akik a 23. minutum után (9–6), már csak egyszer voltak eredményesek, míg Ancsinék négyszer is, így magabiztos hazai előny mellett vonultak pihenőre a csapatok (13–7).

Larholm és Rajko Prodanovics újabb találata után már nyolc is volt a csapatok között (15–7), és bár innen Oláh Gábor vezérletével 15–11-ig zárkózott a vendégcsapat, Larholm 9. találatával – 11 perccel a vége előtt – ismét kényelmes helyzetbe kerültek a szegediek (21–13).

Alig két minutummal később a kiengedő hazaiak már csak öttel mentek (21–16), de Prodanovicsék ismét megrázták magukat, és végül 26–18-ra nyertek.

A Szegedre vasárnap rangadó vár, 12.20-kor az MKB Veszprém lesz a vendég.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 8. FORDULÓ
PICK-SZEGED–CSURGÓI KK 26–18 (13–7)
Szeged, 1200 néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: MIKLER – PRODANOVICS 6, Zubai Sz., Czina, Blazevic, Sulc 1, Vadkerti A. 1. Cs: Tatai (kapus), LARHOLM 9 (3), ANCSIN 5, Buday, Kekezovics 1, Balogh Zs. 3, Pribanic. Edző: Skaliczki László
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Miss, Kedzo 3, Vadkerti G. 1, Szöllősi Sz. 3, Grebenár 3, Széles 2. Cs: Pallag (kapus), Herbert, Cifra, SIMON B. 1, Borsos T., OLÁH G. 4 (1), Országh 1. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 6–3. 17. p.: 8–4. 23. p.: 9–6. 29. p.: 13–6. 36. p.: 15–8. 42. p.: 15–11. 50. p.: 21–15. 57. p.: 24–18
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Skaliczki László: – Örülök nyolcgólos győzelmünknek és annak, hogy továbbra is veretlenek vagyunk a bajnokságban.
Imre Vilmos: – Rossz átlövőhatékonyságunk és kihagyott ziccereink miatt nem tudtuk még szorosabbá tenni a mérkőzést.