Férfi kézi NB I: nyert az Orosháza és a PLER

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.05.23. 19:57
Az Orosháza és a PLER is nyert pénteken a férfi kézilabda NB I alsóházának utolsó fordulójában.

Az már korábban eldőlt, hogy az Orosháza a hetedik helyen zár, a Vác vereségével a 11. lett, míg az utolsó a szombaton pályára lépő SZESE Győr végzett. A PLER nyolcadik vagy kilencedik lesz.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, A 7-12. HELYÉRT
, 10. FORDULÓ
PLER BUDAPEST–VÁCI KSE 22–21 (11–16)
Lőrinci sportcsarnok,
300 néző. V: Andorka, Hucker
PLER: Szabó T. – Rév 4 (2), Marczinkó 2, Mousavi, Mikita J. 2, Nagy B., BOHÁCS 5. Csere: KRÁNITZ (kapus), Bakos Gy., Lokodi 6 (1), Leimeter 1, Varga L. 1, Mikita M. 1, Tóth P. Edző: Hutvágner István
VÁC: VITÁRIS – GÁBORI 7 (5), Laurencz 4, Lendvay 2, Kocsi 1, Pál G. 2, Császár 2. Csere: Bajorhegyi, Kökény 1, Simányi 1, György 1, Tyiskov, Székely. Edző: Stranigg Ferenc
Az eredmény alakulása. 11. perc: 2–7. 21. p.: 5–12. 40. p.: 16–16. 52. p.: 20–19
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Hutvágner István
: – Örülnünk kéne, de nincs minek.
Stranigg Ferenc: – Nagyon jól védekeztünk, sajnos a második félidőben Kránitz kifogott rajtunk. Küzdeni tudásáért dicséretet érdemel a csapat.

CEGLÉDI KKSE–OROSHÁZI FKSE 30–36 (17–16)
Cegléd,
300 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
Cegléd: Bősz – Perisics 5 (3), Benke 1, Tóth N. 2, Vujovics 1, LEPSÉNYI 6, Bíró 4 (1). Csere: Lakos (kapus), Varga P., Antal 1, TAKÁCS B. 9, Endrédi, Lászlai 1, Dengi, Hódi, Csőke. Edző: Kökény István
Orosháza: Ivanisevics – Marics 1, BALI 6, MORVA 2, BENMILOUD 7, STRANNIG J. 4, Németh L. 5 (4). Csere: Herjeczki (kapus), Berta, Raffai, Varsandán Á. 3, Mazics 5, Balda 3 (1), Cifra. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 16. p.: 10–11. 24. p.: 16–11. 34. p.: 19–17. 40. p.: 19–22. 47. p.: 26–27. 53. p.: 26–31. 58. p.: 28–35
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/5
Kökény István:
– Mi csak győzelem esetén végezhettünk volna a nyolcadik helyen. Nem bírtuk el a tétet, sajnálom, hogy vereséggel búcsúztunk lelkes szurkolóinktól és a bajnoki évtől.
Vladan Jordovics: – Az utóbbi időben rengeteg volt a sérültünk, így most is csak tizennégy játékossal tudtunk kiállni. A számunkra már tét nélküli összecsapáson szemre is tetszetős játékkal szereztük meg a győzelmet.