Férfi kézi NB I: kétség sem férhetett a Csurgó győzelméhez

2014.05.04. 20:05
A férfi kézilabda NB I harmadik helyéért zajló párharc első mérkőzésén a Csurgó háromgólos győzelmet aratott a Balatonfüred otthonában, ezzel 1–0-s előnybe került az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

A Csurgó sikeréhez jóformán kétség sem férhetett, hiszen Imre Vilmos csapata végig vezetve nyerte meg a találkozót, a hazaiak egyszer sem kerültek előnybe a meccs folyamán.

A legnagyobb különbség az első félidő végén alakult ki a két együttes között, amikor a Csurgó hat góllal elhúzott, innen pedig már nem volt visszaút a Balatonfüred számára, amely 18–20-nál állt a legközelebb az egyenlítéshez, de ezt követően a látogatók ismét elmentek öt góllal.

A végeredmény 23–26, a párharc második meccsét szombaton Csurgón rendezik.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS

BALATONFÜREDI KSE–CSURGÓI KK 23–26 (9–14)

Balatonfüred, 700
néző. Vezette: Bacs, Bán
Füred:
Székely – Tombor 3 (1), Grigorjev 1, SZÖLLŐSI B. 7 (1), Kovács Gy., Zdolik 4 (1), Pásztor 2, Csere: Komendánt (kapus), Juhász K. 1 (1), Győri M. 1, Bóka 2, Kis Á., Vasvári, Bujtár, Faluvégi 1, Kemény 1, Edző: Sótonyi László
Csurgó:
WYSZOMIRSKI – AGUIRREZABALAG 4 (1), Savics 2, Herbert, Borsos, Szöllősi Sz. 1, Nagy M. 1, Csere: Pallag (kapus), Grebenár 3, PUHOVSZKIJ 7, Balogh T., Gazdag 4, Oláh G. 2 (1), Pordán 1, Vadkerti G. 1, Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása.
8. perc: 0–1. 13. p.: 4–4. 18. p.: 5–7. 26. p.: 6–12. 36. p.: 11–15. 42. p.: 14–19. 46. p.: 18–20. 49. p.: 18–23. 57 p.: 21–25
Kiállítások:
2, ill. 10 perc + kizárás (Nagy M.)
Hétméteresek:
7/3, ill. 4/2
Sótonyi László:
– Túl sok helyzetet kihagytunk ahhoz, hogy megnyerjük ezt a találkozót. A fegyelmezettebb játékot nyújtó csapat nyert.
Imre Vilmos:
– Az első félidőben mutatott játékunk alapján megérdemelten győztünk, de tanulság, hogy a meccslabdákat nemcsak kidolgozni kell, hanem belőni is.
A két nyert meccsig tartó párharc állása: 1–0 a Csurgó javára