Férfi kézi NB I: itt a 10. szegedi győzelem, nyert a Veszprém is

2012.11.07. 19:45
Az MKB Veszprém és a Pick Szeged is győzött az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság szerdai játéknapján.

Az Orosháza az első húsz percben jól tartotta magát Szegeden, 9–8-as hazai vezetés után azonban kiütközött a két csapat közötti tudáskülönbség. A félidőben négy góllal vezető Szeged végül magabiztosan győzött 34–25-re.

A Pick-Szegedben Rajko Prodanovics talp-, Czina József váll-, Frantisek Sulc térdsérülés miatt nem lépett pályára, míg Ancsin Gábor fogműtét, Jonas Larholm betegség miatt maradt távol.

A tizedik győzelmét szerző Szeged így továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

Az első félidőben a Veszprém sem döntötte még el a Balatonfüred elleni bajnokit, Nagy Lászlóék azonban végül szintén kilenc góllal nyertek. Iváncsik Tamás nyolc góllal a mezőny legeredményesebb játékosa volt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–MKB VESZPRÉM KC 23–32 (11–14)
Balatonfüred, 800 néző. V: Bóna, Miskei
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – Hornyák 1 (1), Lelkes 1, Oscar Rio 2, KOVÁCS GY. 4, Sandrk 2, Pásztor 1. Cs: Szabó T. (kapus), NAGY D. 3, Németh L. 1, Kis Á., Bánhidi, Szöllősi B. 2 (2), Kemény, ZDOLIK 6 (3). Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: FAZEKAS – Rodriguez 1, PÉREZ 4, Schuch, Nagy L. 2, Sulics 2, IVÁNCSIK T. 8 (1). Cs: ALILOVICS (kapus), Gulyás 2, Iváncsik G. 1, CSÁSZÁR 3 (1), JAMALI 5, Ugalde 1, Oneto 2, Terzics 1. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 14. p.: 6–9. 22. p.: 11–11. 33. p.: 11–17. 40. p.: 14–24. 55. p.: 20–31
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Sótonyi László: – Becsületesen küzdöttünk, a két csapat között ennyi a reális különbség.
Carlos Ortega: – A második félidőben felpörögtünk, sok labdát szereztünk és biztosan győztünk.
10. FORDULÓ
PICK-SZEGED–OROSHÁZAI FKSE-LINAMAR 34–25 (16–12)
Szeged, 1200 néző. V: Medve, Nagy L.
SZEGED: TATAI – Nagy N. 2, BALOGH ZS. 10 (2), BUDAY 7 (2), Blazevic 3, Pribanic 2, KEKEZOVICS 6. Cs: Tóth M. (kapus), Zubai Sz. 3, Vadkerti A. 1, Fekete B. Edző: Skaliczki László
OROSHÁZA: Szabó P. – Balda 1, Dukics 4, Benmiloud 3, Bajusz 2, HARSÁNYI V. 7, Holpert 2. Cs: Herjeczki (kapus), Berta G., Raffai, KANYÓ Á. 4 (2), Marics, Mazics 2, Benák, Morva. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 10. p.: 6–4. 14. p.: 7–6. 19. p.: 9–7. 27. p.: 13–10. 33. p.: 18–14. 38. p.: 22–15. 45. p.: 27–17. 52. p.: 27–21. 56. p.: 31–22
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2
Skaliczki László: – Nehézségeink ellenére tisztességgel helytálltunk.
Füzesi Ferenc: – Hatvan percen át becsülettel küzdöttünk, az eredmény igazságos.
1. Pick Szeged 10 10 345–232 +113 20
2. MKB Veszprém KC 10 9 1 365–240 +125 18
3. Grundfos Tatabánya KC 9 6 1 2 233–215 +18 13
4. Csurgói KK 9 6 3 223–232 –9 12
5. B.Braun Gyöngyös 10 4 3 3 264–279 –15 11
6. Balatonfüredi KSE 9 4 1 4 226–239 –13 9
7. FTC-PLER 9 3 2 4 211–212 –1 8
8. Váci KSE 9 3 1 5 227–261 –34 7