Férfi kézi NB I: már a szünetben 21 gólnál járt a Szeged

2016.02.16. 18:53
A Mol-Pick Szeged 37–27-re nyert a Cegléd vendégeként a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Két BL-mérkőzése (Kolding, Barcelona) között a Szeged igyekezett minél hamarabb lezárni a ceglédi találkozót. Az első félidőben 21 gólig jutott a Tisza-parti gárda, igaz, a 15 kapott góllal nem lehet elégedett edzője, Juan Carlos Pastor. A második játékrészt is megnyerték a vendégek, akik most már minden idegszálukkal a vasárnapi barcelonai összecsapásukra koncentrálhatnak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ
CEGLÉDI KK SE–MOL–PICK SZEGED 27–37 (15–21)
Cegléd 800
néző. V: Horváth, Marton
CEGLÉD: Abramovics – Hódi 1, Lepsényi, GRBOVICS 4, Bíró 3, PERISIC 9 (2), Országh 1. Csere: Mojsilov (kapus), Tóth N. 2, Borsos T. 4, Sipeki 1, Kun, Megyeri 2, Imregi, Müller, Karanovic. Edző: Kökény István
SZEGED: Sierra – Bombac 5 (4), ANCSIN 4, THIAGUS PETRUS 5, Blazevic, Csuruvija 2, Zubai 2. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), PRODANOVIC 5, Parrondo 5 (4), Robledo 1, Mindegía 2, Vranjes 4, Hegedüs, Fekete 2. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5.perc: 3–3. 16. p.: 6–10. 21. p.: 10–13. 36. p.: 16–25. 42. p.: 21–31. 56. p.: 26–36
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/8
Kökény István:
– Bíztam benne, hogy kicsit jobban meg tudjuk őket szorítani, bár gondolom, a szegedi mérkőzés után, amikor náluk jártunk, kicsit jobban is készültek ránk. Ennyi tellett tőlünk, megharcoltunk a Szegeddel, de ennyire futotta.
Carlos Pastor: – Az első félidő végén dőlt el a meccs, ott jól játszottunk, és el tudtunk lépni kicsit. A második játékrészben már több játékost tudtunk pihentetni, és ez a legfontosabb, hogy pihenhettek a vasárnapi meccsre.

1. Mol-Pick Szeged 20 19 1 665–493 +172 38
2. Grundfos Tatabánya KC 20 17 2 1 541–449 +92 36
3. Balatonfüredi KSE 19 13 2 4 522–445 +77 28
4. Csurgói KK 20 13 2 5 524–485 +39 28
5. Váci KSE 20 8 2 10 543–582 –39 18
6. Balmazújváros KK 19 7 2 10 469–481 –12 16
7. Komló 20 7 1 12 471–527 –56 15
8. B. Braun Gyöngyös 19 7 1 11 445–463 –18 15