Férfi kézi NB I: Larholm 9-et, a Pick 36-ot lőtt a Gyöngyösnek

2012.09.10. 19:34
A Pick-Szeged hazai pályán 36–21-re győzött a Gyöngyös ellen a férfi kézilabda NB I hétfői mérkőzésén. A mezőny legeredményesebb játékosa a kilencszer betaláló svéd Jonas Larholm volt, aki a nyáron igazolt a szegediekhez.

A Picknek ez volt a második bajnoki mérkőzése az idényben, az 5. fordulóból előre hozott Pécs elleni találkozóját 42–29-re nyerte meg a BL-szereplő gárda.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
PICK-SZEGED–B. BRAUN GYÖNGYÖS 36–21 (21–8)
Szeged, 1500 néző. V: Bonifert, Oláh
SZEGED: MIKLER – PRODANOVICS 6 (1), Balogh Zs., Buday 2, Zubai Sz. 2, LARHOLM 9 (3), VADKERTI 2. Cs: TATAI, Tóth M. (kapusok), Czina, Nagy N. 3, PRIBANIC 4, Sulc 1 (1), Ancsin 3, Blazevic 2, Kekezovics 2. Edző: Skaliczki László
GYÖNGYÖS: Hudák – Bakos D. 1, Szalafai 3, Sándor Á. 3, Debreczeni 2, FREY T. 4, GAZDAG 4. Cs: Tamási (kapus), Sándor R. 2, Szabó P. 1, Koller, Gúnya, Doros, Oláh T. 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 11. p.: 8–3. 15. p.: 12–4. 21. p.: 15–5. 27. p.: 20–7. 35. p.: 23–10. 42. p.: 27–12. 48. p.: 32–14. 56. p.: 35–17
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/0
Skaliczki László: – Az első félidő gólzápora megadta a mérkőzés alaphangulatát, biztató, hogy végig magas hőfokon kézilabdáztunk.
Nagy Károly: – Tétova kezdésünket kihasználta a Szeged, a szünet után látottakkal elégedett vagyok.
1. Pick-Szeged 2 2 78–50 +28 4
2. MKB Veszprém KC 2 2 71–45 +26 4
3. Csurgói KK 1 1 30–23 +7 2
4. Grundfos Tatabánya KC 1 1 28–24 +4 2
5. Balatonfüredi KSE 1 1 27–23 +4 2
6. FTC-PLER 2 1 1 56–60 –4 2
7. Orosházi FKSE 1 1 24–28 –4 0
8. Váci KSE 1 1 23–27 –4 0