Férfi kézi NB I: nehezen nyert a Csurgó, könnyedén az FTC

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.03. 20:10
Nehezen nyert a Csurgó a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Budakalász vendégeként, de kétgólos győzelmével a Balatonfüred előtt maradt a tabella harmadik helyén.

A Füred öt góllal múlta felül a Ceglédet, a Ferencváros 13 góllal kerekedett a Gyöngyös fölé, az Eger pedig néggyel verte meg a Dabast.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CYEB BUDAKALÁSZ– CSURGÓI KK 22–24
(15–14)
Budakalász, 220 néző. V: Bócz L., Wiedemann
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – TÓTH Á. 6, Leimeter 3, KONCZ 6, Mazák 1, Koller 2, Bohács 3. Csere: BOROS, Vasváry (kapusok), Sinkovits, Glück, Simon B. 1, Simotics, Czina, Váczi M., Bodnár. Edző: Forgács Gyula
CSURGÓ: Balogh T. – VASIC 5 (1), ASZTRASAPKIN 6, CEHTE 2, Hadziomerovic 2, Nagy Sz., Kovacevic 3. Csere: Zaponsek (kapus), Vasvári, Toszkics, Tóth A. 1, SZEITL 3, Kerkovits 1 (1), Farkas T., Hanusz 1, Varjú. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 16. p.: 8–7. 27. p.: 14–12. 34. p.: 16–17. 47. p.: 18–22. 57. p.: 21–24
Kiállítások: 10., ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/0 ill. 3 /2
Forgács Gyula:
– Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban viszont huszonnégy perc alatt csak három gólt sikerült lőnünk, erről nincs mit beszélnünk.
Bencze József: – A mérkőzés első félidejében nehezen vettük fel a ritmust, olyan gólokat kaptunk, amilyenekre készültünk. A második játékrészben a védekezésünk feljavult, ebből könnyű találatokat tudtunk szerezni, így négy-öt gólos előnyt építettünk ki a végjátékra.

BALATONFÜREDI KSE–CEGLÉDI KKSE 30–25 (16–12)
Balatonfüred, 600 néző. V: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: Fazekas – Hornyák 4 (2), Kemény 3, TOPIC 4, UELINGTON 1, Szita 2, BÓKA 7. Csere: BŐSZ (kapus), Vajda, Varga M., Déber 1, Németh B., Karvackij 1, Szemjonov 1, ZDOLIK 5, Máthé 1. Edző: Csoknyai István
CEGLÉD: MOJSZILOV – Pocsai 2 (1), ZOBEC 7 (4), JUHÁSZ K. 4, Szabó B. 1, GÁBOR M. 5, Hódi 1. Csere: Koncz, Aleksza (kapusok), Radnic, Müller 1, Hajdu T., Kecskeméti 2, Megyeri, Vucskovics 1, Csampar 1. Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–3. 9. p.: 7–6. 13. p.: 10–6. 20. p.: 12–9. 26. p.: 14–10. 33. p.: 18–13. 37. p.: 21–15. 45. p.: 27–17. 55. p.: 28–24
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5
Csoknyai István:
– Negyvenöt percig szépen felépítettük a játékunkat, és tíz góllal elhúztunk. A hajrában mindenkinek játéklehetőséget adtam.
Jakab László: – Közönségszórakoztató, jó mérkőzés volt, sajnos a második félidő közepén sokat hibáztunk védekezésben, s ekkor megléptek a helyiek. Gratulálok a Fürednek és Csoknyainak is a válogatottban elért eredményeihez.

FTC–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 34–21 (15–7)
Elek Gyula-aréna, 500 néző. V: Andorka, Hucker
FTC: ZERNOVIC – BUJDOSÓ 5 (2), PORDÁN 5, SCHUCH, DEBRECZENI 2, Orjonikidze 3, Pálos 3. Csere: Ancsin 2, KOVACSICS P. 4, ANDJELICS 8, Szakály, Dósa 1, Oláh 1, Lukács P. Edző: Horváth Attila
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 2, MARKEZ 7 (3), Sipeki 1, Vilovszki, Herczeg, Németh T. Csere: Buzogány (kapus), Gerdán, Duris 4, Krivokapics 1, Gábori 1, Varsandán 1, Ubornyák 2, István 2. Edző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Horváth Attila:
– Tisztességesen felkészültünk a Gyöngyösből, és amit megbeszéltünk, az együttes maximálisan végrehajtotta. Remek csapatmunka volt. Nagyon örülök Bozso Andjelics sikeres visszatérésének.
Konkoly Csaba: – Tudtuk, hogy jó csapathoz jövünk, nem is feltett kézzel érkeztünk, de nem sikerült úgy felkészülnünk, ahogy gondoltam. A Ferencváros a játék minden elemében felülmúlt minket. A mérkőzés alakulására rányomta a bélyegét az elkeseredés és a hitehagyottság. Igyekszünk felépíteni magunkat a következő meccsekre.

DVTK-EGER–DABAS KC VSE 29–25 (13–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V: Felhő, Öcsi
EGER: LORGER – Lezák 3, Rédei, Takács B. 3, Füzi 3, BERNATONIS 8, Szepesi I. 3 (2). Csere: Repóth (kapus), KISS G., BAJORHEGYI, Dobó, HEGEDÜS 4, Vaskó 3, Molnár B. 2. Edző: Tóth Edmond
DABAS: Pallag – Országh 1, Lepsényi, Szöllősi Sz. 1, BORSOS 8, Törteli 1, ZAKICS 6 (1). Csere: Duleba (kapus), Perisics, Bíró 1, Tokuda 1, Halász L. 3, Kekezovics 3 (3). Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 12. p.: 3–2. 18. p.: 5–7. 24. p.: 8–9. 36. p.: 18–16. 42. p.: 20–18. 48. p.: 22–21. 54. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
Tóth Edmond:
– Ennek a győzelemnek jóval nagyobb értéke van a csapat életében a két pontnál. Óriási akaraterőről tettünk tanúbizonyságot, főleg azok után, hogy Rédei István személyében már a meccs elején elveszítettük az egyetlen balkezes átlövőnket.
Tomori Győző: – A sokadik mérkőzés, amikor koncentrációs problémáink vannak. Az egriek hét a hat elleni játékával szemben tanácstalannak bizonyultunk.