Férfi kézi NB I: kétgólos Tatabánya-győzelem a rangadón

2015.10.24. 21:01
A férfi kézilabda NB I 11. fordulójának rangadóján a Tatabánya 21–19-re legyőzte idegenben a Csurgót, így ellenfelét megelőzve feljött a 2. helyre a tabellán.

Megszerezte a második győzelmét a PLER, a 6. helyen álló Ceglédet sikerült két vállra fektetnie a budapesti csapatnak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
CSURGÓI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 19–21 (9–8)

Nagyatád, 900 néző. V: Horváth P., Marton B.
CSURGÓ: BARTUCZ – Hornyák 3, Faluvégi, Hadziomerovic 1, Mikita 2, Vadkerti 2, Gazdag 1. Csere: Székely (kapus), Pordán 2 , Nagy Máté, Csavor 3, Herbert, J.Pazin 1, Mota 3 (1), Hanusz, Gebhardt 1. Edző: Sótonyi László
TATABÁNYA: R. MIJATOVICS – PÁSZTOR Á. 7 (5), DIAZ 4, Szöllősi Sz., Krszmancsics 2, Bodó 4, Vujovics. Csere: BORBÉLY Á. (kapus), Lele Á., Juhász Á. 1, KATZIRZ 2, Mazák 1, Vaskó, Dénes, Gábor M., Crnoglavac. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása: 7 perc: 1–3. 16. p.: 5–5. 17. p.: 9–6. 29. p.: 8–8. 41. p.: 14–12. 47. p.: 15–16. 54. p.: 16–19. 58. p.: 19–20
Kiállítások: 6, ill. 12 perc (1 kizárás)
Hétméteresek: 6/1, ill. 6/5
Sótonyi László:
– A lőtt góljaink száma mindent elárul. Tanulnunk kell ebből a játékunkból is, de egyelőre ezek is mi vagyunk.
Vladan Matics: – A mérkőzésen nem a szép játék, hanem inkább a taktikai csata folyt, amelyet most végig bírtunk. A közönség biztosan élvezte a meccset, mi edzők szerintem nem nagyon.

MEZŐKÖVESDI KC–KŐNIG TRADE BALMAZÚJVÁROS 22–19 (10–8)
Mezőkövesd, 850néző.V:Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
MEZŐKÖVESD: VOLAREVIC – SZEPESI6 (2), HAJDU G. 4, Antal Sz.3, Radnic 2, Grünfelder, Benis 2. Csere:HOLLÓ, Liszkai (kapusok), Kovács P., Füstös1, Kiss R., Trivkovic1, CIRIC3. Edző:Skaliczki László
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 3, Oláh G. 2 (1), Hantál 2, Simovic, BALÁZS S. 3, Kekezovity 2. Csere:Pajkó (kapus), Morva, Korsós, LAZIC5, Temesvári2, Tomic, István P. Edző:Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 12. perc: 2–4.23. p.:4–7.27. p.:7–8.36. p.:10–10.40. p.:12–12.47. p.:17–13.50. p.:18–16.55.p.:21–17
Kiállítások:6, ill. 8 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 1/1
Skaliczki László:
– Büszkeséggel tölt el a bajnokságban eddig megszerzett nyolc pontunk. Nagy taktikai csata volt a mérkőzésen, és ebben igazi csapatmunkával nyertünk.
Füzesi Ferenc:– A második félidő közepén öt percig meginogtunk, és ez eldöntötte a mérkőzést a mezőkövesdiek javára.

PLER BUDAPEST–CEGLÉDI KKSE 27–25 (13–11)
Lőrinci Sportcsarnok, 395
néző.V:Bacs, Bóna
PLER: TÓTH N. – Bujdosó 3, Oláh 1, Benmiloud 1, Bakos, LÓKODI 8, RADJENOVIC 6, Csere:Boros, Kránitz (kapusok), Kocsi2, Nagy Sz.2, LEIMETER4, Mikita M. Edző: Hutvágner István
CEGLÉD: Abramovics – Országh 4, Sipeki, Borsos 1, ANDELIC 6, LEPSÉNYI 6, Hódi 3, Csere:Bősz (kapus), PERISIC4, Grbovic1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 13. perc:6–3.18. p.:7–7.27. p.:12–9.35. p.:16–12.52. p.:24–22 Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek:–, ill. –
Hutvágner István:
– Az eddig jól menetelő Ceglédet sikerült itthon megállítanunk, jóvá tettük a csúfos kupaszereplésünket.
Kökény István:– Egyértelműen gyenge védekezésünknek köszönhető a vereség, de a helyzetkihasználásban is akadtak gondjaink.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 24–21 (13–8)
Gyöngyös,
Dr. Fejes András Sport- és Rendezvénycsarnok, 500 néző. V: Bobrovits Cs., Tájok P.
GYÖNGYÖS: Hudák – Nigrinyi 1, Debreczeni 1, Koller 1, BECIROVIC, Szalafai 1, Catalina. Csere: Tamási (kapus), SÁNDOR Á. 5, JOVETIC 1, Rédai 4, NAGY B. 6 (1), Bali 4. Edző: Debre Viktor
OROSHÁZA: Herjeczki – Komporály 1, Suhonjic 2, Knezevic 1, Mazic 1, Stranigg, Tárkányi 1. Csere: Miklós (kapus), BUDAY 5 (2), Szeidl 1, Berta, Smojver, CEMAS 4, NÉMETH G. 3, Pásztor I. 2. Edző: Vladan Jordovic
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–0. 12. p.: 6–2. 18. p.: 7–4. 24. p.: 10–6. 36. p.: 17–10. 42. p.: 18–12. 48. p.: 22–15. 54. p.: 24–18
Kiállítások: 6, ill 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Debre Viktor:
– Az érkező Becirovic rutinjával lényegesen jobbak lettünk védekezésben, és a többiek is fel tudtak nőni hozzá, ami nagyon fontos volt. A masszív védekezésnek köszönhetően magabiztosabbá váltunk támadásban, így sikerült ma az Orosháza fölé kerekednünk.
Vladan Jordovic: – A találkozó elején a jó kapusteljesítményt kihasználva gyors gólokkal tett szert előnyre a Gyöngyös, amely rendkívül motiváltan játszott. Becirovic és Jovetic rutinja meglátszott az ellenfél játékán, de mindenki kitett magáért, míg a mi oldalunkon nem mutatkozott kimagasló teljesítmény, különösen védekezésben voltunk gyengék. Gratulálok a Gyöngyösnek.

1. Pick Szeged 10 10 331–249 +82 20
2. Grundfos Tatabánya KC 10 7 2 1 264–216 +48 16
3. Csurgói KK 11 7 1 3 278–258 +20 15
4. Balatonfüredi KSE 10 6 1 3 267–235 +32 13
5. Váci KSE 10 4 2 4 266–292 –26 10
6. Ceglédi KKSE 10 3 3 4 269–272 –3 9
7. Balmazújváros KK 10 4 1 5 234–238 –4 9
8. Mezőkövesdi KC 10 3 2 5 240–250 –10 8