Férfi kézi NB I: Mindegía vitte a hátán a Szegedet

2015.09.30. 19:32
A Mol-Pick Szeged nyert Balmazújvárosban, míg a Csurgó Cegléden győzött 27–25-re.

A vasárnap a BL-ben a Barcelonát fogadó Szegedben ezúttal pihent Dean Bombac, de a helyén játszó Niko Mindegía élt a több lehetőséggel, és nyolc góljával vezére volt a Tisza-parti csapatnak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–MOL-PICK SZEGED 25–28 (14–17)
Balmazújváros, 700
néző. V: Medve, Nagy L.
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda, Morva 1, SIMOVIC 4, BALÁZS S. 3, HANTÁK 6, Kekezovics 1. Csere: Bagi, PAJKÓ (kapusok), Nagy Á., TEMESVÁRI 2, Korsós , Tomic, OLÁH G.4, VRANAC 2, ISTVÁN 2. Edző: Füzesi Ferenc
SZEGED: WYSZOMIRSKI – FEKETE B. 3, ZUBAI SZ. 4, Balogh 1 (1), MINDEGÍA 8 (2), Ilyés 1, CSURUVIJA 5. Csere: Sierra (kapus), PETRUS 2, Velky, Urbán, Blazevic, Hegedüs M., Loncsar, Vranjes 1, ANCSIN 3. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–4. 16. p.: 10–7. 22. p.: 11–11. 28. p.: 13–16. 37. p.: 16–20. 49. p.: 19–24. 55.p.:23-27
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 0/0, ill. 4/3
Füzesi Ferenc:
– Nagyszerű mérkőzésen nagyon jó eredmény született számunkra!
Carlos Pastor: – A két félidő játékképe hasonló volt! Sok sérülttel, a fiatalokat előtérbe helyezve, jó játékkal tudtunk megverni egy jól játszó Balmazújvárost!

CEGLÉDI KK SE–CSURGÓI KK 25–27 (16–13)
Cegléd 800
néző. V: Horváth, Marton
CEGLÉD: Bősz – Hódi 1, LEPSÉNYI 4, Andelic 2 (1), GRBOVIC 8, PERISICS 8, Országh. Csere: Abramovic (kapus), Borsos T., Bíró B. 2 (1),Tóth N. Edző: Kökény István
CSURGÓ: BARTUCZ – Gazdag 2, Mota 2, Mikita 3, Hadziomerovic 2, CSAVOR 4, Hornyák 5 (4). Csere: Székely (kapus), Jerebie 1, Pazin 1, Vadkerti G. 1, Dimitrevszi, Gebhardt, Herbert 1, Faluvégi 2, Nagy M. 3. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–6. 15. p.: 6–9. 21. p: 10–10. 24. p.: 12–11. 28. p.: 14–12. 38. p.: 17–16. 44. p.: 20–20. 53. p.: 23–23. 57. p.: 25–25
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Kökény István:
– Az elmúlt mérkőzésekhez képest elfáradtunk a végjátékra, nem volt meg a plusz bennünk. Sajnos ott állt az ellenfél kapujában Bartucz Laci, aki nagyon jól védett és kellően elbizonytalanította a játékosaimat.
Sótonyi László: – Óriási csata volt, váltakozva vezetett a két csapat, de a végjátékban mi voltunk a jobbak. Örülök a két pontnak.

1. Mol-Pick Szeged 7 7 238–174 +64 14
2. Csurgói KK 8 6 1 1 215–193 +22 13
3. Grundfos Tatabánya KC 7 5 1 1 199–155 +44 11
4. Balatonfüredi KSE 7 5 1 1 195–156 +39 11
5. Ceglédi KKSE 7 2 3 2 183–183 0 7
6. Orosházi FKSE 6 2 2 2 156–149 +7 6
7. Váci KSE 7 2 2 3 181–215 –34 6