Férfi kézi NB I: magabiztos Tatabánya-siker az 5. helyért

2014.05.04. 19:39
A férfi kézilabda NB I ötödik helyéért rendezendő párharc első mérkőzésén a Tatabánya saját közönsége előtt simán legyőzte a Gyöngyöst, így 1–0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párviadalban.

A csapatok a kilencedik percig, három háromig haladtak fej fej mellett, utána a Tatabánya magához ragadta a kezdeményezést és gyakorlatilag az egész meccsen három-négy góllal vezetett. A második félidőben már öt góllal is elhúztak a hazaiak, így váratlanul érte őket, amikor a Gyöngyös hét perccel a vége eljött feljött 28–25-re. Az időkérés azonban jót tett a Tatabánya játékosainak, akik uralták a végjátékot, s végül magabiztos, tízgólos győzelmet arattak.

A párharc második meccsére szombaton, Gyöngyösön kerül sor.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
AZ 5. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS

GRUNDFOS TATABÁNYA KC– B.BRAUN GYÖNGYÖS 36–26 (14-10)

Tatabánya, 500
néző. Vezette: Medve, Nagy L.
Tatabánya:
Paul – HARSÁNYI 6, DIAZ 4, Katzirz, MAZÁK 7, Krivokapics, TÖRŐ 8, Csere: Dénes, Bodó 3, PÁSZTOR 6, Kanyó Á. 1, Juhász Á. 1, Kiss Á., Edző: Debre Viktor
Gyöngyös:
Hudák – Szalafai 3, KOLLER 4, DEBRECZENI 7, Sándor Á. 1, Frey 4 (2), Iváncsik Á. 1, Csere: Tamási (kapus), Atshusi 2, Varsandán 2, Hajdú 2, Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–2. 11. p.: 5–3. 21. p.: 11–7. 27. p.: 13–9. 34. p.: 16–15. 39. p.: 20–16. 52. p.: 28–22. 53. p.: 28–25. 56. p.: 31–25
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
1/0, ill. 2/2

Debre Viktor
: - Ellenfelünket sikerült többször is visszahozni a meccsbe gyakori hibáinkkal, de a végét sokkal jobban bírtuk. Igaz, egygólos győzelem is elég lett volna.
Gulyás István:
- A szélsővédekezést nem tudtuk megoldani. A második félidőben pedig a hitünket is elvesztettük. Szombatra nagyon össze kell szednünk magunkat.