Férfi kézi NB I: könnyed győzelmet aratott a Szeged és a Veszprém

2018.09.18. 19:28
Sima győzelemmel hangolt a hétvégi Bajnokok Ligája-mérkőzésekre a Telekom Veszprém és a Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata: előbbi az Eger otthonában nyert 41–22-re, utóbbi hazai pályán verte 40–25-re a Mezőkövesdet.

A Mezőkövesd csupán bő negyedórán át tartotta magát az újszegedi sportcsarnokban, 12–10-ről aztán a Szeged már a szünetre hétgólosra növelte az előnyét, végül pedig a hatgólos Stefan Sigurmannsson és az öt találatig jutó Stanislav Kaspárek vezérletével 40–25-re nyert.

A Veszprém semmi esélyt nem adott ellenfelének, a 41–22-es győzelemből Andreas Nilsson és Blaz Blagotinsek öt-öt góllal vette ki a részét. A hazaiaknál Takács Bence kilenc találatig jutott.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
DVTK-Eger–Telekom Veszprém 22–41 (10–25)
Eger, 900 néző. V:
Fekete T., Tóth D.
EGER: Lorger – LEZÁK 3, Rédei 3, Hegedüs M., Kiss G., Bernatonis, Szepesi I. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), TAKÁCS 9 (3), Füzi 1, Dobó Zs., Molnár B. 1, Vaskó, Bajorhegyi 2, Tóth R. 1, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: MIKLER – Gajic 1, TÖNNESEN 4, Mahé 4 (1), NILSSON 5, llics 4, Manaszkov 4. Csere: Djurdjevics (kapus), Ligetvári 2, Accambray 4, BLAGOTINSEK 5, Dörnyei 1, Mackovsek 2, Nagy L. 2, Jamali 3. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 12. p.: 5–10. 18. p.: 6–13. 24. p.: 8–19. 36. p.: 13–28. 42. p.: 16–31. 48. p.: 18–32. 54. p.: 20–37
Kiállítások: 0, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1.
Tóth Edmond:
– A Veszprém már BL-formában van. Olyan lendülettel játszott, amit nem tudtunk követni. Egyszerűen átgázolt rajtunk.
Ljubomir Vranjes: – Köszönjük a közönségnek ezt a remek hangulatot. A mérkőzés jól szolgálta a felkészülésünket a soron következő, Barcelona elleni BL-meccsre. Örülök, hogy minden játékosom kivette a részét a sikerből.

Mol-Pick Szeged–Mezőkövesdi KC 40–25 (20–13)
Szeged, 1000 néző. V: Rontó, Szanyi
SZEGED: Alilovic – Rodríguez 3, BALOGH ZS. 4, Canellas 1, Gaber 2, Bodó 2, SIGURMANNSSON 6 (3). Csere: Sego (kapus), Henigman 3, Blazevic 1, Bombac 2, KASPÁREK 5, ZSITNYIKOV 4, Sz. Szunajko 3, SOSTARIC 4, Tóth J. Edző: Juan Carlos Pastor
MEZŐKÖVESD: Pásztor Imre – Jancsó 1, STANKOVIC 4, Dávid M. 3, MARTINS 3, Kovács B. 3, Menyhárt 1. Csere: Tóth K. (kapus), ZELEI 3, Jóga 1, Horváth L. 2, F. Krivokapics 3 (1), Sárosi 1 (1). Edző: Budai Dániel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 10. p.: 6–6. 16. p.: 10–9. 20. p.: 13–10. 26. p.: 17–12. 33. p.: 23–13. 40. p.: 30–13. 47. p.: 34–17. 55. p.: 37–22
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
Juan Carlos Pastor:
– Dicséret illeti hatvan percig sportszerűen küzdő ellenfelünket. A Mezőkövesd ellen elsősorban azok kaptak több lehetőséget, akik még nem illeszkedtek be a rendszerünkbe. A második félidő elején jó iramban kézilabdázva tettük fölényessé a győzelmünket.
Budai Dániel: – Fiatal csapatom az első félidőben kifejezetten jól kézilabdázott. Térfélcsere után a Szeged magasabb fokozatra kapcsolt és ekkor már nem tudtunk lépést tartani klasszisokkal teletűzdelt ellenfelünkkel.

1. Szeged 4 4 148–101 +47 8
2. Veszprém 3 3 111–66 +45 6
3. Gyöngyös 3 2 1 85–70 +15 5
4. Tatabánya 3 2 1 74–65 +9 5
5. Csurgó 3 2 1 77–76 +1 4
6. Cegléd 3 2 1 73–74 –1 4
7. Komló 3 2 1 70–74 –4 4
8. Dabas 3 1 1 1 71–68 +3 3