Férfi kézi NB I: kilencgólos szegedi siker a fontos BL-meccs előtt

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.02.14. 19:57
A Mol-Pick Szeged házigazdaként kilenc góllal legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I-ben.

A szegediek sérültjeinek állapota folyamatosan javul, a kapus José Manuel Sierrára már számíthatott Juan Carlos Pastor vezetőedző, a brazil Thiagus Petrus ugyan bemelegített a társaival, de még nem lépett pályára.

A szegediek végig vezettek, de a hevesiek a második félidő elején egy gólra felzárkóztak (19–18).

A hazai csapatból az orosz Szergej Gorbok, a vendégeknél a cseh Tomás Reznícek volt a legeredményesebb, egyformán hat góllal.

A Szegedre kemény meccs vár a hétvégén a Bajnokok Ligájában, a macedón Vardar Szkopje lesz az ellenfél szombaton.

FÉRFI K&H KÉZILABDALIGA
MOL-PICK SZEGED–B.BRAUN GYÖNGYÖS 36–27 (18–13)
Szeged,
1000 néző. V: Bán, Szloska
SZEGED: Sierra – Sostaric 4, Balogh Zs. 5 (5), Skube 1, BÁNHIDI 5, GORBOK 6, Källmann 1. Csere: Sego (kapus), Zubai Sz., P. Rodríguez 2, Szunajko, BUNTIC 5, Obranovic, BODÓ 4, Gaber 2, Blazevic 1. Edző: Carlos Pastor
GYÖNGYÖS: Rózsavölgyi – Országh 1, REZNÍCEK 6 (1), HEGEDŰS M. 5, Becsirovics, Juhász K. 2, Kovacsics 2. Csere: Holló (kapus), Lele 1, DURIS 3, Mikita 3, Németh T. 2, Urbán 1, Loncar 1, Jóga. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–2. 9. p.: 8–5. 15. p.: 11–6. 21. p.: 14–8. 26. p.: 16–11. 34. p.: 19–18. 39. p.: 23–18. 47. p.: 28–22. 52. p.: 31–24. 56. p.: 35–25
Kiállítások: 4, ill. –
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– Remélem, hogy tanulunk ebből a mérkőzésből. Játékosainknak rá kell döbbenniük, hogy ilyen mentalitással nem lehet mérkőzést nyerni a Bajnokok Ligájában. Elsősorban a védekezésünkkel vagyok elégedetlen.
Debre Viktor: – Igyekeztünk megnehezíteni a Szeged dolgát. Célunkat csupaszív, jó játékkal sikerült elérnünk, ezért elégedett vagyok csapatom teljesítményével.

1. MOL-Pick Szeged 17 16 1 553–369 +184 33
2. Telekom Veszprém 17 16 1 538–386 +152 32
3. Grundfos Tatabánya KC 15 11 2 2 382–345 +37 24
4. Csurgói KK 15 8 2 5 390–355 +35 18
5. Balatonfüredi KSE 16 7 1 8 402–395 +7 15
6. CYEB Budakalász 15 7 8 358–392 –34 14
7. Ceglédi KKSE 15 6 2 7 359–388 –29 14
8. Sport36-Komló 16 5 4 7 378–422 –44 14