Férfi kézi NB I: nyolc góllal nyert az újonc, oda a jó sorozat

2016.10.08. 20:41
A férfi kézilabda NB I 5. fordulójában az újonc Budakalász fölényesen, 28–20-ra felülmúlta a Ceglédet, amely az ezt megelőző három bajnokiján egyaránt győzött. A Tatabánya szoros találkozót nyert meg Komlón, míg az Orosháza otthon tartotta a két pontot a Gyöngyös ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ

SPORT 36 KOMLÓ–GRUNDFOS TATABÁNYA 21–23 (11–12)
Komló, 800
néző. V: Bócz, Wiedemann
KOMLÓ:
Granic – Markovics 5, SZÖGI 1, JERKOVIC 2, TRKULJA 5, Marcsek, Gebhardt 2. Csere: Selymes (kapus), Kékesi 2, Szöllősi Bence 1, Bujtár 3 (3), Nagy Z. Edző: Killinger Bálint
TATABÁNYA:
TÓTH M. – Harsányi 1, Leimeter 1, JUHÁSZ Á. 2, Szöllősi Sz. 4, Bozovics, VUJOVICS 4 (2). Csere: Székely (kapus), Dénes, Ilyés 1, Vranjes 1, SIPOS, SZÖLLŐSI BALÁZS 7, Pásztor Á. 2. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása.
13. perc: 6–4. 25. p.: 9–10. 38. p.: 13–17. 44. p.: 17–17. 55. p.: 19–22
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 4/2
Killinger Bálint:
– Mindent megtettünk azért, hogy megpróbáljuk megszorítani a Tatabányát, sajnos nem sikerült.
Vladan Matics:
– Nehéz itt játszani, a Komló furcsa stílusban kézilabdázik, ami nem fekszik nekünk, a mi gyors játékunknak. Ráadásul itt a közönség a nyolcadik játékos.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–B. BRAUN GYÖNGYÖS 27–23
(17–13)
Orosháza, 400
néző. V: Hargitai, Markó
OROSHÁZA:
Herjeczki – Komporály 3, Ferenczi 2, BUDAY 8 (6), MARKOSZKI 3, LEVY 4, Németh L. 1. Csere: MIKLÓS (kapus), Oláh T. 2, Milas, Antal 1, Tárkányi 1, Radojevics, Knezevics 2 (1). Edző: Vladan Jordovics
GYÖNGYÖS:
Ivanisevics – Országh 1, MALANDRIN 8, Rasics 1, M. Mikita, JUHÁSZ 4, Kovacsics 1. Csere: Hudák (kapus), LELE 4, Hegedűs M. 3, Sipeki, Németh T. 1 (1), Duris. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása:
5. perc: 4–1. 11. p.: 8–5. 16. p.: 9–10. 27. p.: 15–12. 36. p.: 19–15. 42. p.: 21–18. 47. p.: 21–20. 56. p.: 26–20
Kiállítások:
2, ill. 6 perc
8/7, ill. 7/1
Vladan Jordovics :
– Edzői karrierem egyik legnehezebb mérkőzésén vagyok túl. Csapatként alkottunk nagyot. Az Orosháza hivatalos meccsen először verte meg a Gyöngyöst.
Debre Viktor:
– Az Orosháza a mai játékával rászolgált a két pontra.

CYEB BUDAKALÁSZ–CEGLÉDI KK SE 28–20
(13–9)
Budakalász, 300
néző. V: Herczeg P., Südi P.
BUDAKALÁSZ:
Tamás – Sutka 4, Szemikov 2, PARRONDO 7 (2), KONCZ 4, Mazák 2, Bohács 1. Csere: Váczi (kapus), Rédai 3, Völker B. 3, Czina, Józsa 1, Holdos 1. Edző: Horváth Attila
CEGLÉD:
Pallag – ANDJELICS 4, Borsos 3, Gidai 1, Grbovics 2, Lászlai 1, PERISICS 6. Csere: Bősz (kapus), Bíró 2, Megyeri, Szabó B., Lepsényi 1. Edző: Nagy Károly
9. perc: 5–3. 14. p.: 7–4. 24. p.: 12–9. 47. p.: 16–13. 50. p.: 23–17. 57. p.: 28–19
6, ill. 10 perc
2/2, ill. 3/0
Horváth Attila:
– Csapatom azt mutatta, amit már nagyon régóta vártam.
Nagy Károly:
– Meghatározó játékosaink csődöt mondtak, ráadásul a bírók játékfelfogása sem kedvezett nekünk.FÉRFI KÉZILABDA NB I