Férfi kézi NB I: nyerőember Lele - elődöntős a Tatabánya

2013.04.23. 20:50
A Grundfos Tatabánya ismét két góllal győzött az FTC-PLER ellen a férfi kézilabda NB I rájátszásában, ezzel 2–0-ra megnyerte az elődöntőbe jutásért rendezett párharcot. Érdekesség, hogy a második félidőben 23 percig csak Lele Ákos talált be a vendégek részéről, így tartotta előnyét a Tatabánya.

Az első játékrészben hamar többgólos előnyre tett szert a Tatabánya, hiába tudott ugyan időről időre feljebb zárkózni az eltiltott Laurencz Szabolcsot nélkülöző hazai együttes, egyenlítésre nem volt lehetősége. A második félidőben a már említett Lele volt a nyerőember, az FTC-PLER emberelőnyben sem tudott érdemben közelebb jönni. A lefújáskor csak kétgólos tatbányai győzelmet mutatott az eredményjelző, de nem forgott veszélyben a sikerük. A Tatabányára a Veszprém vár az elődöntőben.

A másik ágon a Csurgó és a Gyöngyös küzd egymással (az első meccset a Csurgó nyerte 36–29-ra), a címvédő Veszprém és a Szeged pedig már tagja a legjobb négy mezőnyének.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
FTC-PLER BUDAPEST–GRUNDFOS TATABÁNYA 22–24 (10–13)

Pestszentlőrinc, 600 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
FTC-PLER: Paul – Vancsics 1, Pavlovics 2, Szücs, Kocsi 1, LENDVAY 8 (3), Pálos 1. Cs: SZÉKELY (kapus), Zsiga D. 3, Mikita 1, Mazák 2, Auth 2, Rév 1. Edző: Zsiga Gyula
TATABÁNYA: Szente – Harsányi 1, DÍAZ 5, Kiss Á. 2, Pordán 2, LELE 11 (3), Törő 2. Cs: Kiss O. (kapus), Rossoni 1, Dénes, Bodó, Juhász Á., Pásztor Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 11. perc: 2–6. 36. p.: 10–16. 51. p.: 16–21. 55. p.: 19–23
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Tatabánya javára
Zsiga Gyula: – Gyengébb támadójátékunk és átlövőink szerény teljesítménye miatt maradtunk le az éremcsatáról, de dicséretes, hogy temérdek gondunk dacára az ötödik helyért játszhatunk.
Debre Vikor: – A védekezésünk végig erőszakos és hatékony volt, ez meghatározta a meccs kimenetelét. Kihasználtuk, hogy ellenfelünk kénytelen volt több természetszerűen gyakrabban hibázó fiatalt pályára küldeni.

A 7–12. HELYÉRT
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–VÁCI KSE 21–22 (12–11)

Orosháza, 500 néző. V: Herczeg, Südi
Orosháza: Herjeczki – BALDA 6 (3), Morva 1, RAFFAI 3, Benmiloud 2, Harsányi V. 1, Kanyó Á. 1. Cs: Szabó P. (kapus), Berta, Bajusz S. 2, Benák, Mazics 2, Dukics 1, Bali 1, Marics 1, Kenezevics. Vezetőedző: Füzesi Ferenc
Vác: Vitáris – Munkácsi 2, Simányi 2, BAJORHEGYI 3, Tyiskov 2, Pál 2 (1), CSÁSZÁR F. 2. Cs: NAGY L. (kapus), Szikora P. 3, György, Korsós, Rosta I., Sipeki, Szabó T., GÁBORI 4. Játékos-edző: Rosta István
Kiállítások: 18, ill. 22 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–1. 14. p.: 8–3. 20. p.: 10–7. 24. p.:10–10. 35. p.: 14–12. 40. p.: 15–15. 48. p.: 16–18. 52. p.: 18–20. 58. p.: 21–21
Füzesi Ferenc: – Nem erre számítottunk, a vendégek nagyon keményen játszottak, széttördelték a játékot.
Rosta István: – Nagyon örülünk a győzelemnek, jól küzdött a csapat.