Férfi kézi NB I: nyolc góllal kapott ki az újonc Tatabányán

2012.09.28. 20:17
A Tatabánya férfi kézilabdacsapata hazai pályán 29–21-re legyőzte az újonc Vácot, így továbbra is veretlenül, és jelenleg a harmadik helyen áll a táblázaton.

A hazaiak legjobbja, Lele Ákos 11 góllal vette ki részét a sikerből, míg a vendégeknél Nikolicza Renátó volt a legeredményesebb játékos 7 találattal.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–VÁCI KSE 29–21 (15–12)
Tatabánya, 600 néző. V: Baranyi, Szloska
TATABÁNYA: SZENTE – TÖRŐ 4, LELE 11 (3), Putics Bence, Pordán 2, Díaz 3, Pásztor 2. Cs: BARTUCZ (kapus), DÉNES 1, Dobó, Kiss Á. 1, Bodó 4, Urban 1, Iváncsik Á. Edző: Debre Viktor
VÁC: VITÁRIS – Császár 2, NIKOLICZA 7, Bajorhegyi 1, Tyiskov, Korsós 2, Munkácsi 3 (2). Cs: Nagy L. (kapus), Kökény 1, Szabó T., Pál, Gábori 1 (1), Simányi 1, Szikrai 3 (2). Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–0. 9. p.: 7–3. 16. p.: 9–8. 27. p.: 14–10. 38. p.: 20–12. 54. p.: 28–18
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/5
Debre Viktor: – A második félidőben javult a védekezésünk, és ez eldöntötte a mérkőzést. Szívós, jól küzdő Vácot győztünk le az idény eddigi legjobb játékával.
Rosta István: – Elfáradtunk. Hosszú volt a szeptember, jól jön majd egy kis szünet. Jobb volt a Tatabánya.
1. MKB Veszprém KC 6 6 240–142 +98 12
2. Pick Szeged 5 5 191–119 +72 10
3. Grundfos Tatabánya KC 5 4 1 135–115 +20 9
4. Balatonfüredi KSE 4 3 1 108–95 +13 7
5. Csurgói KK 5 3 2 132–145 –13 6
6. FTC-PLER 5 2 1 2 134–135 –1 5
7. B.Braun Gyöngyös 4 1 2 1 103–112 –9 4
8. Váci KSE 5 1 4 121–157 –36 2