Férfi kézi NB I: magabiztos tatabányai siker a Komló felett

2018.09.28. 19:31
A Tatabánya gyakorlatilag végig vezetve, biztos győzelmet aratott a Komló felett (30–26), míg a Dabas hét góllal nyert a Pest megyei rangadón a Cegléd vendégeként (24–31) a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–SPORT36 KOMLÓ 30–26 (18–15)
Tatabánya, 900
néző. V: Bócz, Wiedemann
TATABÁNYA: Bartucz – Pásztor Á. 3, Grigoras 3, SIPOS A. 4, Szöllősi B. 2, BOZOVICS 6, VUJOVICS 5 (1). Csere: Székely M. (kapus), ILYÉS 1, Vranjes 2, Dénes, Rozner, Schäffer, JUHÁSZ Á. 4, Rosta M. Edző: Matics Vladan
KOMLÓ: Granics – Gebhardt 4, Obradovics 1, Balázs, KATZIRZ, Grünfelder, MARKOVICS 6 (1). Csere: Selymes, Szabó M. (kapusok), Szunajko 4, Matics 4, HOFFMANN 5 (3), Kovács M. 1, Pál Á., Szkokán 1, Manoljovity. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 10. p.: 4–2. 18. p.: 9–5. 21. p.: 10–8. 27. p.: 15–12. 36. p.: 22–17. 49. p.: 26–23. 54. p.: 30–27
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Matics Vladan:
– Kissé laza felfogásban játszottunk, úgy, mintha nem lennénk teljesen itt. Játékosaim talán úgy gondolták, csak meglesz... Az viszont jó dolog, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott. Tíz pontot terveztünk eddig, kilenc van, majd csak szerzünk valahol egy pluszpontot...
Kilvinger Bálint: – Becsülettel küzdöttünk. Ahogyan készültünk, abból sok minden szépen látszott a pályán is. Örülök, hogy minden játékosom szerephez jutott. FÉRFI KÉZILABDA NB I

CEGLÉDI KK SE–DABASI KC VSE 24–31 (13–17)
Cegléd, 800
néző. V: Nagy, Túróczy
CEGLÉD: Tamási – LÁSZLAI 4, Juhász 2, Vuckovic, Szabó 2, Zobec 3, Pocsai 5 (2). Csere: Mojszilov (kapus), GÁBOR 4, Hajdu 2, Radnic 2, Megyeri, Campar, Müller. Edző: Jakab László
DABAS: Duleba – KEKEZOVITY 4, Borsos 3, Szöllősi 1, Törteli, PERISIC 5, Országh 1. Csere: Pallag 1, Poboda (kapusok), Törteli 4, Simovic 2, Halász 4 (1), Bíró 1, Tokuda 1, Zakics 3 (3), Ács 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 10. p.: 5–4. 14. p.: 8–5. 21. p.: 11–9. 25. p.: 11–13. 36. p.: 15–20. 48. p.: 17–26
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG:
Jakab László:
– Győzött a jobbik csapat. Gratulálok a Dabasnak!
Tomori Győző: – Az első negyedóra után összeállt a védekezésünk, magunkra találtunk, és megfordítottuk a mérkőzést.

1. Szeged 5 5 183–123 +60 10
2. Tatabánya 5 4 1 131–109 +22 9
3. Veszprém 4 4 143–90 +53 8
4. Komló 5 3 2 127–131 –4 6
5. Gyöngyös 3 2 1 85–70 +15 5
6. Dabas 5 2 1 2 120–119 +1 5
7. Csurgó 3 2 1 77–76 +1 4
8. Cegléd 5 2 3 124–136 –12 4