Férfi kézi NB I: nehezen nyert a Tatabánya Budakalászon

2016.12.10. 20:59
Négy másodperccel a vége előtt értékesített büntetővel nyert 26–25-re a Tatabánya az újonc Budakalász otthonában a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

FÉRFI K&H LIGA, 13. FORDULÓ
CYEB Budakalász–Grundfos Tatabánya 25–26 (14–13)
Budakalász, 300 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BUDAKALÁSZ: Váczi – KONCZ 6, Holdos 1, Tóth Á. 1, Mazák, Bohács 4, Szemikov 7
Csere: Czina, Nagy B. 1, Sutka 4, Parrondo 1, Halász, Boros
Edző: Horváth Attila
TATABÁNYA: Székely – VUJOVICS 7 (3) , Juhász Á. 1, Pásztor 3, Leimeter 2, Szöllősi Sz. 1, Ilyés 5
Csere: Tóth M. (kapus), Bozsovics 1, Sipos, Grigoras, Vranjes 3, Szöllősi B. 3,
Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–5. 14. p.: 9–7. 25. p.: 12–10. 36. p.: 18–17. 48. p.: 21–22. 58. p.: 24–25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/3
Horváth Attila: – Dicséretet érdemel a Tatabánya, de ha kicsit szerencsésebbek vagyunk, egy pontot szerezhettünk volna.
Vladan Matics: – Izgalmas meccs volt. A végén szerencsésen nyertünk.FÉRFI K&H LIGA, 13. FORDULÓ
Vladan Matics: – Izgalmas meccs volt. A végén szerencsésen nyertünk.

Csurgó–B.Braun Gyöngyös 28–20 (12–7)
Csurgó, 600 néző. V: Felhő, Öcsi
CSURGÓ: BARTUCZ – Hornyák 2, Asztrasapkin 4 (1), J. MIKITA 3, OSLAK 7, Hadziomerovic 1, Radjenovics 3 (1)
Csere: Balogh T. (kapus), Halász L., Varjú 1, Pazin, Jerebie, FALUVÉGI 5, Gazdag 1, Pordán 1, Mátó
Edző: Sótonyi László
GYÖNGYÖS: Hudák – Országh 1, REZNICEK 5 (1), Hegedűs, M. Mikita 4, JUHÁSZ K. 4, Kovacsics P.
Csere: Ivanisevics (kapus), Rasics 1, Urbán, Sipeki, Németh T. 3 (1), Duris 2, Lele, Mester, Jóga
Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 14. p.: 7–3. 21. p.: 10–5. 27. p.: 11–7. 35. p.: 13–10 44. p.: 19–13. 51. p.: 22–14. 54. p.: 24–16. 58. p.: 27–19
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill.1/1
Sótonyi László: – Az elején jól védekeztünk, ennek köszönhetően jelentős előnyt harcoltunk ki. Ez meghatározta a találkozó kimenetelét. A kapott gólok tekintetében jó úton járunk.
Debre Viktor: – Nagyon rosszul, kishitűen kezdtünk. A védekezésünk és a támadójátékunk sem volt olyan, ahogy terveztük, így átrohant rajtunk a Csurgó. Sajnos már az első félidőben eldőlt a mérkőzés.

Eger SBS-Eszterházy–Sport36-Komló 20–25 (12–13)
Eger, 700 néző. V.: Bonifert, Oláh
EGER: Stochl – LEZÁK 6, Radojevics 2, Dutra 2, Petro 2, Szabó P. 1, ANTL 6 (4)
Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Dobó 1, Padla
Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Selymes – Gebhardt 4, Obradovics 1, Trkulja 1, MARKOVICS 2, JERKOVIC 5, Szögi
Csere: Granic (kapus), MARCSEK 2, Kékesi 2, Szöllősi B. 2, Katzirz 1, Laufer, BUJTÁR 5 (5)
Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 5–4. 18. p.: 8–7. 24. p.: 11–10. 36. p.: 14–14. 42. p.: 15–16. 48. p.: 16–18. 54. p.: 17–21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Tóth Edmond: – Jobban játszott a Komló, taktikailag nagyon jól felkészült. Bajorhegyi Ádám korai kiesését a játékból nagyon megéreztük. A legnagyobb gondot mégis a hatos fal elleni támadójáték okozta. A lövőink nem fogtak ki jó napot.
Kilvinger Bálint: – Nem hiszem, hogy ekkora különbség van a két csapat között, a napi forma határozta meg az eredmény alakulását. Rendkívül motiváltak voltunk, nagyon összeszedett játékkal nyertünk.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. MOL-Pick Szeged 13 13 424–286 +138 26
3. Grundfos Tatabánya KC 13 10 1 2 333–301 +32 21
4. Csurgói KK 12 7 2 3 313–281 +32 16
5. Balatonfüredi KSE 14 6 1 7 354–350 +4 13
6. CYEB Budakalász 13 6 7 315–335 –20 12
7. Sport36-Komló 14 5 2 7 330–374 –44 12
8. B.Braun Gyöngyös 12 5 1 6 288–317 –29 11