Férfi kézi NB I: Mezőkövesden is nyert a Veszprém

2016.08.21. 21:05
A sűrű szezon miatt a férfi kézilabda NB I-et a szokásosnál hamarabb elkezdő Telekom Veszprém 31–21-re nyert a Mezőkövesd otthonában.

A bajnoki találkozó jó tesztmérkőzésnek bizonyult, mindkét csapat több taktikai variációt kipróbált a hatvan perc alatt. A lelkes kövesdiek nagyjából negyed óráig tudták tartani a lépést a bakonyiakkal, akik ezt követően végig magabiztosan vezettek. A dunántúli együttes vezetőedzője a második félidőben a fiataloknak is lehetőséget adott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MEZŐKÖVESD KC–TELEKOM VESZPRÉM 21–31 (12–18)
Mezőkövesd,
850 néző. V: Hargitai G., Markó G.
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – Vaskó 2, Grigorjev 2, Selviasjuk 2, Radnics 2, Vukics 3, Szepesi 1. Csere: Holló (kapus), Kovács B. 2, KISS R. 5 (4), Grünfelder 1, Trivkovics 1, Gulas, Nagy N., Pordán, Fábián. Vezetőedző: Molnár Ferenc
VESZPRÉM: Mikler – Marguc 3, Ancsin 4, LÉKAI 4, Sulic 2, Ilics 2 (1), Ugalde 5. Csere: Borbély (kapus), Schuch 1, Gajic 6 (1), Terzic, Füzi, Fekete D. 1, Ligetvári 2, Tóth A. 1, Aflitulin. Vezetőedző: Javier Sabaté
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 9. p.: 3–6. 16. p.: 6–10. 21. p.: 7–13. 36. p.: 14–21. 44. p.: 17–23. 50. p.: 17–27. 57. p.: 19–29
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Molnár Ferenc:
– Gratulálok a Veszprém győzelméhez, nekünk három hét múlva kezdődik majd a bajnokság, sok dolgunk van még, de úgy gondolom, jó úton járunk.
Javier Sabaté: – Gratulálok a mezőkövesdi csapatnak és szurkolóinak a sportszerű szurkolásért, szeretnék gratulálni továbbá csapatunknak, mert meccsről meccsre jobbak vagyunk, gratulálok a fiataljainknak is, mert jól játszottak.