Férfi kézi NB I: nagy csatában győzött az FTC a Tatabánya ellen

2013.02.09. 15:02
Jobb hajrájának köszönhetően a Ferencváros legyőzte a Tatabányát az élvonal ötödik és a negyedik helyezettjének budapesti összecsapásán, a férfi kézilabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén.

Az első félidő nagy részében a Tatabánya vezetett, de a kiegyenlített játékrész végén fordított az FTC. Az amúgy is több sérült játékosát nélkülözni kényszerülő budapesti csapat a 18. percben Bak Sándort is elvesztette, a fiatal irányító súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, ezzel tovább szűkültek Zsiga Gyula edző variációs lehetőségei. A második félidő sokáig hasonló forgatókönyv szerint zajlott, 19–19 után azonban meglógott a Fradi, és előnyét meg is tartotta a lefújásig.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
FTC-PLER BUDAPEST–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 25–22 (11–10)

Pestszentimre Sportkastély, 750 néző. V: Andorka, Hucker
FTC: PAUL – Vancsics 1, LAURENCZ 7 (1), Bak 1, Kocsi 1, LENDVAY 8 (4), Pálos 3. Cs: Székely (kapus), Mazák 1, Pavlovics, Szücs 2, Auth, Marczinkó 1. Edző: Zsiga Gyula
TATABÁNYA: Szente – HARSÁNYI 8 (2), Diaz 4, Dénes 2, Rossoni, Pordán, Törő 3. Cs: Kiss O. (kapus), Lele 1, Pásztor Á., BODÓ 4, Kiss Á., Iváncsik Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–2. 12. p.: 3–5. 18. p.: 6–6. 23. p.: 7–9. 38. p.: 15–16. 46. p.: 17–19. 50. p.: 20–19. 55. p.: 23–20
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Debre Viktor: – Küzdelmes mérkőzésen a Fradi az utolsó tíz percben a maga javára tudta fordítani az eredményt.

1. MKB Veszprém KC 16 15 1 603–380 +223 30
2. Pick Szeged 15 14 1 523–360 +163 29
3. Csurgói KK 17 13 4 450–443 +7 26
4. Grundfos Tatabánya KC 16 9 2 5 426–410 +16 20
5. FTC-PLER 17 7 2 8 441–458 –17 16
6. B.Braun Gyöngyös 16 5 4 7 399–435 –36 14
7. Balatonfüredi KSE 16 5 1 10 390–432 –42 11
8. Váci KSE 16 5 11 397–482 –85 10