Férfi kézi NB I: nyert otthon a Gyöngyös és a Csurgó

MTI MTIMTI MTI
2016.10.01. 19:52
Hazai győzelemmel ért véget a férfi kézilabda NB I szombati játéknapjának mindkét mérkőzése: a Gyöngyös a Budakalászt verte meg két góllal, míg a Csurgó a Mezőkövesdet kilenccel.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
CSURGÓI KK–MEZŐKÖVESDI KC 31–22 (17–13)
Csurgó, 600
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
CSURGÓI KK:
BALOGH T. – Hornyák P., Csavor 1, OSLAK 5, Pordán B. 3, Hadziomerovic 1, MIKITA J. 5. Csere: Bartucz. (kapus), Halász L. 4, Asztrasapkin 3, Hanusz 1, Jerebie 2, Rodrigues, Gazdag T. RADJENOVICS 6 (3), Varjú M. Edző: Sótonyi László
MEZŐKÖVESDI KC: Holló – Vaskó, Grigorjev 1, Radnic 3, Trivkovic 3, Vukic, Szepesi 3 (1). Csere: KOVÁCS J. (kapus), Gulás, Kovács B., Pordán G. , Kiss R. 3 (3), Nagy N.1, LÓKODI 5, GRÜNFELDER 3, Szelvjaszjuk. Edző: Molnár Ferenc
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–5. 17. p.: 7–7. 20. p.: 10–8. 23. p.: 13–9. 34. p.: 19–37 40. p.: 24–18. 52. p.: 27–20. 52. p.: 29–22
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG:
Sótonyi László: –
Sikerült jól felkészülnünk a vendégcsapat játékából. Ennek köszönhetően valósítottuk meg az elképzeléseinket. Elégedett voltam a védekezésünkkel és a kapusteljesítménnyel. Könnyű gólokat tudtunk szerezni és úgy gondolom, hogy ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk egy jó csapat ellen.
Molnár Ferenc: – Nagyon sok hibával játszottunk, ennek ellenére bíztunk abban, hogy közelebb tudunk kerülni a hazai csapathoz. Sajnos rengeteg helyzetet kihagytunk és ez megbosszulta magát. Gratulálok a Csurgó kapusának.FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
Csurgó, 600
CSURGÓI KK:

B.BRAUN GYÖNGYÖS–CYEB BUDAKALÁSZ 23–21 (10–10)
Gyöngyös, 900 néző. V: kékes Cs., Kékes P.
GYÖNGYÖS: Hudák – Országh, Malandrin 1, Hegedűs M. 1, Mikita, JUHÁSZ K. 3, Kovacsics 4. Csere: Ivanisevics (kapus), LELE 8 (1), Reznicek 2, DURIS 2, Rasics, Mester 2, Urbán. Edző: Debre Viktor
BUDAKALÁSZ: TAMÁSI – Parrondo 3 (1), Szemikov 1, KONCZ 4, Mazák, SUTKA 5, Bohács 3. Csere: Bros, Váczi (kapusok), CZINA, Halász, Józsa 2, Holdos, Tóth Á. 1, Rédai 1, Völker 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 3–4. 18. p.: 6–6. 24. p.: 7–7. 36. p.: 13–12. 42. p.: 17–13. 48. p.: 18–16. 54. p.: 20–17
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Debre Viktor: – Kiélezett mérkőzést játszottunk, de erre is számítottunk. a kalásziaknak nemigen volt veszítenivalója, teher nélkül kézilabdázhattak. Adódott íz olyan percünk, amikor el tudtuk dönteni a találkozót.
Horváth Attila: – Amit az első félidőben, illetve a második játékrész második felében nyújtottunk, arra nyugodtan támaszkodhatunk a jövőben. Sajnos közvetlenül a szünet után volt egy olyan hullámvölgyünk, amit a Gyöngyös kihasználva a maga javára fordította a mérkőzést.

1. Telekom Veszprém 10 10 328–222 +106 20
2. MOL-Pick Szeged 6 6 205–133 +72 12
3. Grundfos Tatabánya KC 5 3 2 127–123 +4 6
4. Ceglédi KKSE 4 3 1 99–108 –9 6
5. Csurgói KK 4 2 1 1 108–103 +5 5
6. Váci KSE 4 2 2 92– 91 +1 4
7. B.Braun Gyöngyös 4 2 2 92–107 –15 4
8. Balatonfüredi KSE 5 1 1 3 130–135 –5 3